Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Momentum pontos milyen...

A Momentum pontos milyen ügynök aktákról beszél, és egészen pontosan mit akarnak elérni ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

2017. márc. 26. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Az ügynökakták azok az iratok, amelyeket a Kádár-rendszer titkosszolgálatai készítettek. Mivel nálunk a rendszerváltás nem járt semmilyen következménnyel a diktatúra működtetőire nézve, sokuk most is tagjai a hatalomnak, noha akár vér is tapadhat a kezükhöz.


Ezért szeretnék már sokan régóta, ha nyilvánosságra hoznák, hogy ki-milyen szerepet töltött be az előző rendszerben, kik dolgoztak titokban a titkosszolgálatnak.


A Momentum nyiván ezzel csak politikai tőkét, népszerűséget akar magának szerezni, nem hiszek az ártatlanságukban.

2017. márc. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"A Momentum nyiván ezzel csak politikai tőkét, népszerűséget akar magának szerezni, nem hiszek az ártatlanságukban."


Hát akik ellenzik az ügynökakták megnyitását, én azoknak az ártatlanságában sem hinnék.

2017. márc. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
A momentumosok nem érintettekcebben az egészben, most nem nézek utánna hogy melyik hány éves, de ránézésre max a padtársáról írhatott jelentés a Marikanéninek.
2017. márc. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
Pár szavazót akarnának ezzel a szöveggel.
2017. márc. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az ügynökaktákat több ellenzéki párt is akarja és akarta régebben is, nem? Ugyanakkor nem világos, hogy pontosan mit, mert ha jól tudom, ki lehet kérni, nem? Másrész én emberileg és etikailag egyetértek, de jogilag mégiscsak kétséges a dolog. Mert az a korábbi rendszer, amíg nem volt rendszerváltás, addig egy legitim rendszer volt, és akik annak idején kiszolgálták a rendszert, azok abban az időben nem követtek el csupán ezzel törvénytelenséget. Ha valaki titkosügynök volt, akkor az akkori feltételekkel annak megvoltak a szabályai és feltételei, és ehhez a titkosság hozzá tartozott. Ha ma valaki valamilyen feltételekkel az államnak szolgálatot teljesít, nem örülne, ha jönne egy másik kormány vagy rendszer és a feltételekt visszamenőlegesen felrúgná, és retorzió járna a munkáért, mert a mai hatalom szerint az akkori munka nem volt jogos, etikus, stb.
2017. márc. 26. 11:35
 6/11 anonim ***** válasza:

Attól még hogy a rendszer mit követel meg, attól még az embernek tudnia kellene, hogy emberellenes, ha valakinek egy életre tönkreteszi az életét, jóformán a semmiért.


Ez egyrészt, másrészt pedig ez nem arról szól, hogy KISZ tag, vagy párttag, hanem hogy már akkor is milyen ambiciózus volt és, hogy milyen áron jutott el a felsőbb körökbe.


Legalább is én egy elég éles határvonalat húznék a nagyapám rendszerkiszolgálása (befogta a száját és dolgozott a megélhetésért) és a besúgók/szélhámosok/korruptak/hataloméhesek rendszerkiszolgálása között.


Amit összességében mondtam az sarkítás valamilyen szinten, de az ellenőrzés pont azt szolgálná, hogy ezeket a szélsőségeket kiszűrje. Márpedig ez nem történt meg.

2017. márc. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

# 6/6 Időpont ma 11:35


Csak a saját felmenőidét kérheted ki.

Nem Józsibácsit, a parlament portását, Pista közrendőrt vagy Kádár sofőrjét akarják számonkérni, hanem akik aktív szerepet játszottak a diktatúrában és az elnyomásban. Egy ilyennek semmi keresnivalója egy demokratikus ország vezetésében, hisz' mint láthatod és tapasztalhatod, akik abban a rendszerben nőttek fel, ugyanúgy önkényuralmat és diktatúrát szeretnének.

2017. márc. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Fogalomzavar.


Te most a "titkosügynökökről" beszélsz, vagyis a törvényi keretek között működö szolgálatok munkatársairól? Azokat egy országban sem tárják elő a sajtó számára, mert akkor működésképtelen lenne egy titkosszolgálat.


A közbeszédben használt "ügynökakták" viszont a kommunista államvédelem által zsarolással, pénzzel beszervezett spiclik és a megbízóik köreit jelenti. És ez az, amit az egymást követő kormányok tűzzel-vassal megvédenek a nyilvánosságtól.

2017. márc. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
"...sokuk most is tagjai a hatalomnak..." ahogy az #1 válaszoló képzeli. Valóban így van, ezt a bizonyos "hatalmat" más szóval kormánynak nevezik. De nem kell a fogalmakat összemosni, ez egy népszerű téma éppen azért, mert a döntő többség szabadon gondolhat róla bármit, hiszen ismerete nincs róla. És az ember szívesen foglakozik ilyesmivel, mert ugye akkor nem kell konkrét, felelősséggel járó saját cselekvésről beszélni.
2017. márc. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

De miről beszélümk pontosan? A spicli, amit mondasz az egy jogi kategória, az egy foglalkozás volt?


"Legalább is én egy elég éles határvonalat húznék a nagyapám rendszerkiszolgálása (befogta a száját és dolgozott a megélhetésért) és a besúgók/szélhámosok/korruptak/hataloméhesek rendszerkiszolgálása között. Amit összességében mondtam az sarkítás valamilyen szinten"


Itt magadnak mondasz ellent, miszerint sarkítottál, hogy éles legyen a határvonal, de a határvonal nem éles. Az élességet szerintem csak az adhatja, amit én mondok, hogy az adott rendszer jogai szerint jogos vagy nem jogos tevékenység. Minden más szubjektív, homályos határvonal lenne, és éppen ez a vita tárgya évtizedek óta.

2017. márc. 26. 21:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!