én azt írnám alá hogy legyen egy rendes tender és a legjobb pályázó nyerjen. Ez hogy 60 éves technolóhgiát kapunk tízszeres áron annyira nem nyerő.
2017. febr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
3/11 anonim válasza:
Nem. Elég volt az SZDSZ-esek aknamunkájából, mellyel megint a Nemzet életére törnek!
2017. febr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
4/11 anonim válasza:
Én aláírom. Ne legyen Paks 2, se olimpia, se foci vb, semmit nem akarok!
2017. febr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
5/11 anonim válasza:
Az atomenergiával nincs konkrétan bajom. Nyilván nem a legjobb, legbiztonságosabb, jobbak lennének a megújulók, de ahogy 2-es is írta, elsősorban itt a projekttel nem maga az atomerőmű a probléma, hanem hogy kik, hogyan és mennyiért építik.
2017. febr. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
6/11 anonim válasza:
Én nem írnám alá,mert ez egy szakmai kérdés,nem hiszem,hogy a közvéleményre tartozna.
2017. febr. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
7/11 anonim válasza:
Én azt írnám alá, hogy legyen választás ezügyben és konkrét érvekkel/ellenérvekkel lehessen eldönteni hogy újra az oroszok kezébe adjuk-e magunkat vagy sem. S ha már itt tartunk, legyen rendes tender, amelyben valós alternatívákat versenyeztetnének meg. Ahogyan egy normális, demokratikus országban tennék.
2017. febr. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
8/11 anonim válasza:
Nem. Mivel sokkal hatékonyabb mint akármilyen szél erőmű másrészt mert kell. Inkább még két atomerőmű kéne tehát négy és relatív ingyen energia.
2017. febr. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
9/11 Donald J. Trump válasza:
Azt, hogy ne lehessen titkosítani vagy ne legyen Magyarországon radioktív hulladéklerakó aláírnám. De azt, hogy ne legyen, nem, mert nincs alternatíva. De még ha volna is, diverzifikálni kell az ország energiaellátását.
#2: 60 évvel igazából az atom a jelenlegi legfiatalabb módszer az elektromos áramtermelésre. A napelem úgy 120 éves technológia, s az elmúlt 60 évben 15%-ról kb. 20%-ra sikerült növelni a hatásfokát - hűűű, ez aztán fejlődés! A szélenergiával már a középkorban őröltek gabonát, áramot is tudtak belőle nyerni a XIX. század végén, de a fizika törvényei eléggé behatárolják a használhatóságát (nem mindenhol akar fújni a szél és 100 méteres átmérőjú szélkereket sem lehet akárhova telepíteni). Vízenergiával szoktak még példálózni, de abból is egy tucat állt már az 1900-as évek elején az Alpokban meg az USA-ban, árapályerőművek is voltak bőven (bár nálunk egyik sem nyerő). Szóval igazából eljutottunk oda, hogy a baromi útmutatónak és hi-technek kikiáltott zöld technológiák annyira mégsem azok.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!