Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal genderista?

A baloldal genderista?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=iaD7rSCk4fk


Azt mondták, 2009-ben beleépítették az oktatási tervbe a gender elméletet,"nemi sztereotípiák megszüntetését".

De, szerencsére a kormány 2010-ben kigyomlálta ezt belőle.



2017. febr. 19. 09:53
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
43%

Látod ez a te bajod,hogy az érdekel mások mit gondolnak rólad.

Ezért mondja a sok birka,akit érdekel mások véleménye,sőt saját véleményük sincs semmiről,hogy "nőt nem ütünk meg",mert úgy hangzik mintha valami pozitívat mondana.


Pedig ezzel azt jelenti ki burkoltan,hogy férfit lehet ütni,mert annak nem fáj.

És mélyen pedig azt üzeni,hogy egy női élet többet ér,mint egy férfié...


Na,én ezt nem így gondolom.

2017. febr. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
26%

"Viszont ez a sztereotípia már lassan 60-80 éve rogyadozik, mostanra pedig kijelenthetjük, hogy össze is dőlt, és ennek a kimondása nem valami liberális-genderista dolog, hanem tény, ma sokkal több férfiaktól független erős nő van, mint régen épp azért mert nincsenek belenevelve abba, hogy ők csak tartozékai az "uruknak", ugyanígy ma már nem kell minden férfinak játszani a kanos férfiállatot, ha azt akarja, hogy komolyan vegyék. "


Dehogyisnem kell játszaniuk. Ugyanúgy kell játszaniuk, mint régen, csak míg régen a lovagi erények és a homéroszi ideák elegendők voltak a nők megkaparintásához, addig ma red pill és pua által sugallt machiavelli-módon kell őket megközelíteni. Miért? Mert ez kell a nőknek. A genderizmus bár tényleg szétrombolta a hagyományos családmodellt, de helyébe nem adott semmi alternatívát. Emiatt láthatjuk a hatalmas társadalmi válságot az USAban például. A házasság elértéktelenedett, a szexualitás pedig vulgarizálódott. A nők fenenagy függetlenségükben és öntudatosságukban konzumidiótákká és szajhákká váltak, és mit ad isten: a férfiak is ehhez alkalmazkodtak. Lehet emiatt most sipákolni, meg nőgyülölőnek nevezni engem, megszoktam. Csak szerintem az a tény, hogy a nő előbb tekinti partiképesnek a bunkó állatot mint a klasszikus jófiút, nem igazán lehet nőgyülölő. Hiszen akkor nem hinném, hogy minden héten telesírná valami naiv bloggerína a netet azzal, hogy nincsenek normális pasik.


Ha nem hajlandók a nők áldozatot vállalni a párjukért, nem hajlandóak kitartani mellette jóban-rosszban, egészségben-betegségben, és jólétükben tényleg annyira elnyomásnak élik meg, hogy valakivel összetartozzanak, akkor magukra is vessenek, azt tudom mondani. Nem sajnálom az ilyen nőt, ha 40 évesen elkezd pánikolni, hogy "mégis hol vannak a rendes pasik".

2017. febr. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
0%

"Egy nő IS LEHET, ha akar határozott, családfenntartó, védelmező a férfi pedig gondoskodó, és támogatást adó és kapó."


Ennek senki nem állította az ellenkezőjét. Az egy dolog, hogy ma létezik határozott, erős és független nő. De árnyalja a dolgot, hogy a nagy "függetlenség" oda vezet, hogy végül egyedül marad, mert nem akar senkihez alkalmazkodni, mert ő független. Aztán jön a depresszió, majd felmászik egy híd tetejére... Nem véletlen, hogy az ember is társas lény. Persze vannak magányos farkasok, de szerintem óriási hiba arra törekedni, hogy ez legyen a bevett szokás...persze csak a fehéreknél.

2017. febr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
32%

"Látod ez a te bajod,hogy az érdekel mások mit gondolnak rólad. "


Ennyi erővel, akkor nyírj ki valakit ha éppen kedved szottyan rá, és ne érdekeljen, hogy mások mit gondolnak rólad. Mert amit leírtál az annyit jelent, hogy csinálj baromságokat, és röhögj azon, ha ezért kivet magából a társadalom jobbérzésű fele. Nagyon leragadtál amellett, hogy nőket igen is lehessen csépelni... Nem kell kiforgatni a dolgokat, sem félremagyarázni. Ütni akarod a nőket mert nincs benned tartás, vagy mert a saját nemeddel nem bírsz el, így kompenzálsz valamit, aztán reklámozod ezt mint haladó gondolkodást. Biztos bennem van a hiba, hogy tök jól megvagyok nők eltángálása nélkül is, te pedig nem.

2017. febr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
0%

Látom nem sikerült felfogni,amit írtam.


Én nem tángálok el senkit,nem vagyok erőszakos.

Sajnálom,ha ez a társadalomnak nem tetszik,de én férfit sem ütök meg.


Amúgy van olyan nő rokonom,akit a férje agyba főbe ver,de akkor is vele van,szeretnek így élni.Kiprovokálja,hogy megverje időnként.

2017. febr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
76%

33! Persze, jellemzően középkorú menedzser típusú nők követnek el öngyilkosságot tömegével...

Az amúgy véletlen sem jutott eszedbe, hogy akkor inkább a férfiaknak kellene alkalmazkodnia hozzá?

De itt az alapprobléma az, hogy te abban a tévhitben élsz, hogy a társadalmi nem (gender) az olyan mint a 19. században, pedig nagyon nem. Épp ezért is kell azt például tanulmányozni, függetlenül attól mit sikongat a KDNP.


Ha ez megnyugtat nem törekszik itt senki semmire, mennek ezek a dolgok maguktól, a fajelméletes részt meg elég érdekesen fogalmaztad meg, a szövegkörnyezetből ugyanis nem egyértelmű, hogy most azt akarod, hogy csak a fehérek körében terjedjen ez az általad felvázolt víziód -ami mellesleg nem igaz- vagy épp azt akarod, hogy ne közöttük. De egyébként kár volt behozni ide ezt, mert eddig csak tájékozatlannak tűntél, most meg már félig-meddig rasszistának is.

2017. febr. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
0%

36!


Konkrétan melyik mondatom hajazott a 19. századra? Csak nem az, hogy az ember társas lény? Az öngyilkosságot nem arra értettem, hogy minden középkorú független nő öngyilkos lesz, de már megszoktam, hogy ezen az oldalon divat kifigurázni azt, amiben nem vagyunk biztosak.

Ezen a rasszista odavágáson mindig nevetnem kell. Szokjatok már le erről, mert egyrészt senkit nem rettent el semmitől, másrészt ti magatok sem tudjátok, hogy mi is az, és mi a baj vele, ráadásnak roppant egysíkúan használjátok.

De leírom megint:

A magánynak leginkább negatív oldalai vannak, és ezen nem segít az sem, ha egy nő vagy egy férfi sikeres a munkájában. Ezért óriási ökörség azt mondani, hogy "sikeres és független" nő vagy férfi. A magányt viselik el a világon a legkevesebben, a józan ésszel szembemegy, ha ezt sikerként propagálja bárki.

2017. febr. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%

Látom nehezen megy át, amit akarok mondani, vagy egyáltalán nem megy át.

A nők 95%-a társadalmi szerepek változása ide vagy oda, de nem marad egyedül, és főleg nem lesz öngyilkos a nagy magány miatt. A férfiak körében még mindig magasabb az öngyilkosok aránya.

Az, hogy ki él egyedül, új szóval ki szingli, az nem a nemi szerepektől függ, ma annyi változás van, hogy a nők régen, ha maguk akartak maradni nehezebb dolguk volt, és kénytelenek voltak belemenni kompromisszumokba. Ma erre nincs szükség. Ezt a változást elsősorban a gazdaságunk átalakulása hozta, ami miatt alakulnak át a társadalmi nemek is.

Arra mondtam a 19. századi gondolkodásmódot, hogy ma már ha egy nő teljes életet akar nem feltétlen kell hozzá férfi, régebben meg kellett. Ha ma valaki független akar maradni könnyebben teheti meg, mint akkor, csak valamiért ezt te nem veszed észre.


Rasszistázzunk a végén egy kicsit, egy olyan témáról van szó, aminek köze sincs a rasszokhoz! Te valamiért mégis kényszert éreztél rá, hogy odailleszd a végére, hogy a fehérek körében, a gender átalakulása pedig igencsak rassz független, ahol nincs korlátozva a nők előrejutása, ott ez rassztól függetlenül megtörténik. A koreaiakat vagy kínaiakat gondolom nem tartod fehérnek, ott is változik a társadalmi nemek szerepe, sok tekintetben hasonlóan a nyugati világban tapasztalhatóhoz.


Van valami, amin én is jót szoktam nevetni, az az állandó "ti"-zés. Hogy ti ezt mondjátok, ti azt mondjátok, ti így, ti úgy, ti amúgy. Kik azok a ti?

Mert én nem "veletek" vitatkozom, meg "nektek" írok választ, hanem egy kérdés alatt a 37-es választ író felhasználónak.

De azért jó, hogy te tudod, hogy "mi" nem tudjuk, hogy mi is a rasszizmus, mert annyira ismersz "minket", meg, hogy hogyan használjuk a kifejezést. Igaz, én nem ismerem a többieket...

2017. febr. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem neked nem jött át tisztán amit írtam. Egy szóval sem céloztam arra, hogy egy nő nem lehet napjainkban sikeres, férfiak nélkül. Azzal nem értek egyet, hogy a függetlenséget is tolni kell mellé (párkapcsolatok terén), mert ez a része leginkább negatívan hat. Ezt döntse el minden nő magának, nem kell hozzá reklám, ami eleve egy tévútra visz.

Azért fehéreztem, mert nem tartom jó dolognak egy erősen fogyatkozó...mit is írjak, hogy ne hasson szélsőségesnek...kultúra tagjainak a szingliség reklámozását, és a család mint olyan, "lejáratását". Elöregedünk, de szinglinek lenne király...hihetetlen logika. Akik ezeket reklámozzák, ők az esztelenség királyai. Fejlődés és haladás ide vagy oda, de ez egy kimondott rossz irány, mivel nem csak jó irányba lehet haladni. Az, hogy ez a trend kezd kibontakozni mondjuk Japánban is, ezt szintén nem nevezném haladásnak. Ez akkor lenne egy haladó gondolat, ha szinkronba kerülne a családalapítás és a munka. Helyette az a szlogen, hogy dolgozz, légy sikeres! De kiknek dolgozzanak, amikor itt egy elöregedő társadalom? Ez a japánokra is igaz, öregednek elfelé, és ott is szárnyait bontogatja az őrület. Kína esetében pedig teljesen más szerepet kap a dolog, mert ott (kommunizmus ide vagy oda) a nemzeti nagyság van előtérbe helyezve, amiből midnenkinek ki kell vennie a részét. Nem beszélve arról a keleti mentalitásról, hogy "azért vagyok, hogy dolgozzak". Egyébként nem látom ezen hangzatos jelszavakat mondjuk Afrikában. Ott kell ezeket nyomatni, ahol fogy a népesség...logika.

Rasszista szót használni nevetséges. Sokan úgy tesznek, mintha a küszöbön állna a rasszizmus felszámolása, de legfőképpen az európai kultúra területein. Ez sohasem fog megtörténni nem csak itt, de a világon sehol. Attól egyesek nem lesznek "haladók", mert görcsös késztetést éreznek a rasszista szó hajtogatására, ha nekik nem tetsző szavakat látnak...mint mondjuk a "fehér", vagy a "büszkeség", vagy mondjuk a "zászló". Ők azok a "ti".

Ha pedig egy felhasználónak válaszolsz, akkor tudhatnád, hogy bélyegosztogatással nem viszed előrébb a vitát vagy a társalgást.

2017. febr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
22%
A genderizmus a liberális elmebaj esszenciája. Magát baloldalinak érző ember ilyen beteges dolgok helyett inkább a szegény családokkal foglalkozik.
2017. febr. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!