Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akarják egyre többen,...

Miért akarják egyre többen, hogy neoliberalizmus legyen?

Figyelt kérdés

Még így is,hogy sok gazdag országban progresszív adózás van,folyamatosan nő a különbség a gazdagok és a szegények között.


Ehhez képest itt nap,mint nap olvasni,hogy szüntessük meg az állami egészségügyet,stb.

Mégis mivel lenne jobb?


Annyival lenne másabb,hogy a gazdagok nem fizetnének kötelező egészségbiztosítást,a szegények meg nem járnának orvoshoz,mert drága lenne.


Miért nem fogják fel ezek az emberek,hogy a kapzsiságnak is van egy határa?


2017. febr. 15. 22:29
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Ezzel úgy teszel,mintha azt mondanád,hogy az emberek nagy vagyonokkal rendelkeznek,csak nem akarnak az egészségükre költeni.


Az a nagy baj,hogy a nagy magánozásban egyre több mindenről kellene lemondani.

2017. febr. 15. 23:04
 12/23 A kérdező kommentje:

Ha megszűnne az állami egészségügy idővel már azzal sem elégednének meg,amit kérnek.


Akkor is jönne idővel a hálapénz+-ban.


Nem a forrássokkal van a baj,hanem a mérhetetlen kapzsisággal.

Pl a gyógyszergyárak megszokták,hogy 900% haszonnal dolgoznak.

2017. febr. 15. 23:06
 13/23 Dymo ***** válasza:
De azt vágod, hogy ha nem minden állami lenne, akkor nem lenne ennyi elvonás a fizetésekből? (Legalábbis elméletben így kéne lennie)
2017. febr. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
#13: Na ez az, elméletileg. De vajon így lenne-e a gyakorlatban is, vagy csak más "címszóval" vonnák le?
2017. febr. 15. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Az államot azért találták ki,hogy a gazdag/erősebb ne foszthassa ki teljesen a szegényt/gyengébbet.


Ha nem lenne állam,akkor pl még minimálbért sem fizetnének sokan,és biztos találnának sokan olyan munkaerőt is,aki még 40 ezerért is elmenne dolgozni.


Az mégis miből fizetné meg a csodálatos magánegészségügyet?


Az a baj,hogy mindenki hatalmas haszont akar termelni és lehetőleg minél hamarabb.

Ezért kell az állam hogy valamennyire gátat szabjon a kapzsiságnak.


Persze az sem jó,ha túlzottan mindent az állam irányít,valahol az egészséges mérce középúton lenne.


Szép dolog lenne,ha mindenkit magánhoz mehetne és minőségi szolgáltatást kaphatna,de sajnos az emberi természetben benne van az ügyeskedés,és hogy minél több hasznot termeljen magának.

2017. febr. 16. 00:06
 16/23 Dymo ***** válasza:

#14 Igen, pont ezért írtam oda. :D


------


Azért az USA is eltengődik valahogy, tudom, a hanyatló Nyugat ópiuma...

2017. febr. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

"Azért az USA is eltengődik valahogy, tudom, a hanyatló Nyugat ópiuma..."


Először is ez az XY ország is eltengődik valahogy az egyik legszánalmasabb "érv" amit ilyen vitában be lehet dobni, Kambodzsa is elvolt a vörös khmerekkel, Észa-Korea is megvan a Kim dinasztiával, de azért nem kéne őket példaképnek tekinteni, hogy dehát ők is...

Ez pont ugyanilyen.

Volt egy fazon a gyakorin, akinek az volt a legkomolyabb érve a vasárnapi boltzár mellet, hogy de a németeknél is ez van, akkor ebben miért nem követjük a németeket? -mert mondjuk én az ottani vasárnapi boltzárat is ostobaságnak tartom. A tévedés országfüggetlen.


Továbbá az USA-ban az egészségügy és annak finanszírozása az egyik legkomolyabb vitatéma mind a mai napig lásd. Obamacare ügye, amit Obama elnök az egyik legnagyobb vívmányának tartott, majd most Trump szépen eltörli, mert ő meg ezzel kampányolt, ezek után azt mondani, hogy ott milyen jól működik a rendszer, hát nem nem működik, mint látod...

2017. febr. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Dymo ***** válasza:

Példaként írtam, hogy létezik más, jól működő állam is, ahol nem minden állami. Nem csak az egészségügyre értettem.


Tény, hogy az USA-ban az eü szarul van szabályozva, ezért is írtam előző kommentek egyikében, hogy jól szabályozottan lenne jó egy ilyen rendszer. Az Obamacare semmire nem volt jó, csak hogy felverje a biztosítási díjakat. Az lenne a buli, ha versenyeztetnék egymással a biztosítókat.

2017. febr. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szerintem az a baj, hogy ilyen "hoztam is meg nem is" rendszerekben élünk. Nekem aztán hót mindegy, hogy kapitalizmus vagy kommunizmus vagy liberalizmus, de akkor az legyen és idő legyen alkalmazkodni. Egyébként a rendszerváltás után is az a baj, hogy az embereknek egyszerűen nincs ideje alkalmazkodni mert 4-8 évente vagyunk kicsit szociális kapitalisták aztán libsi kommunisták utána kicsit anarchofasiszták. A rendszerváltás előtt az volt a "jó" hogy az embereknek már otthonosan mozogtak egy szar rendszerben. Ismerték a működését, gyengepontjait, szabályait kiskapuit stb. Volt idejük egy életstratégiát megtervezni a lehetőségeik tükrében, majd boldogulni. Előállhatok én most akármilyen frankó tervvel, de ha valami barom ezt keresztülhúzza elveszik minden befektetett munkám, energiám, erőforrásom és időm, kezdhetek mindent a nulláról. Nekem nem számít, ha állami, ha magán, ha jó, ha szar, csak lenne valami, akármi, amit egyszer eldöntünk és pár emberöltőn keresztül úgy marad. Igaz, sírhatnék, mert ebből én már nem profitálnék de, ha lesznek gyerekeim ők talán már igen.

30/f

2017. febr. 16. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Most voltam hasi ct-n . Ki vilt írva a tb nélüli ár. Több tízezer volt kiírva szerinted miből fizetnénk. Ha havi szinten kevesebb is lenne a tb levinás vagy semmi úgy is elmenne megélhetésre senki nem tenné félre.
2017. febr. 16. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!