de igenis szavaznak erről szól a rákosi végzés 1505 de lényegében az aranybulla is bár csak a nemesek előjogait taglalja de a király királlyá koronázásának feltételei a szent korona esztergomi érsek fehérváron és a nemesek VÁLASZTÓFEJEDELMEK jóváhagyása
a felsőház nállunk is beleszólt a politikába
Amúgy azért mert valószínűleg jó politikai kapcsolatokat jelentettek vagy katonai ráhatásra ez jellemzően a habsburhokra vonatkozott viszont az anjouk nagyon helyrerázták az országot
2017. febr. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 anonim válasza:
A felvilágosodás előtt nem igazán létezett úgymond nacionalizmus. Az a >nemes< volt magyar, aki a magyar királyt szolgálta. Nem volt feltétel az anyanyelve, se a királyának az anyanyelve, se a kultúrája. Érdekházasságok sokaságával kellett megküzdeni, amiben alulmaradtak a 'magyar' versenyzők.
2017. febr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
4/9 anonim válasza:
Királyságban a dolog nem választás, hanem leszármazás és rokoni kapcsolatok alapján (beházasodás) alapján dől el (ha jól tudom).
2017. febr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 anonim válasza:
Mert uralkodni csak olyan ember tud aki ért is hozzá. És sok gondolattal ellentétben kell a befolyás is hozzá.
2017. febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
bocs véletlen küldtem el.
És ha a magyar porondon ilyen nem jelentkezett akkor ez a megoldás.
2017. febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 anonim válasza:
Felsorolnád, hogy a magyarok hányszor VÁLASZTOTTAK királyt?
2017. febr. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
8/9 anonim válasza:
Volt egy olyan időszak a magyar történelemben, amikor a nemesek erősen tiltakoztak, mikor a magyar nyelvet akarták hivatalossá tenni Magyarországon, mivel arról úgy tartották, hogy a parasztok nyelve. Emiatt vezették be a németet hivatalosnak, ami szintén nem tetszett a nemességnek. A latint akarták, de az már eléggé elavult akkorára.
2017. febr. 13. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 anonim válasza:
9#
Erről van forrásod? Csak azért kérdezem, mert ha nem lennénk (mi, nemesek; vagyis ma már nem), akkor mára a magyar nyelv olyan undorító lenne, mint ahogy azt a prolik beszélik.
Kazinczyék nélkül pedig a magyar nyelv eltűnt volna.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!