Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minek kell így hajigálózni a...

Minek kell így hajigálózni a népszavazásokkal?

Figyelt kérdés

Először ott olt a kvótás népszavazás, aminek semmi értelme nem volt, mivel a Fidesz saját maga szavazta le a parlamentben valamelyik nap (mert nem ők nyújtották be).


Most az olimpiával is megvannak indulva hogy legyen népszavazás.


De mi értelme?


Ha egyszer egy közvélemény kutatás a kvótás cuccnak is megmondta az eredményét, és az olimpiásnak is megmondja, minek elkölteni rá milliárdokat?


Kvótás népszavazásnál 90% nem kijött közvéleményen is, szóval egyértelmű volt hogy a nemek győznek, akkor minek kellett elbaxni azt a sokmilliárdot?


És az olimpiával minek? Ott is 75%-támogatja ( [link] Egyértelműen meglehetne mondani az eredményét a dolognak, akkor minek elcseszni a sok pénzt? Teljesen megértem az érvelést hogy miért ne legyen olimpia, viszont attól nem lesz jobb hogy népszavazást tartatnak, és elcseszünk pár milliárdot, azért hogy "hivatalosan" is kijöjjön hogy az emberek akarnak olimpiát. Akkor van értelme ennek, ha 40-60%-os arányon belül van a közvélemény kutatás max. De 75%-ra minek? Részvételi arány amúgy nem valószínű hogy meglesz 50%, de ha véletlenül meg is lesz, akkor meg szinte biztos hogy az igenek győznek.


Persze ez is csak egy indexes cikk. De szerintem ennek akkor is az lenne a módja, hogy először egy pontos, alapos közvélemény kutatás, és ha olyan az eredmény akkor max. legyen népszavazás, ha nem ne.



2017. febr. 8. 22:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem létezik olyan szó, hogy hajigálózni. A kérdésed többi részes hasonlóan értelmetlen.
2017. febr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%
10! Ergo nem győztek. Győztek volna, ha... ilyen nincs
2017. febr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
6%

A kerdesedre felelve, azert, mert megkell mutatni az osszes gyokernek, hogy nem minden ugy van, ahogy azt ok a zavaros agyukban elgondoljak, vagy eroszakosan ordibalnak, fenyegetoznek, hogy lassak, hogy a tobbseg megis csak maskepp adja le voksat, es hogy ezentul ne legyen beleszolasuk, mert kisebbsegben vannak!


Az EU egy hatalom ehes tarsasagbol all, akik azt ssinalnak, amit jonak latnak, nem felugyeli oekt senki, csak egy hatterhatalom, ami hivatalosan nem letezik. Szoval az iilyen Eu-s politikusok kisajatitjak a hatalmat a sajat javukra, es ezeknek az allszent demokrata aruloknak, csaloknak, a vilag szegyeneinek megkellett muatni a nepszvazason is, hogy az emberek maskepp gondolkodnak, es sajat akaratuk van, nem lehet oket kenyszeriteni, mert az nem demokracia! Tobb mint 42% Magyar allampolgar nemmel szavazott a migransok ellen, tobb mint 55%-a pedig nem ment el, aki nem ment el szavazni, annak a szava pedig 0-a, nem lehet ertekelni igennel es nemmel sem, szoval egyertelmuen a Nem gyozott!


Az olimpia csak egy baloldalas kampany, evel akarjak lazitani a nepet mar honapok ota, sikertelenul, csak kacagtassak magukat, ebbol is latszik, hogy nincs igaza ezen az oldalon sok embernek, a tobbseg igen is megvan elegedve a Fidesz donteseivel! Most aztan lehet okoskodni, megcafolni, jot fogok kacagni, hogy latom, hogy mindjart agyverzest kinjaba par ember!

2017. febr. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó nem vette be a xanaxot... :)))
2017. febr. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van, sőt, ha a közvélemenykutatások szerint, nem "indokolt", akkor választások se legyenek. Mondjuk, én ennyire nem bíznék egy közvéleménykutatóban sem. Ez a 75 százalék meg, egy "kicsit" erősnek tűnik országos viszonylatban is, Budapesten meg főleg.
2017. febr. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen felesleges az olimpiáról népszavazni. Egyrészt, mert ez a kérdés kevesebb embert mozgat meg, mint a migránskvótás, szóval nem mennének el annyian. Másrészt, a többség úgyis akar olimpiát.
2017. febr. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
A francba, véletlenül félig hasznosra nyomtam a 13-as válasznál, piros kezet akartam adni. Ezt csak azért mondom, hogy valójában alacsonyabb az a százalék, mint amit kiír.
2017. febr. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Én adtam neki pirosat, ne aggódj. Aki ennyire sötét, hogy azt se látja, hogy a kvótás népszavazását BOJKOTTÁLTÁK, azzal nincs mit beszélni :D
2017. febr. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
#18, Tudjuk, 5 millió ember tudatosan bojkottálta a népszavazást, és az mind DK-s. :)
2017. febr. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
#19 utálom Gyurcsányt a pártjával együtt, nem tetszett, hogy rárepült a bojkott témájára, de vannak még értelmes emberek ebben az országban, akik átlátnak Orbánon.
2017. febr. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!