Ti hogyan látjátok 2010 óta javult vagy romlott az ország helyzete?
Ahogy már az egyik előző válaszoló mondta,nem romlott,hanem rohadt,és egyre inkább rohad szét az egész.
Érdemes lenne már egy nagytakarítást csinálni.
Egyedül a 4-es válaszadó reális gondolkodású. A többiek elvakult balos pártkatonák, ha svájci szinten állnánk, akkor is rossz lenne minden mert jobbos kormány van, ha haiti állapotok uralkodnának, de balos kormány lenne, akkor is jó lenne nekik minden.
Szerintem: a kisemberek, a középréteg szintjén nem történt számottevő változás. A szegények a szociális rendszer szigorítása miatt rosszabbul élnek. A gazdagok akkor is és most is jól élnek. Makrogazdasági értelemben valamelyest javult az ország helyzete, nem kell hitelért könyörögnünk a Valutaalapnál, hogy egyensúlyban lehessen tartani az államhztartást. Van lehetőség beruházásokra.
Van amiben javult, van amiben romlott. Kinek mi a fontos :)
A gazdaság természetesen nőtt, de ez a második világháború vége óta szinte mindig így volt, szóval inkább az a kérdés, mekkorát, márpedig nem nőtt akkorát, mint a régiós versenytársainké.
Oktatás romlott, egészségügy romlott, demokrácia-index romlott.
Szomszéd EU tag országok + Csehország(mert hasonló méret) GDP növekedése 2010-2015 között világbank adatok alapján.
1. Slovakia 18.18%
2. Romania 11.56%
3. Magyarország 9.58%
4. Csehország 9.26%
5. Austria 7.21%
6. Slovenia 3.97%
7. Horvátország -3,93%
Foglalkoztatottság: portfolió-s cikk szerint tavaly 418 ezerrel dolgoztak többen az elsődleges munkaerőpiacon mint 2010-ben. +174 ezer közmunkás +71 ezer külföldre ingázó.
Sport szerintem rövidtávon lényegtelen.(személyes vélemény, hogy talán élsportra kevesebbet, tömegsportra többet kéne szánni)
Oktatásnál ha a Pisa testet nézzük akkor 494 pontról leküzdöttük magunkat 472-477-re és az OECD átlag alatt vagyunk.(nem tudom 2016-ban mért adtak meg intervallumot). Ugyanakkor más mérésnél TIMSS meg az élmezőnyben vagyunk a vizsgált országok átlagánál 5%-al magasabb ponttal.
Szerintem eléggé összetett a dolog, ugyanis ha az elit iskolákat nézzük akkor nincs baj de nagyon nagy a hatása a gyerekek teljesítményére annak, hogy milyen környezetből jönnek, otthon mennyit foglalkoznak velük, hány különórára járnak stb. Ami abból a szempontból, hogy a szegényebb kevesebb iskolával rendelkező egyének szaporodnak jobban eléggé aggasztó.
Ugyanakkor én annak vagyok a híve, hogy mindenki gondolkozzon el sajt életén, mennyit javult vagy romlott a helyzete és abból mi köszönhető a politikának és mi a saját döntéseinek és az alapján döntse el, hogy mennyire elégedett.
2010-ben 40% volt a személyi jövedelemadó mértéke, most 15%.
2010-ben a három gyerekem mellé havi 12 ezer forintnyi családi adókedvezményt tudtam igénybe venni, most havi 99 ezret.
Azt hiszem ezt nem kell tovább magyarázni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!