Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az állam miért ad családi...

Az állam miért ad családi pótlékot azoknak, akik nem szorulnak rá?

Figyelt kérdés

Ma már a jómódúk a családi adókedvezményt is igénybe veszik.

A családi pótlék pedig egy segély.

Segélyezni pedig azokat kellene,akik rászorulnak.


Az újraelosztásnak az lenne a lényege,hogy csökkentse a társadalmi különbségeket.

Ehhez képes vannak,akik pl választásra kényszerülnek,nyugdíj vagy munka.Vagy rokkant nyugdíj vagy részmunkaidős állás.


Még,aki gazdag családos,az adókedvezmény mellett még családi segélyt is kap.

Szerintetek ez nem igazságtalan?


2017. febr. 3. 20:10
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Nem kötelező vásárolni,azért,mert jobban keresel:D

Te jó ég,nehogy már ez érv legyen:)

Bocsi,de emellett nem tudtam elmenni:)


Ja,hát igen,aki egy 10 milliós autót vesz,az is "szegény" mennyit adózik,még sajnálni fogok,hogy készpénzre megtudott venni egy ilyen tételt:D

Biztos mikor megvette ő is azon filózott mennyi adót fizet utána:)

2017. febr. 4. 12:23
 22/30 A kérdező kommentje:

Én "segély" alatt nem valami lenézett,lesajnált dolgot gondolok,mondom nevezheted ahogy akarod.


Ha lenne pl alapjövedelem,akkor az is alanyi jogon járna,de gyakorlatilag egyfajta segélyezés lenne,ami mindenkinek jár.


Az meg,hogy mi jár feltétel nélkül arról fent döntenek a "nagyokosok",de ettől még az alanyi jogon járó támogatást(nevezzük így),és a segélyt is ugyanabból a kalapból fizetik ki.



Szerintem igazságtalan,hogy egy szegényebb 1 gyerekes család kevesebbet,kap,mint mondjuk egy gazdag 2-3 gyerekes.


Az meg,hogy ki mennyit fizet be egy másik történet.

Ha olyan tökéletes lenne a rendszer ilyen juttatásokra sem lenne szükség.

Ha már vannak ilyen juttatások,akkor megfelelő mértékben/arányban kellene elosztani az én véleményem szerint.

2017. febr. 4. 12:29
 23/30 anonim ***** válasza:
71%

"Ja,hát igen,aki egy 10 milliós autót vesz,az is "szegény" mennyit adózik,még sajnálni fogok,hogy készpénzre megtudott venni egy ilyen tételt:D"


Igen, de azzal, hogy megveszi a 10 milliós autót, azzal leadózik egy csomó pénzt. Ha tankolja, akkor is adózik. Ha elviszi szervízbe, akkor a márkakereskedést, szervízt, a gazdaságot pörgeti. Ő előle sajnálod a havi 12 ezer forintot?


Aki nem ért a gazdaság alapjaihoz, az inkább ne akarjon okoskodni :)


Másrészt: régen egy gyakoris írt ezzel a témával kapcsolatban egy közérthető magyarázot (régi adórendszer adataival - de ez teljesen mindegy is.). Bemásolom neked:

"Tételezzük föl, hogy 10 ember minden nap elmegy sörözni és összesen 100 dollárt fizetnek a végén. Ha úgy fizetnek a sörükért, ahogy most adót fizetünk, valahogy így néz ki a helyzet.

Az első 4 ember (a legszegényebbek) nem fizet semmit.

Az ötödik 1 dollárt fizet.

A hatodik 3 dollárt fizet.

A hetedik 7 dollárt fizet.

A nyolcadik 12 dollárt fizet.

A kilencedik 18 dollárt fizet.

A tizedik (a leggazdagabb) 59 dollárt fizet.


Tehát a tíz ember minden nap boldogan sörözött egészen addig, amíg a bár tulajdonosa kedvezményt nem adott nekik: "Mivel olyan jó vásárlók vagytok, mától olcsóbban adom nektek a sört 20 dollárral." Onnantól a sör a 10 ember számára csak 80 dollárba került.


A csapat továbbra is ugyanúgy szeretett volna fizetni a sörért, ahogyan adót fizetünk, ami azt jelenti, hogy az első 4 embert a változás nem érintette - ők továbbra is ingyen ittak.


De mi legyen a másik 6 emberrel - a fizető vendégekkel? Hogyan tudják elosztani a 20 dollár engedményt, hogy mindenki elégedett legyen?


Kiszámolták, hogy 20 dollár 6 részre osztva 3,33 dollár. Ha ekkora részt levonnának mindenki számlájából, akkor az ötödiknek és hatodiknak sem kellene fizetni a sörért. Ezért a bár tulajdonosa azt javasolta, hogy az lenne igazságos, ha mindenkinek a részéből körülbelül ugyanakkora százalékot vonnának le és tett egy javaslatot, hogy ez hogy nézne ki. Tehát:

Az ötödik se fizet semmit (100% megtakarítás)

A hatodik 2 dollárt fizet 3 helyett (33% megtakarítás)

A hetedik 5 dollárt fizet 7 helyett (28% megtakarítás)

A nyolcadik 9 dollárt fizet 12 helyett (25% megtakarítás)

A kilencedik 14 dollárt fizet 18 helyett (22% megtakarítás)

A tizedik (a leggazdagabb) 49 dollárt fizet 59 helyett (16% megtakarítás)


Mind a 6 ember jobban járt a korábbi állapothoz képest, az első 4 pedig továbbra is ingyen ivott. Viszont amikor kimentek a bárból az emberek elkezdték összehasonlítani a megtakarításukat.


"Én csak egy dollárt kaptam a 20 dolláros engedményből, ő pedig 10-et!" - mutatott a hatodik ember a tizedikre.

"Ez igaz" - kiáltotta a hetedik. - "Miért kap ő 10-et mikor én csak kettőt? A gazdagok kapják az összes kedvezményt!"


"Várjunk csak" - kiabált az első négy kórusban. - "Mi nem kaptunk semmilyen kedvezményt. A rendszer diszkriminálja a szegényeket!"


A kilenc ember körülvette a tizediket és elverték. A következő este csak kilencen jöttek el sörözni, leültek és a tizedik nélkül itták a söröket. Amikor fizetésre került a sor, rájöttek valami fontosra. A tizedik nélkül összesen sem volt annyi pénzük, hogy akár csak a számla felét kifizessék.


Ez az, ahogy az adórendszerünk működik. Azok az emberek kapják a legnagyobb kedvezményeket, akik a legmagasabb adókat fizetik. Ha túladóztatják és támadják őket, azért mert túlságosan gazdagok, egyszer csak nem lesznek köztünk többet. Előfordulhat, hogy külföldön fognak sörözni, ahol a légkör barátságosabb..."

2017. febr. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:

Elsősorban senkit nem az érdekel,hogy mennyit adózik,hanem,hogy mennyiből él.


Az,hogy egyesek sokat adóznak az egyenlőtlen vagyonelozstásnak,a piacgazdaságnak az eredménye.

Persze lehetne azt mondani,hogy mindenki ugyanannyit adózzon,csak a szegények nem tudnák fizetni,ergo éhen halnának és a gazdagabbak nem tudnának kiből élni.


Ha majd a kereset is egyforma lesz,akkor lesz jogos a felvetés,hogy ki mennyit adózik.

De amíg valakinek abból jön a pénz,hogy másokat khasznál és 10szeres jövedelemből él,mint mások,az igen is adózzon többet,mert neki is az az érdeke,ha azt akarja,hogy ez a kizsákmányoló rendszer fennmaradjon.


Az újraeolsztásnak pedig az lenne a lényege,hogy csökkentse a társadalmi különbségeket.

2017. febr. 4. 16:01
 25/30 A kérdező kommentje:

Tehát,aki 10 milliós autót megtud venni készpénzre,az ne ácsingózzon 30 ezer Ft-os családi pótlékra,mert nincs rászorulva.


Majd,ha szegény lesz ő is igénybe veheti a segélyt,ez lenne a normális.

De akik éppen jól élnek,azokat luxus tovább segélyezni,főleg egy olyan országban ahol rengetegen mélyszegénységben élnek.


Ezek az emberek amúgy sem a családi pótlék miatt fognak gyereket vállalni,mert náluk a gyerekvállalási kedv nem az anyagiaktól függ,mivel bőven van pénzük.


Viszont sok olyan ember,aki szeretne gyereket nem vállal,de ha mondjuk a szegényebbek több családi pótlékot kapnának,akkor hamarabb vállalnának.


Itt viszont nem a sok gyerek után kell sokat fizetni(nem a megélhetési gyerekvállalást akarom ezzel támogatni),hanem aki 1-2 gyereket vállal,az kapjon több támogatást,ha rosszabb anyagi helyzetben van,mint más,akinek szintén 1-2 gyereke van.


A jelen helyzetben viszont ahol havi 1 millió a család összbevétele ott is jár a családi pótlék,meg ott is,ahol mindkét szülő alacsony keresetű.

2017. febr. 4. 16:07
 26/30 anonim ***** válasza:

Ezt kb. úgy állítod, hogy a gazdagnak semmi ráhatása nincs arra, hogy jó állása van. Ha én is 14 évesen elmentem volna dolgozni, és nem tanultam volna tovább, és segédmunkásként tengetném életemet, valószínűleg ugyanazt vallanám, amit te.

De én elmentem továbbtanulni, megtanultam 2 nyelvet felsőfokon, és jó állást kaptam. 23 éves koromig tanultam, és azóta is folyamatosan továbbképzem magam. Na, most ehhez képest egy 8 elemit végzett segédmunkás ne sajnálja tőlem azt a pénzt, amit az én tudásommal és munkámmal összehoztam. Ez egy szabad ország, a lehetőség mindenki előtt nyitva áll. Tanulj tovább, képezd magad, és neked is jó fizetésed lesz. Nem fröcsögni kell, és irigykedni arra, akinek jobban sikerült. Rajtad múlott, nem másokon.

A családi pótlékra visszatérve pedig igen, az a gyereknek jár, nem a szüleinek. Mert ebben az országban minden gyerek egyenlő, és a gazdagnak is meg kell venni a gyerekének a kaját, a ruhát, meg a tanszereket. Neked miért járna több azért, mert semmit nem akarsz a közösbe beletenni? Elegem van már az olyanokból, akik csak kivenni akarnak a közösből, mert szerintük nekik minden jár azért mert lusták beletenni abba.

2017. febr. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

De itt nem a felnőttekről van szó,hanem a gyerekről.

Ezzel azt jelented ki,hogy akinek csak 8 általánosig vitte a szülő,az megérdemli,hogy rosszabb gyerekkora legyen,mint annak akinek a szülei magasan képzettek.

2017. febr. 5. 16:00
 28/30 A kérdező kommentje:

"Mert ebben az országban minden gyerek egyenlő,"


Ez szépen hangzik,de egy maszlag,a gyakorlatban nem igaz.

Hol lenne már az a gyerek egyenlő azzal,akinek a szülei milliókat keres azzal,akinek a szülei minimálbért.


Akinek a családi adókedvezmény meghaladja a családi pótlék összegét,azoknak én már nem adnék egy vasat sem pótlékként.

Adják oda azoknak,ahol igénybe sem tudják venni.

Mert ugye ezen logika szerint azt a pénz nem a szülő,hanem a gyerek kapja.Ha így fejtetted ki.


Tehát a családi pótlékból a gazdag ne iphone-t vegyen a gyerekének,még másoknak normális élelmiszer nem jut.


A gyerek nem tehet arról,hogy a nincstelen szüleik vállalták őt,nem kérdezte őket senki.

Elég vicces ez a "minden gyerek egyenlő" egy kapitalista berendezkedésű társadalomban.

2017. febr. 5. 16:04
 29/30 A kérdező kommentje:

Nagyon nem mindegy hová születünk.

Nem születünk egyenlőnek.


És az államnak,az újraelosztásnak feladata lenne,hogy a hátrányos helyzetűeket segítse,vagy csökkentsen a különbségeket.

Egyenlőség?

Mi abban az egyenlőség,hogy a gazdag családok adókedvezményt és családi pótlékot kapnak,a szegények pedig családi pótlékot csak,mert nincs akkor fizetésük?

Ez már nem egyenlőség,hanem felfogható egyfajta pozitív diszkriminációnak.

Tehát,akik jómódú családba születnek,még ezekkel további lépéselőnybe kerülnek azokkal,akik nem.

Hol itt az egyenlőség?

2017. febr. 5. 16:08
 30/30 anonim ***** válasza:

Nincs egyenlőség. Senki nem is mondta, hogy egyenlőség van. Soha nem is lesz - soha nem is volt.


Hogy miért? Mert egy országban fontos, hogy legyenek jobb módú, tanult, magas fizetségű emberek. Ők többet adóznak, nem elég az?

Szerinted normális az, hogy egy "gazdag" semmilyen támogatást ne kapjon, közben a szegények meg mindent?



Én egyébként meg vagyok győződve arról, hogy ha egy szegény gyermek látja azt, hogy a szülei a tanulatlanságuk miatt nem találnak munkát, alacsony bérért dolgoznak, alig tudnak megélni, akkor igenis nekiáll TANULNI, hogy neki jobb sorsa legyen!

2017. febr. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!