Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerinted ezek az olimpiaellen...

Szerinted ezek az olimpiaellenes mozgalmak, népszavazások le fogják nyomni a magyar olimpiát, annak ellenére, hogy esetleg nem sikeres, vagy az olimpia nyer?

Figyelt kérdés

A két vetélytársunk Los Angeles és Párizs.

Népszerű és ismert világvárosok, ráadásul mindkettő többszörösen nagyobb gazdasággal rendelkezik, mint egész Magyarország.

Ezzel mindenképpen nehéz Magyarországnak versenyezni.

Emellett a NOB figyeli az ezzel kapcsolatos közhangulatot, ami nálunk borzasztó. Ezzel Magyarország minden esélyét elveszti a szervezésre?

Sikertelen népszavazás is hozhat sikert?


2017. jan. 25. 19:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Már most kevés esélyt fűzök az olimpiát, mivel a NOB sem akar feszült hangulatot, különösen nem egy brazil olimpia-vb után. Eddig sem mi voltunk a fő esélyesek egyébként, bár..

Olyan szempontból meg van értelme a népszavazásnak, hogy még ha a kormány utána is végig próbálja tolni az akaratát, legalább kap egy újabb nagy arcon csapást. Ha meg jönnek helyette Kemény Ferenc Programmal, esetleg 2028-as olimpiával, akkor csak a demokráciát köpi arcon a kormány, amellyel szimpatizánsokat veszít.


#7

A tervezett olimpiába alap esetben nem menne csődbe az ország, a paksi bővítés/hosszabbítás is hasonló mértékrendű beruházás. Viszont nem is nyernénk rajta semmit az égvilágon, csak a hiteleink száma nőne. Ezt a pénzt jóval hatékonyabban kellene elkölteni, különösen amikor az ország legjobban rá lenne szorulva. Vastag bőr kell ahhoz, hogy ennyi korrupciós botrány után ezt még büszkén bevállalják.


Ismerjük a fiú történetét, aki farkast kiáltott. Ezek a rendezések általában többszörösen meghaladják az eredeti, optimista terveket. Hazai úszó vébé 4-szeres költség, London brutál költségvetés mellett is kétszeres költség, Szocsi, Tokió 4-5-szörös költség, stb. Tehát akár el is tekinthetnénk az Agenda 2020 leánylámaitól.


A főváros nyer rajta? Nem. Olimpiásan szépen elköltik a hiteleket, lesz valamennyi infrastrukturális fejlesztés (aminek egyébként olimpia nélkül is le kellett volna már zajlania), meg csomó olyan dolog, amiből a közember nem nyer sokat.


Egyébként néztem a tervezett fejlesztéseket, és egyes barnamezős területekre tényleg ráférne a beruházás, de könyörgöm.. nem lehetne ezt olimpia nélkül megvalósítani? Egyébként sem 8 év kellene az olimpiára, hanem legalább 16. Komolyan mondom, ha ezt az 5-10% GDP-t önzetlenül ráköltenék arra, hogy ne égés legyen a vasúthálózat, a tömegközlekedés, javítanák a belvárosi közlekedést, és egyáltalán alkalmassá tennék a várost ennyi turista elszállásolására, akkor az emberek már sokkal támogatóbbak lennének egy 2032-es olimpiára..

2017. jan. 25. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

2004-2010 között mit nyertél, pedig akkor +20%-ot nőtt a GDP arányos tartozása Magyarországnak. (Görögországnak 4%-ot nőtt 6 év alatt az olimpia megrendezése előtt)


Tételezzük fel 4-szer annyiba fog kerülni, de 4-es metró is 4-szer annyiba került mint a tervezett és még csak olimpia se kellett hozzá, cserébe tartott 18 évig. Akkor nem korrektebb ha elkészül 6 év alatt? (nálunk is lesz cunami és újra kell majd mindent építeni?)


Ha semmit se lehet rajta nyerni akkor miért jelentkeznek rá városok?

Hány forintot jelent ha mondjuk 10 évvel hamarabb megépül egy híd és kevesebbet kell a dugóba állj? Ha nem egy olyan nemzedéket nevelünk ki aki 50 éves korára gyógyszereken él? Vagy ha kényelmesebb, gyorsabb lesz a metró? Az olimpia előnyei nem csak pénzzel mérhetőek.


Gondolom a budapesti közembert nem izgatja az infrastruktúra fejlődése, foglalkoztatottság, építőipar teljesítménye, turizmus?

2017. jan. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy normálisan működő gazdaságban ezekhez nem szükséges olimpiát rendezni. Még ha pusztán a sportlétesítményeket nézzük, akkor sem. Sikeres sportneveléshez kisebb volumenű, lokális, olcsón fenntartható létesítményekre van szükség.


Számomra az is fontos lenne, hogy a kormány 180 fokot változtasson a kommunikációján. Provokatív populizmuson kívül mégis mit szeretnének üzenni ezzel? Ennyi kétes ügylet után érthető, hogy a lakosság jelentős része nem akar olimpiát itthon. Városfejlesztés enélkül is lehetséges, ahogyan imázsépítésre is vannak más módszerek.


A határidők betartását pedig nem 7 és fél évvel az olimpia előtt kéne bizonyítgatni, hanem a korábbiakban is demonstrálniuk kellett volna. Ez csupán még hiteltelenebbé teszi számomra az egészet. Meg azt ugye tudják, hogy addig még van két választás, ami még kiszámíthatatlanabbá teszi a projektet?

2017. jan. 26. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

"2004-2010 között mit nyertél, pedig akkor +20%-ot nőtt a GDP arányos tartozása Magyarországnak. " - egy rossz vezetést és egy válságot, de ez most miért releváns? És azóta mit nyertünk? Pont egy olimpia fog az egy helyben toporgáson változtatni?


"Görögországnak 4%-ot nőtt 6 év alatt az olimpia megrendezése előtt" Utána meg +70%-ot. Nem lehet kizárólag az olimpiára fogni, viszont tökéletesen tükrözi mindazt, ami a görög válsághoz vezetett.

Ez egy érdekes cikk a témával kapcsolatban:

index.hu/gazdasag/penzbeszel/2015/09/01/olimpia_szalay/

Számomra azt sugalja, hogy összevetve minden pro-kontrát jobban járnánk, hogy ha már a pályázatkiírás előtt olyan állapotba kerül az ország (és a főváros), hogy azt mondják az emberek, 'most már vállalható lenne egy olimpia'.

Nehogy már azért szervezzünk olimpiát, hogy lecseréljék a 40 éves Ikarusokat. Ez egy kifacsart logika. Azért szervezzünk olimpiát, mert a közeljövőben végre lesz mit mutogatni a 40 éves kékvillámok helyett. Ha a vezetőség nem képes a költségvetést előteremteni, a határidőket betartatni vesszőparipa nélkül, az csupán őket minősíti.

2017. jan. 26. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"Ha semmit se lehet rajta nyerni akkor miért jelentkeznek rá városok?"


Azért, mert a politikum lopni szeretne és ez kiváló alkalom rá. Lásd a rió-i olimpiát, ahol remekül lehetett vizsgálni (mindennapos tüntetések), hogy a szegények még szegényebbek lettek, mert az olimpia költségeit itt sem fizetné más, csak az ország azon része, amely nem dúskál a javakban. A gazdagabbak megtalálják a módját, hogy kihúzzák magukat a közteherviselés alól.

2017. jan. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

A 66%-os érvélese azért jól mutatja, hogy milyen a magyar politikai élet, élen a Fidesszel.

Nekem az írásából/írásodból az jött le, hogy azért akarsz olimpiát, mert ezzel az ország és a főváros vezetése határidőket kap és egy rakás dolgot kötelezően meg kell csinálnia, mert anélkül leég Budapest meg az itteni olimpia a külföldi és a hazai közvéleményben egyaránt.

Ez a szomorú... Tényleg az szól az olimpia mellett, hogy anélkül bele sem kezdenek ilyen beruházásokba, hanem elsikkasztják!?

2017. jan. 27. 03:40
 17/20 anonim ***** válasza:

Mint valaki már leírta: A hazai vizes VB is már 4x többe kerül mint azt az elején tervezték. Ugyanez lenne igaz az olimpiaára. Mondják szépen hogy hát 7-800 milliárd, de lesz ebből 3000 is. (pont voltak kalkulációk amik ezt az összeget hozták ki valósnak)


[link]

2017. jan. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

"Nehogy már azért szervezzünk olimpiát, hogy lecseréljék a 40 éves Ikarusokat. Ez egy kifacsart logika. Azért szervezzünk olimpiát, mert a közeljövőben végre lesz mit mutogatni a 40 éves kékvillámok helyett. "


Tehát ha jól értem: nem a magyaroknak kell megteremteni a normális közlekedést, hanem a külföldieknek akik idejönnek. Ha nem jönnek akkor le van szarva a magyar?

2017. jan. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Tehát ha jól értem: nem a magyaroknak kell megteremteni a normális közlekedést, hanem a külföldieknek akik idejönnek. Ha nem jönnek akkor le van szarva a magyar?"


Azt mondom, hogy mielőtt még megpályáznánk egy olimpiát, legyen a város elfogadható állapotban ehhez.

Tehát szerintem nem jó taktika egy olimpia rendezéséhez kötni az élhetőbb város megteremtését. Ellenkezőleg, előfeltételnek kéne lennie, hogy a tervezett infrastrukturális fejlesztések 8 évvel az olimpia előtt már meg legyenek valósítva.

2017. jan. 28. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Akkor lehet kicsit félreértettelek. Mert ugyancsak nem értek azzal egyet, hogy csak akkor épüljenek dolgok ha lesz olimpia.
2017. jan. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!