Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tekintette a képregényt,...

Miért tekintette a képregényt, mint sajátos irodalmi stílust, a pártállam imperialista csökevénynek?

Figyelt kérdés
2017. jan. 14. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem hallottam, hogy annak tekintette, és elég sokat lehetett venni is. A gyerekeim nagyon szerették ezeket.
2017. jan. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezt hol olvastad?

Nekem még mindig megvannak az amúgy teljesen legálisan vásárolt Astérix, Tintin meg Lucky Luke képregényeim, sőt még van Fantastic Four meg X-men is, amiket teljesen legálisan lehetett venni az újságárusoknál, már ha egyáltalán voltak, ugyanis általában bálabontáskor már ott voltak legalább húszan, hogy elvihessék őket. A Marvel képregények nagy része németül volt, de ennek ellenére vitték, mint a cukrot, aztán szünetbe német-magyar szótárakkal a kezükbe fordították őket a folyosón golyóstollal meg hibajavítóval. éppen ezért gyűjtői értékük nincs, kidobni meg nem akarom őket, ha Szolnokon jársz és szeretnéd megnézni őket lehozhatom őket anyám padlásáról.

2017. jan. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mikor vásároltad ezeket?

Más: annak az esélye, hogy Szolnokon megforduljak valamikor, egy a millióhoz.

2017. jan. 14. 21:19
 4/10 hollófernyiges ***** válasza:
A Fülesben is jelentek meg magyar rajzolású képregények már legalább a hatvanas évektől.
2017. jan. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy felhozzák a rejtvényújságokban megjelenteket, de azok nem önálló alkotások voltak, hanem illusztrált elbeszélések.
2017. jan. 14. 21:49
 6/10 anonim ***** válasza:
Igaz amit a kérdező ír. A legtöbb nyugati képregény erőteljes kommunista ellenes propagandákat tartalmazott akkoriban, amiket ezért a komcsi országokban többnyire betiltottak. Superman, Batman, Amerika Kapitány meg a többi akkori képtegény is jócskán tele volt kommunista ellenes szemlélet nyilvánítással. De amúgy ez nem csak a képregényekre volt igaz, hanem bizonyos filmekre is. Pl. a 007-es filmek és a Star Trek filmek is szintén tiltva voltak egészen a rendszerváltásig és ez alól a mi országunk sem volt kivétel.
2017. jan. 15. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 hollófernyiges ***** válasza:
Mi az, hogy illusztrált elbeszélés? Ez olyan mintha zt mondanád, hogy a Gyűrűk Ura nem igazi film, hanem csak a könyv illusztrációja. Egybként a 80-as években már bejöttek francia képregények is (Rahan és a többiek). Lássuk be, Amerika Kapitány azért tényleg elég erős lett volna.
2017. jan. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

'Mi az, hogy illusztrált elbeszélés?'


A klasszikus vagy kortárs szerzők műveinek megrajzolt változata. Pl: az Amerika kapitánynak nem volt könyv változata, az eleve képregényes történetként indult.

Amit a Füles rejtvényújságban láttál, az nem volt azonos a nyugati képregényekkel, már létező könyveket adaptált rajzolt formába, de a szó szoros értelmében nem tette képregénnyé.

2017. jan. 15. 16:43
 9/10 A kérdező kommentje:

'Pl. a 007-es filmek és a Star Trek filmek is szintén tiltva voltak egészen a rendszerváltásig és ez alól a mi országunk sem volt kivétel.'


Ebben mit látott a cenzúra, amiért tiltani kellett?

Azért meg kell hagyni, más filmeknél -E.T., Csillagok háborúja, Nyolcadik utas: a Halál- engedékeny volt a vezetés.

2017. jan. 15. 17:59
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ebben mit látott a cenzúra, amiért tiltani kellett?

Azért meg kell hagyni, más filmeknél -E.T., Csillagok háborúja, Nyolcadik utas: a Halál- engedékeny volt a vezetés."


A Bond filmekben gyakran a Szovjetek voltak az ellenségek, főleg a Connery-s részekben. Az összes akkori Bond filmet átjárta a hidegháborús hangulat. Nyilván a keleti blokkon belül nem tartották volna jó ötletnek az olyan filmek vetítését, ahol a szovjet elvtársak ellen folyik a harc és néha még golyót is kapnak benne.:) A Star Trek-ben ha jól tudom az egész szövetség a nyugati világot jelképezte és azok ellenségei mint a romulánok, stb. ők kifejezetten a a "barbár" keleti világot testesítették meg a filmben.


Az E.T-ben nem voltak politikai utalások ha jól emlékszem, abban nehéz lett volna hibát találnia a cenzúrának ilyen téren.:) Az Alien, Csillagok Háborúja ezek teljesen kelet kompatibilis filmek voltak akkoriban. Játszották őket az összes keleti blokkos országban úgy tudom.

2017. jan. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!