Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Demokratikus ellenzék? Hol az...

Demokratikus ellenzék? Hol az antidemokratikus ellenzék?

Figyelt kérdés
Vagy egy demokráciában ki az antidemokratikus egyáltalán? Ez olyan, mint a cipőt a cipőboltból?
2017. jan. 12. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Egy demokráciában antidemokratikus, aki nem tiszteli a demokrácia játékszabályait. A sors furcsa fintora, hogy hazánkban momentán a kormány antidemokratikus sok tekintetben, míg az ellenzék a demokratikus.

Az antidemokratikus ellenzék meg egy olyan ellenzéket jelöl, ami szintén nem tartja fontosnak a népakaratot, mert azt gondolja, hogy a hatalomra jutásuk fontosabb mint a demokrácia megtartása.

2017. jan. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Mer amikor a Gyurcsány lövetett az ki*aszotul demokratikus volt...

Antidemokratikus pl. a magyar hajnal... de ezek marginális csoportok (nem csak ideológiailag, de jelentőségüket tekintve is.

Az antidemokratiks cimkét arra ragasztják, aki éppen az adott cimkeragasztgatónak nem tetszik. A valóság az, hogy az ország a 90-es évek eleje óta folyamatosan sodródik egy egyre kevésbé demokratikus irányba, mégpedig azért, mert ez a teljes politikai garnitúrának az érdekében áll, pártállástól függetlenül.

2017. jan. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

A demokrácia többek között áll egy kormánypártból és ellenzékből. A kormánypárt vezet, az ellenzék (lehetőleg konstruktívan) kritizál, más szemléletű ötleteket dob be. A kettő csak névlegesen áll egymással szemben, igazából ez azt a célt szolgálja, hogy ne szaladjon el senkivel sem a ló, ellenőrizzék egymást.. igazából elvileg az ellenzék segíti a kormány munkáját... elvileg...


Amikor a Fidesz 2010 előtt ellenzékben volt, nagyon erős ellenzék volt, gyakorlatilag ellehetetlenítette az akkor fennálló kormány működését. Ez nem demokratikus, a kormány dolga vezetni, az ellenzéké az építő kritika. Persze ehhez a kormány gyengesége is kellett.


Amikor 2/3 volt, akkor az ellenzékre semmi szükség nem volt, hiszen akár ott vannak, akár nem, a szavazatuk semmit nem ért, ha a kormánypárt egyöntetűen szavazott. Ez a még kevésbé demokratikus felállás, hiszen ez lényegében azt eredményezi, hogy nincs kritika, nincs más szemlélet, nincs más érdekképviselet, ami egy elelnzék dolga lenne. A kormány azt csinál amit akar. Ez gyakorlatilag egyeduralom. Egy párt uralkodik mindenféle ellenállás nélkül.


Szóval az antidemokratikus ellenzék az vagy az, hogy nem hagyja a demokratikusan megszavazott kormányt kormányozni, vagy az, hogy nincs semmi értelme az ellenzék létének, mintha nem is lenne.

2017. jan. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

[link]


Például az egyetemisták között jelen van.


"A hallgatók 21 százaléka pedig bizonyos körülmények között jobbnak tartaná a diktatúra bevezetését."

2017. jan. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!