Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi kivetni való van a hazaszer...

Mi kivetni való van a hazaszeretetben? És a hungaristázók nácizók nagymagyarozók szerint?

Figyelt kérdés

Igazából ennek a kérdésnek kevés köze van így közvetlenül a politikához de a hasonló jellegű kérdések vonzották az enyémet ebbe a témakörbe. Keresem a választ hogy mi az elítélendő abban ha csak úgy pénz nélkül szegényen éhezve szakadtan is szívesen és boldogan meglennék itt a Kárpát-medencében mert tudom hogy itthon vagyok határ ide határ oda... Mert tudom hogy 100 éve bárhol járok is ezen a területen mai elnevezését figyelmenkívül hagyva(Szlovákia, Románia esetleg Szerbia) "mindenki" magyar volt. És mivel ismerem a történelmünket azt is tudom hogy nem egy ma már nem a magyarok "országához" tartozó területen annyi de annyi magyar vér folyt. És érzem azt hogy azokon a területeken még nem hűlt ki az utolsó magyarok lábnyoma és mindezeknél fogva jogosan érzem otthon magam bárhol is járok. Ide születtem... magyar az anyám magyar az apám és kitudja mióta magyarul is beszélnek ha szláv származásúak ha nem... de 200éve magyarul élnek itt magyarul szenvednek és magyarul éreznek az biztos. Szeretem ezt a helyet... a szívembe véste az élet mikor megadatott nekem. Ma viszont ez már gáz. Pedig előttünk 5-6 generációval ez természetes volt sőt még talán dédapáinknál dédanyáinkál is attól függ ki milyen korú. Az 5-6-ot azért mondtam mert abban az időben született az egyik nemzeti ereklyénk is a Szózat. Ebben a versben a hazaszeretetre hűségre intenek és arra hogyha kell az életünk elvesztését is felvállalva tegyünk meg bármit hazánkért. Ez ma már hülyeség pedig abban az időben még is népszerű volt és máig elfogadott nemzeti szintű költemény. Felmerül a kérdés hogy vajon mi az ami megváltozott... volt egy érték ami már altűnt... miért? Az érték változott meg talán? Vagy esetleg Mi?... A szeretet örök érték az csak nem változik... akkor talán Mi változtunk? Nos én csak az egészséges magyar korok intései szerint élek és persze aszerint amit megkövetel a haza bármilyen áron az életemet áldozva is akár. A szerintetek mellveregetős példákhoz visszatérve és az elveimet félretéve amikről még persze regélhetnék... Szóval néha meghallgatok egy-egy Kárpátia számot mert tetszik és azonosulni is tudok velük. Elgondolkozok jobbkedvre derít... erősít lélekben a sok megpróbáltatást kiegyensúlyozva. És persze köthetek a dalokhoz egy-egy emléket is akár valamint elűzi kicsit a magányomat és végre érezhetem hogy nem csak én állok így az élethez.

Aztán milyen bűneim vannak még lássuk csak... ja igen van egy Árpád-sávos zászlóm amit az ablakomban lenget a szél. Számomra ez egy olyan jelkép ami összefoglalja ezt az 1000évet azt figyelmen kívül hagyva hogy nem ez a honfoglaló magyarok zászlaja de viszont a címerben jelentős felületet foglal el és mégis idősebb a "trikolórnál". Nos talán még annyi hogy mélyen gyászolom a trianoni évfordulót és ez nagyon fontos is nekem. Fáj is és fájni is fog örökké... Nem vagyok rasszista bár ha vannak előítéleteim az a cigánysággal szemben fordulhat elő és szerintem mégsem általánosítok annak ellenére sem hogy már vertek meg többször is mivel hogy van cigány barátom. Ugye van itt még egy kedvenc téma a zsidóutálat antiszemitizmus. Nem ismerek zsidót szóval nem tudok véleményt mondani. Nekem talán inkább a holokausztból és a sok nyavajgásból van elegem. A Don-kanyarnál is katasztrófa történt 100-120ezer ember veszett oda. Szerbiában közel 40ezer magyart gyilkoltak le. És akkor itt vannak a kiválasztottak akiket gyászolni kell. Mi jogon ők a kiválasztottak... elgem van a sok siránkozásból értünk kik sírnak? És talán még annyiban érint hogy beleszólnak minden ország politikájába ami nekem nagyon de nagyon nem tetszik. Maradjon mindenki otthon de ezt inkább az Izraeli felsővezetésre mondanám nem a zsidóságra... Valamint nem tetszik Izrael Paleszintellenes rasszista ideológiája és az sem hogy másokat rasszistáz miközben ő a legnagyobb rasszista. A zsidókkal semmi bajom és a vallással se arról nem is beszélve hogy nemismerem a vallásukat. De Izrael politikáját gyűlölöm és magát Izraelt is mert Palesztin etnikai térképeken látszik hogy 40év alatt 3adolódott a lakosság... és ez zajlott itt is Magyarországban réges régen és nagyon sokáig hosszú időn át. Nem tudom milyen jellemző dolgai vannak egy "nagymagyar" embernek de ha eszetekbe jut majd úgyis kommentáljátok. Nekem így a nagy éjjelben ennyi tellett... Elnézést a hosszú szövegért de szeretnék lezárni magamban és még sok emberben egy vitát ami régóta tart. És szeretném megtudni hogy ez aminek élek és ahogy élek megvetendő vagy pedig szép és nemes dolog-e.


2010. máj. 5. 01:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
19%

nézdmá' regényt írt

pill elovasom

2010. máj. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nagyon félek hogy valamit kihagytam de most nem is tudnám kiegészíteni mivel nagyon fáradt vagyok. Aki ezt elolvassa és tud is rá válaszolni annak majd a válaszaiból előkerülő példákat majd megmagyarázom kiegészítve ezzel az álláspontom illetve minden viszontkérdésre is választ adok segítve ezzel kicsit a saját dolgom. Aki nem veszi a fáradtságot hogy elolvassa azzal szemben a vitánkban saját magamat győztesnek mondom ki mivel ha a szellemi szintemmel ócsárkodik és közben a pofáját nem szégyelve nem méltat arra hogy az álláspontomat elolvassa nem érdemel lehetőséget arra hogy válaszoljon a kérdésre.
2010. máj. 5. 01:33
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy elolvasod!
2010. máj. 5. 01:34
 4/17 anonim válasza:
100%

Bocs hogy nem olvastam végig az okfejtésed, de válaszolnék.


A hazaszeretettel semmi baj nincs, sőt, nagyon nemes dolog.

A butasággal annál inkább van baj. Ha valaki attól érzi magát hazafinak, hogy más nemzet, vagy nép polgárait utálja, azért mert neki meggyőződése, hogy igaza van, akkor van baj. Szokták mondani hogy vannak baráti országok és nem baráti országok. Mindig azt válaszolom, hogy ilyen nincs. Buta ember és okos ember van.


Ha valaki hagyja magát befolyásolni és provokálni a másik által, akkor az az ő hibája.


A gyűlölködés, melldöngetés, sárdobálás nem hazafiság, hanem butaság. Aki azt gondolja, hogy a hazafiság része a gyűlölködés az buta.


Én így gondolom.

2010. máj. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod és engedd meg hogy sorakozzak mögötted. Valóban butaság gyűlölködni és történelmi okokból vagy akár politikai okokból gyűlölni más országok állampolgárait más népeket. Én Izraelt gyűlölöm és nagyobb részben saját tapasztalatokból illetve saját meggyőződésből. De ez egyáltalán nem Izrael népére vonatkoik hanem politikai elitjére és a befolyására valamint politikájára. A saját kis életemben is utálom azt ha valaki meghatároz megszab nekem dolgokat és beleszól a dolgaimba. Így érzek Izrael iránt is csak felnagyítva.
2010. máj. 5. 01:42
 6/17 anonim ***** válasza:

az első vagyok , többé-kevésbé elolvastam , mondjuk kiesik a szemem de mindegy

a hazaszeretettel alapból nincsen semmi baj, viszont az szinte az összes emberben félelmet kelt ha valakik (direkt nem konkrét megnevezés) egyenruhában , csoportosan "erőt demonstrálnak" , bármilyen címszó alatt.

érdekes felvetés az hogy 100 éve mindenki magyar volt

az osztrák-magyar monarchia soknemzetiségű állam volt ,nagyon sok társadalmi feszültséggel és ellentéttel , nem lehet azt mondani hogy nemzeti egység volt.

a kiválasztottak gyászolásában igazad van ,de nem kötelező ,én magasról sz*rok mindre , majd azokat gyászolom meg akikről úgy gondolom hogy tettek is valamit és nem a rendszer mondja meg hogy most gyászolni kell.

igazából jó dolog hogy szereted ezt az országot (én rühellem, a benne élő, folyamatosan egymás alá pakoló emberek miatt), de ne akard hogy mindenki ugyanúgy szeresse :)

ja és én alapból magyar underground hip-hopot hallgatok ,de én is szeretem a kárpátiát

most lehet fikázni...

2010. máj. 5. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

bocsi , kicsit összefüggéstelen ,majd megpróbálok valami értelmesebbet írni ha aludtam

01:49es

2010. máj. 5. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Azt hogy mindenki magyar volt lehet hogy erős túlzás de enyhítettem rajta egy idézőjellel : "mindenki" és ez a szövegben is már így olvasható. Ha az emberek miatt kellene hogy szeressem az nem menne. Utálom a sok gyűlölködő egymásra fújó köpködő mocskot... pedig szeretni akarom őket... mégis ez nekem akkora csalódás. Úgy fogom föl hogy a Haza nem tehet róla. Így nem az emberek alapján ítélek. A magyar gárda a reménytelenség széléről sodort vissza. Én úgy tartom hogy akinek nincs takargatni valója és tiszta ember az nem fél. Egyébként meg talán jogosan jött létre én azt mondom bár szívesen meghallgatnék egy két embert akikben félelmet kelt. De persze nem azok közül akik csak a tv-ből hallottak róla mivel azoknak az embereknek a véleménye erősen eltérne a valóságtól és így talán jogosan is félnek. Tehát alapvetően nem hiszem hogy bárkinek is félnie kellene. Egyébként meg Akkezdet Phiai fan vagyok.
2010. máj. 5. 02:00
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekem sosem voltak olyan álmaim, hogy kimegyek külföldre, és ott több pénzt fogok keresni, mint sok más ismerősnek.

Nyaralni is jobban szeretek vidéken, elég sok szép hely van itt is szerintem.

Én külföldön elhagyatottnak érzem magam, hiába tudok angolul, akkor is. Itthon sokkal otthonosabban mozgok, még akkor is ha olyan helyre megyek, ahol még nem jártam.


Viszont egyes országokban sokkal kedvesebbek az emberek, többet mosolyognak, van jó szavuk egymáshoz egymáshoz, nem úgy, mint itt :) és nincs ez a rohanás.


Nálunk azt látom, hogy itt mindenki idegbeteg, mindenkinek nehéz a megélhetése, mindenki rohan, aki nem dolgozik az bezárkózik, aztán depressziós lesz végül a pszihológusnál köt ki. A szomszédaikat is utálják, főleg Pesten. Vidéken egy fokkal jobb azért :)

A romák rosszalkodnak, a zsidók fölényeskednek, de ettől függetlenül köztük is előfordulnak normális emberek.


Viszont ha bármelyik ismerősöm dédnagyszüleit nézzük, úgy tűnik egyik sem volt magyar :) Az más kérdés, hogy itt laktak, de mindegy Német, lengyel, román, ukrán... stb.. szóval mi keverékek vagyunk, csak annyi, hogy Magyarországra születtünk, és ez a hazánk :)

Hozzáteszem történelemből mindig bukásra álltam!

Engem a matek, fizika jobban vonzott :)


A Tokaji múzeumban láttam egy videót Tokaj szépségeiről, a borokról stb., de oda se megy senki, csak a fiatalok fesztiválra. Régen volt ott egy áruház és pár borozó. Nagyon hangulatos kis hely volt. Viszont miután várossá nyilvánították, elkezdődött a leépülés. Telerakták az idegenforgalom részére üzlethálózat szeméttel, sörözőkkel, most már majdnem olyan mint Pest. A szép Taverna borozót is átalakították, ronda lett. Semmit sem hagytak meg az eredeti szépségében.


Győrben rég jártam, de annak egy része elég jól nézett ki, mindenhol egyforma barna kapuk, az olyan egységes volt, az legalább kinézett valahogy :)


Nem tudom, hogy volt e értelme annak amit itt leírtam, de nekem ez jutott eszembe most.

2010. máj. 5. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
60%

Elolvastam. Leírtad a véleményed, rendben. De mi a kérdés?


A hazaszeretetben nincsen semmi kivetni való, kivetni valót abban látok, hogy trianont siratod. tényleg gáz volt. ellenben le kellene vonni a következtetéseket: A 2. vh egy szélsőjobboldali párt miatt tört ki, akik egy bizonyos népcsoportot hibáztattak. Nem ismerős kísértetiesen ez az eset a mai itthonira? Továbbmegyek. Ha mi háborúba keveredünk, akkor egy újabb trianon fog jönni, és ahelyett hogy visszakapjuk, talán elvesznek tőlünk még.

2010. máj. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!