Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon a magyarok lebirkázása...

Vajon a magyarok lebirkázása nem rasszizmus?

Figyelt kérdés
Egyre gyakrabban hallom és olvasom, hogy sokan a magyarokat birka népnek nevezik. Vajon ez nem rasszista lenézése a magyar embereknek? Miért engedik ezt a hatóságok és a legkülönbözőbb médiumok tulajdonosai? Hiszen valamennyien azokból élnek, akiket birkáknak neveznek.

2016. dec. 21. 12:20
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Speciel én sváb vagyok. Annak idején, a második világháború után a hozzátartozóimmal együtt meg is fizettük annak az árát. Úgy vélem azonban, hogy mint magyar állampolgárnak jogom van tudni, hogy miért nevezik sokan a magyarokat birkáknak.

Ami pedig a provokatív kérdéseket illeti, hogy kik, hol és mikor birkáztak, annak megállapítását hagyjuk meg a hatóságok számára.

2016. dec. 21. 12:40
 12/40 anonim ***** válasza:
62%
Kérdező, apai ágon én is sváb vagyok, de szívemben, lelkemben magyar, és megvetem a birkázókat, akármiért is birkáznak.
2016. dec. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
66%
Érdekes h a magyarok vannak birkázva. Ott vannak például a németek, akikből minden kiállást kiöltek az évek alatt, és vakon mennek merkel után. Vagy az amerikaiak, akiket a média etetett azzal, h hillary fog nyerni, és gond nélkül bekajálták. Vannak itt birkábbak, csak azt akarom mondani.
2016. dec. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
43%

"Ha magyar "birkáz" magyart, az nem rasszizmus. Amúgy tudsz név szerint említeni valakit, aki "birkázott"?"


Hallod, ez egy anonim oldal.

2016. dec. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
34%

12:

Aha, tehát csak az a magyar, aki politikailag a te oldaladon van, ugye? Én épp ezen hozzáállás miatt tartom 2002 óta az összes "jobboldalit" hazaárulónak.

2016. dec. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
25%

"A rasszizmus olyan gondolkodásmódot jelent, amely az emberek külsejében megfigyelhető eltéréseket kiemeli, ezekhez morális, társadalmi vagy politikai különbségeket rendel hozzá, és az így létrehozott csoportok között – feltételezett tulajdonságaik vagy értékeik alapján – hierarchiát állít fel."

[link]


Meséljetek már, milyenek azok a jellegzetes magyar rasszvonások, amik alapján a magyarokat hátrányosan megkülönböztetik? Ja, hogy ilyenek nincsenek?

Ostoba parasztok, azt se tudjátok mit jelent a rasszizmus, menjetek inkább vissza havat lapátolni ti tanulatlan ártányok.

2016. dec. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
72%

"már csak annyival kellene konkretizálniuk, hogy a magyar liberálisok birkák"


Tudtommal nem a liberálisok szavazták meg a mostani hatalmat...

2016. dec. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
52%
Hát kérdező... aki egy tál bablevesért, vagy két konzervért eladja a szavazatát, azt én nem tudom másnak nevezni...
2016. dec. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
17, nem azt mondta h az nem magyar, aki egy másik oldalon áll. Hanem azt mondta, h az a nem magyar, aki birkázik. Mellesleg, aki azt mondja h "birkák a magyarok", az nem egy politikai oldalt kritizál, hanem egy nemzetet. Lehetne helyette azt mondani, hogy "birkák a jobboldaliak", és akkor nincs gond.
2016. dec. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
55%

21:

Hát akkor a magyarok nem sokan lehetnek, mert kevés olyan ember van Magyarországon, aki nem birkázta volna az összes magyart legalább egyszer. A "jobboldaliak" akkor, amikor a "baloldal" volt hatalmon.


Nem lehetne inkább azt, hogy ne akarja senki sem megmondani, hogy szeronte ki a magyar? Vagy azzal a 15 millióval tűl sokan vagyunk, feltétlenül szűkíteni kell egyesek szerint?

2016. dec. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!