Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Régen a magyarok által megvete...

Régen a magyarok által megvetett, lenézett Indiához képest már sehol sem vagyunk. Mit szóltok?

Figyelt kérdés

Nagy társadalmi különbségek vannak még mindig, ezt tudom (de itt is...)

És még mindig nem egy Dubai, ezt is tudom.

Viszont rájöttek egy dologra, amire a magyar kormány nem igazán.

Oktatásba kell fektetni, mert az a legjobb befektetés.

7-10%-os GDP növekedési rátákat produkál India, a magyar 1-2% max 3-al szemben.

14 egyetemük van a világ legjobb egyetemeit rangsoroló qs listán (152, 185, 219, 249, 302, 313, 399, 481-190, 501-550, 651-700 és 4 darab a 701+ helyen), a magyaroknak csak 6 egyetemük van ezen a listán (a legjobb helyezett az SZTE az 501-550. helyen, utána ELTE, DE és 3 darab a 701+ helyen...).

A nagy társadalmi különbségek ellenére van kitörési lehetőség a tanulással.

Az oktatási rendszerük olyan embereket termelt ki, mint a Microsoft (Satya Nadella) vagy a Google (Sundar Pichai) Vezérigazgatója. (Nem Indiai leányvállalatot vezetnek, hanem komplett az egész céget Amerikában)

Minden vezető IT cég megtalálható Indiában, nem kevés embert foglalkoztató központokkal, a Google, Microsoft, Cisco, Adobe, Sap, Ericsson és még lehetne sorolni.

Bengaluruban már lassan több cég van mint a Szilícium-völgyben.

A kezdő éves fizetés 1 millió indiai rúpia a glassdoor adatai szerint, ez havi 365 ezer forintban.

Jobb, mint amit itt kapnak az emberek pályakezdőként.

A magyarok által lenézett, tehénszar-pucoló cigányoknak titulált indiaiak értelmesebbek és gazdagabbak lettek nálunk az oktatási rendszerüknek köszönhetően.



2016. dec. 14. 22:23
1 2 3
 21/27 Dymo ***** válasza:
Alig szoktam írni :(
2016. dec. 15. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
94%

Volt szerencsem Indiat latogatni a munkam miatt, es Mumbai, Delhi es Kolkata valoban nagyon remek - es gazdasagilag fejlett - varosok es regiok, de India nagyvarosokon kivuli resze egy nagy budos pocegodorre emlekeztetett ahol a szemely higenia legalapjai sincsenek megadva a lakosoknak.

Nem lattam az egesz orszagot beismerem, de azalapjan amit lattam/lattunk a "tehénszar-pucoló cigányoknak titulált indiaiak " leiras sajnos nem all messzire a valosagtol.

Rettento nagy a nyomor mindenfele.

Gujarat allamban pl ha parlamenti kepviselo akarsz lenni, bizonyitanod kell hogy van egy mukodo WC-d.

India a harmadik vilag orszaga fuggetlenul az ott mukodo cegektol.

Nem azert mennek oda a cegek mert olyan zsenik az ott lakok.


Gujarat :


[link]

2016. dec. 15. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

Azért összehasonlításul Indiában 777 db egyetem van,Magyarországon meg 32 db .

Indiát inkább Kínával kellene összehasonlítanod, Magyarországot meg mondjuk Romániával,Csehországgal,Portugáliával,vagy akár Szlovákiával, de ők a feleannyi lakosságukkal csak 1db egyetemmel szerepelnek a listán a 651-700. helyezés körül.

2016. dec. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

# 23


Ha ennyire a lakosság száma a mérvadó nektek, akkor ezek közül csak Csehország és Portugália játszik. Mind a kettő jobban áll.

Romániánál jobbak állunk valamennyire, a kisebb lakosság ellenére is, bár erre annyira nem kéne büszkének lenni.

Ezenkívül még össze lehetne hasonlítani Svédországgal, Izraellel, Görögországgal, Egyesült Arab Emírségekkel vagy Ausztriával.

Az eredmény nem lenne valami fényes a számunkra.

2016. dec. 15. 18:09
 25/27 anonim ***** válasza:
Úgy látszik le lettél alázva az india istenítős dumáddal! :D ikszdédé
2017. jan. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Ameddig egy Indiai nem tudja miaz a WC vagy a fürdőkád,addig ne mond nekem,hogy sokkal fejletteb az ország.
2017. jan. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Ignis Subdialis ***** válasza:
Lehet, érdemes lenne együtt dolgoznod indiai munkaerővel, s azután dicsőíteni az oktatási rendszerüket és szárnyalásukat. :D Én eddig csak panaszkodni hallottam az európaiakat, akik együtt dolgoznak indiai (vagy kínai) beosztottakkal. Egyrészt a kultúra: "jesszőr jesszőr", mindent megígérnek, mindenre bólogatnak, de csak azért, mert Indiában nem mondanak nemet. Bizony. Ismeretlen a kultúrában, hogy lehet dönteni, nemet mondani, igent mondani. Bemész egy büfébe, kérsz ásványvizet, yes sir, vársz egy hetet és nem kapsz. Mert nincs. De nem fogja megmondani neked és nem tehet róla, náluk ez így oké. Most képzeld el ezt úgy, hogy együtt dolgozol vele... Ehhez jön az, hogy kiadják nekik úgy a diplomát, hogy semmit, de komolyan semmit nem tudnak. Egy dolgot tudnak, de azt is kulturális okokból csupán: angolul beszélni. És ezzel kifújt. Informatikusok, akik nem tudják, mi a programozás. De "yes Sir" és bólogatnak jobbra-balra. Még az igent is úgy jelzik a fejükkel, hogy a saját kultúrád olvasata szerint nem tudsz dönteni hogy most ez igen vagy nem. De nem lehet számon kérni, nem tudsz az általad tanult módon kommunikálni, nem érti mit akarsz. Önálló gondolat nem lesz, mert az felelősséggel jár és esetleg konfliktussal is, amit épp ezzel a jesz szőrözéssel próbál folyamatosan elkerülni. Az utasításokat pedig vagy végrehajtja, vagy nem. Utóbbi esetben meg el se tudod dönteni, hogy azért mert lusta vagy mert konfliktuskerülő. De hát megígérted - mondhatod, de érezni fogod, hogy nem érti. Nincs ígéret, nincs adott szó a fogalomtárban. Nincs egy hajóban evezés, nincs közérdek, kooperáció. Valahogy ússzam meg ezt a napot kényelmesen - ez van. Yes sir.
2017. jan. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!