Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az adóhatóság ( NAV ) miért...

Az adóhatóság ( NAV ) miért nem nyomoz az ilyen ügyekben?

Figyelt kérdés

XY miniszter gyereke 300 milliós ingatlannal rendelkezik. A gyereknek nincs jövedelme, tehát valaki vette neki. A szerződésben benne van, hogy kitől van a pénz. Miután a szülőktől, de nekik elméletileg nincs rá pénze, egyértelmű a csalás. Hogy ez "csak" hazugság és nem vallották be a teljes vagyonukat vagy korrupció, már a rendőrség dolga kideríteni.

De ugyanígy amikor ZS miniszter nevén több darab száz milliós ingatlan van. Okés, havi 1 milliós fizetésből lehet spórolni, de ha 30 éve keres minden hónapban 1 millió, az akkor is "csak" bruttó 360 millió forint. Ebből lejön az adó, ebből élnie kell... Lehetetlen, hogy akár egy darab 200 milliós ingatlannál többje legyen.

Az ilyenek mégsem szúrnak szemét az adóhatóságnak. De miért nem? Miért nem nyomoznak? Miért nem lépnek?


2016. nov. 20. 00:18
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

"Okés, havi 1 milliós fizetésből lehet spórolni, de ha 30 éve keres minden hónapban 1 millió, az akkor is "csak" bruttó 360 millió forint."


kérdező te nem értesz a pénzhez...

2016. nov. 20. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

"De ugyanígy amikor ZS miniszter nevén több darab száz milliós ingatlan van. Okés, havi 1 milliós fizetésből lehet spórolni, de ha 30 éve keres minden hónapban 1 millió, az akkor is "csak" bruttó 360 millió forint. Ebből lejön az adó, ebből élnie kell... Lehetetlen, hogy akár egy darab 200 milliós ingatlannál többje legyen. "

Esetleg vállalkozásából.

Legjobb példa erre Gyurcsány Ferenc. 2000-ben lépett be az MSZP-be, 2002-es országgyűlési választások nem volt jelölt, 2003. május 19-én lett miniszter a Medgyessy-kormányba. Mégis 2002-ben az 50. leggazdagabb magyar volt 3,5 milliárdos vagyonnal.

2016. nov. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az adóhatóságról csak annyit, hogy értesítettek, van 10.000- Ft visszaigényelhető adótöbbletem. Visszaigényeltem. 1 hónap után értesítettek, hogy elutasították a kérelmemet (amit ugyebár ők javasoltak). Indok: a 3 tételből 1-et nem találtak meg, a másik ár rég elévült, a harmadikkal is volt valami. Szóval saját maguk munkáját csak úgy tudták ellenőrizni, hogy engem bevontak az ügybe. Értékelem a humorukat.
2016. nov. 20. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"XY miniszter gyereke"


Ezért. Mivel Magyarországon diktatúra van, megszűnt a hatalmi ágak szétválasztása, minden a Fidesz zsebében van beleértve a NAV vezetését is, nem fogják piszkálni kenyéradó gazdáikat.

2016. nov. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

"Mivel Magyarországon diktatúra van, megszűnt a hatalmi ágak szétválasztása,"


ezt a mantrát amúgy hol tanítják nektek?

2016. nov. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"kérdező te nem értesz a pénzhez..."


30 év, az 30*12 hónap, összesen 360 hónap. Havi bruttó 1 millió forintos fizetéssel számolva ez összesen bruttó 360 millió forint. Elsős matek.

Az, hogy ezt a pénzt befekteti, cége, részvénye, stb-je van, arról mind írnia kell a vagyonnyilatkozatában. Amit ki felügyel? A NAV. Tehát ha hazudik / csal a politikus, azt a NAV ki tudja deríteni. Józan logika.

2016. nov. 20. 15:15
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Hát én nem csak általános iskolába jártam ott a hiba :D.


Befektetések a kamat függvényében. Elsős makroökonómia az egyetemen.

2016. nov. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%

Ja amúgy nem kell írnia. A cége pénzügyi viszonyai nem tartoznak hozzá a személyes vagyonnyilatkozathoz.


Ezért mondjuk mindig mi bolond fideszesek, hogy a gazdagok nem SZJA-t fizetnek, hanem kamat-osztalék-társasági adót.


Egyébként mond el, hogy konkrétan ki az XY miniszer. Bizonyára nem úgy van, mint ahogy előadtad.

2016. nov. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!