Ha vásároltok akkor a termék ára vagy az eredete számít nektek?
Itt ütközik kétféle szemlélet. Az egyik a Kossuth-féle, miszerint ha a magyart veszed, akkor is, ha drágább vagy rosszabb minőségű, azzal támogatod a magyar ipart, ami segít majd javítani a versenyképességén.
A másik az, hogy a legjobb ár/érték arányú terméket veszed, akkor is, ha nem magyar, ugyanis ha megelégszel a rosszabb minőséggel, pláne, ha hajlandó vagy többet fizetni érte, azzal nem motiválod a gyártót/szolgáltatót a minőség javítására.
Szerintem az utóbbi az életszerű. A magyar is és a külföldi is a profitmaximalizálásra törekszik és ha nagy árréssel tud rossz terméket eladni, akkor mindaddig meg fogja tenni, amíg csak lehet.
Az eredettel kapcsolatban egyetlen kikötésem van, ha egy mód van rá, nem veszem kínai márka termékét. Ennek az oka, hogy minden egyes kínai cég a CCP kezében van, ami a legnagyobb emberi jogokat sértő szervezet, továbbá semmilyen szinten nem tartják tiszteletben a szellemi tulajdonhoz fűződő jogokat.
Kossuthnak marhára nem ez volt a szemlélete, nagyon kifordítottad a dolgot.
Amúgy, ha magyar árut veszel, nem a magyar ipart és a magyar népet támogatod, hanem egy magyar tőkést. Az ő vagyonának gyarapodásának semmi köze a te jólétedhez. Sőt, egyetlen tőkés vagyonának gyarapodásának sincs semmi köze egyetlen munkás jólétéhez sem, erről szól a kizsákmányolás történelme!!!!
Más a helyzet szocialista gazdaság esetén, ahol az állami terméket megvéve az államot támogatod, amely a pénzt visszaforgatja a te boldogulásodra.
Nem ugyanez a helyzet kapitalista állam esetén, ahol az állami terméket támogatva (már ha létezne ilyen) csak Rogán Antal helikopterezését és Vitya bácsi stadionépító cezaromániáját támogatod.
Én egy termékért csak azért mert magyar hajlandó vagyok fizetni +10%-ot mondjuk. Az felett már nincs értelme. Annyival többet költenék arra a termékre, hogy a gyártó jobban járna ha a külföldi terméket venném, és csak a többletet odaadnám. Szóval ha kisebb rajta a profit mint amennyivel olcsóbb a másik akkor semmi értelme már a magyart venni. De ha a minőség is gyengébb, s az ár is, akkor hagyom a francba.
Minőséget attól függ minél. Van amiből a legolcsóbbat akarom venni, ami még használható. De pl. ha választanom kellene futó szalagon gyártott alma és a magyarországi között akkor az utóbbit választanám.
Nekem csak az ár/érték számít.
De vannak olyan dolgok (pl. számítógép, elektronika, telefon) ahol a brand-et is figyelembe veszem.
Nekem a kettő együtt számít. A cipő példájával jőve: ha van egy kínai 5000 forintért, ami 3 hónapot bír ki, meg van egy Nike 15 ezerért, ami 1 évet bír ki, akkor inkább a drágábbat veszem meg.
Ellenben sok esetben inkább spórolok, így például hiába jó laptopot gyárt az Apple, ami sokáig bírja, én inkább csak egy "noname" olcsót fogok venni.
Viszont van ám ennek még egy másik oldala is.
Mert ha sznob vagyok, és francia libamájkonzervet vagy csigát akarok venni, vagy Bécsbe járok marhahúsért, mert az jobb, akkor meg kiderül, hogy zalai csigát kaptam, magyar libamájat, vagy magyar marhahúst.
Pedig épphogy nem magyart akartam venni.
Vagy ha amerikai csirkét akarok venni, Amerikában, vehetek ugyan Amerikában nevelt csirkét, de kétszer is utaztatottat, mert Kínábe viszik feldolgozni, a kínai lazább feldolgozási szabályok miatt.
Igazából inkább a helyi terméket kéne mindenkinek vásárolni, hogy az utaztatással ne terheljük, nem?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!