Azért nincs nálunk változás, mert nem tudunk összefogni?
Igazi fotel forradalmárok vagyunk. Éljen a forradalom, mindegyiket le kell lőni, menjenek a politikusok.
Ehhez képest a tüntetéseken pár ezren, jobb esetben pár tízezren vesznek részt.
De jöhetünk a sztrájkokkal is, ugyanis nálunk csak részleges sztrájk van. Amikor a tanárok sztrájkoltak, nem egységesen nem tanítottak. Voltak iskolák ahol nem volt tanítás, de voltak olyanok is, ahol igen. Amikor a buszsofőrök sztrájkoltak nem szűntek meg a buszjáratok, csupán kevesebb busz ment.
Ha valaki polgári engedetlenségre buzdít, az ki van röhögve. Senki nem követi ( holott az egész célja, hogy ha sokan összefognak, ők győznek ).
Nincs egységes fellépés. Amikor Franciaországban tüntetnek százezrek vonulnak az utcákon, amikor ott sztrájkolnak megbénul minden ( ha a közlekedésiek sztrájkolnak, akkor elállják az utakat és nem dolgoznak, ha a boltosok sztrájkolnak nem nyitnak ki, stb ).
Azért nincs nálunk változás, mert nem tudunk összefogni? Ha nem emiatt nincs változás, akkor miért nincs?
Nem akarnak radikálisan fellépni a fiatalok, mert van könnyebb út. Ki lehet menni külföldre legálisan, ahol minden adott amire vágynak, minden szép és jó. Minek lázadoznál fiatalon egy olyan országban, ahol egyrészt úgyis lehetetlen megoldani azt a tengernyi problémát, ahhoz hogy élhető legyen. Kettő ha valami csoda folytán mégis hatalmas összefogás és erőfeszítés árán sikerülne egy kicsit is változtatni, mire azt a változást megérzed már 80 éves leszel.
Nem egyszerűbb fiatalként egyszerűen kimenni a jólétbe? Franc sem akar szopni a balkánon.
Egy dologra reagálnák amit leírtál.
Azért nincs nagy sztrájk, mert a sztrájktörvény módosítva lett 2010 decemberében. Ennek értelmében a sztrájkjog gyakorlatilag egyenlő a nullával. Ha nincs elégséges szolgáltatás (pl tanítóknál, ápolóknál) akkor elvisz a rendőr. Arról meg hogy mi az elégséges szolgáltatás tárgyalni kell előtte!
És akkor még nem vesézem ki a szakszervezeteket amik nagy része a kormány zsebében van, ezért nincs semmi érdemi előrelépés semmiben.
"Ha Magyarországot meg lehetne menteni 3 forintból ebből a nagy veszedelemből – kesergett – aligha akadna 3 ember, aki azt a forintot ideadná....Itt nincsenek kapitányok, itt nincs tanács, itt nincs pénz, itt nincsenek hajók…engedelmesség csak kevés van, az urak közül az egyik fél a másiktól, a király mindegyiktől, semmi előkészület, semmi rend, és ami talán még rosszabb, sokakból még a védekezés szándéka is kiveszett."
- Részlet Antonio Giovanni da Burgio pápai nuncius 1526. január 18-án Budáról küldött jelentéséből.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!