Magyarország mikor lesz fejlett hely, jóléti állam?
Fejlett hely az, ahol egy átlagembernek nem a mindennapi megélhetés okoz fejtörést, mert az alapnak számít.
Tud az önmegvalósítással is foglalkozni, pl. művészetek, kirándulás, olvasás, stb.
Ilyen nálunk csak a budapesti gazdagoknál van napirenden.
Majd ha gyarmatai lesznek, és katonái a világ 4 sarkában érvenyesítik érdekeit.
Legalább is ez érvényes a jóléti államok nagyrészére.
A Norvégoknak olajuk van, a hollandoknak gyarmataik, meg kikötőik, meg gyémántkereskedelmük, a svédek fegverkereskedelemből úrizálnak, a svájciak a gengszterek pénzét rejtegetik, a franciáknak szintén gyarmataik vannak (még mindig 500 milliárd eurót fizetnek az egykori (???) gyarmatok neki), az angolok a gyarmataik mellett a City of London nevű pénzmosodával is ügyesen bánnak, az USA háborúkkal meg zsarolással védi a dollár meg az olajbiznisz egyeduralmát... Luxemburg meg adóparadicsom.
Szóval az összes gazdag országnak van valami a füle mögött, amiből látszik, hogy nem a polgárai munkájából van a bevételük többsége.
Kérdés, hogy Magyarország tud-e és valójában akar-e ebbe a klubba tartozni.
Te például elüldenéd a fiadat külföldre harcolni, hogy vásárlás helyett rablással juss hozzá valamilyen természeti kincshez?
Ez itten a kérdés.
#1
Mit jelent az a szakértői?
Matolcsy is közgazdász. Orbán meg jogász.
Hát itt sokmindent lehetne írni kérdező, én most egyet ragadnék ki, ami szerintem a leginkább elindíthat egy ilyen folymatot:
Leginkább a választóknak kellene hozzá változni. Nagyon sokan akár kimondatlanul is kommunizmus-nosztalgiában élnek, és az állam mindenhatóságában hisznek, az államtól várják a jólétet. Pedig ez csak részben igaz. Az állam csak a kereteket teremti meg (ideális esetben) egy szolidáris, öngondoskodó társadalom számára, ahol az emberek leginkább saját sorsuk kovácsai. Nem lehet mindent az államtól várni, pláne nem mindenkinek. Jelenleg beérjük a 4 évenkénti választás lehetőségével és onnantól "letudottnak" tekintjük a dolgot, azt mondjuk, hogy túl kicsik és inkompetensek vagyunk ahhoz , hogy komoly folyamatokat megváltoztassunk. Gondolok itt arra pl, hogy igenis el kell számoltatni az államot, hogy mire költi pl az adóinkat, betartja-e az ígéreteit. Jelenleg a herdálás megy, de pont azért, mert a hatalom azt látja, hogy nincs következménye, ergo meg lehet tenni. Egy szó, mint száz a jólét annak felismerésével kezdődik, hogy nekem csak akkor lehet jó, ha másnak is jó... a társadalomnak jó.... mindez a korropció gyökeres kiirtása mellett természetesen.
"Mit jelent az a szakértői?"
Azt jelenti, hogy szakértők, akik nem az egyetemről kerültek a parlamentbe, hanem dolgoztak is a szakmájukban, több éves tapasztalattal rendelkeznek, teljes mértékben pártatlanok és elszámoltathatók.
A probléma azzal van, hogy nem kell szakértőnek lenni, hogy lássuk, hogy bizonyos pénzcsapokat, meg kiadásokat le kell faragni ahhoz, hogy jóléti állam legyen. Ez sok ember érdeksérelmével jár és máris kialakul egy ellentábor és megindul a "pártosodás". Valami ilyesmit akart anno Bokros is meglépni 96-ban, emlékszünk mi volt, ő lett az antikrisztus. Aztán még pl a Horváth Ágnes féle eü reform is hasonló sorsra jutott 2007-ben. Szóval jól hangzik elsőre ez a szakértői kormány dolog, de annyira azért nem egyszerű a téma. A társadalom nélkül nem megy.
Magyarország már régóta az, bármennyire is kapálóznak ellene a telhetetlen emberek. Nem igaz, hogy a mindennapi megélhetés fejtörést okozna, hiszen az étel nagyon olcsó.
Az a probléma, hogy mindig a leggazdagabb országokhoz viszonyítanak az emberek, ami célnak jó, de torzítja a tárgyszerűséget. Magyarország ugyanis a leggazdagabb és legfejlettebb országok közé tartozik VILÁGVISZONYLATBAN.
Egy kiadós vörösterror után. Akkor lesz ismét fejlett, jóléti állam Magyarország és lesznek itt ismét munkás-önképző körök, vállalati szabadidős programok, színvonalas kultúra, népsport, vidám május elseje, létbiztonság, emberi méltóság, meg ilyesmi.
Addig pedig marad a Való Világ, a Mélymagyar, Puzsér, a Tillattila nyerítése, meg ilyesmi.
"Magyarország ugyanis a leggazdagabb és legfejlettebb országok közé tartozik VILÁGVISZONYLATBAN."
Igen? Akkor gyere már le ide hozzánk Nógrádba, szivesen megmutatok Neked egy kisebb falut, hogy milyen fejlettség, meg jólét van. Ne csak a rózsadombon nézelődj körbe.!
#9
Amúgy vicc, hogy mindenki a "rózsadombot" hozza fel mint a fejlettség netovábbját. Én voltam ott pár hete, csak hogy megnézzem milyen, és Ausztriához képest egy putri.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!