Sokan miért csodálkoznak, hogy a fiatalok kivándorolnak?
Főleg az idősek,középkorúak.
De, még a szüleim is.
Én például, 20 évesen kezdtem levelezőn diplomát csinálni, nemrég végeztem vele.
Hogyha nem a szüleimnél laktam volna,hanem albérletben, akkor nem tudtam volna fizetni az egyetemet.
Pedig, vidéki magyar viszonylatban a nettó 160 annyira nem rossz.
Ha valaki keres mondjuk nettó 160-at vagy még kevesebbet és albérletben lakik, akkor egyszerűen csak vegetál.
Nincs pénze nyaralni, sportolni, nincs pénze hobbira, autót venni és fenntartani...stb
És ebből van elege sokaknak.
A mai generációnak jóval magasabbak az igényei, mint az előzőknek.
Élni is szeretnének, nem csak "létezni".
A keresztapámék 15 éve kiköltöztek Németországba.
Ma már elég komoly egzisztenciát építettek ki, pedig egyikük sem orvos vagy mérnök.Eleinte rohadt nehéz volt, mert nem ment nekik a nyelv rendesen.Ma már nincs ezzel bajuk.
Nagyvároshoz közeli, 2000 fős faluban laknak, van egy igényes kétszintes családi házuk, 2 autó meg van egy hobbi autó, illetve a fiúknak van drága crossmotorja is.
Évente egyszer síelnek, egyszer pedig mediterrán országban nyaralnak.De, hétvégente is szoktak kirándulni egyet, vagy Magyarországra jönnek.
Régebben, sokszor nyaraltam náluk, elég jól élnek.
Keresztanyám eladó egy butikban, keresztapám pedig vasutas lett.
Magyarországon, lenne eladó egy butikban,illetve vasutas, akkor hogy élnének meg?Sehogy, csak vegetálnának.
Szerintem sem csodálkoznak. Azzal is egyetértek, hogy megértik a távozást. De te félreérteted. Nem csodálkoznak, hanem szomorúak. Itt van egy jó kis ország, és a tetterős fiatalok ahelyett, hogy rendet tartanának benne, itt hagyják. A szomorúság oka, hogy vajon miféle ember az, aki ha problémát lát, nem megoldja, hanem megfutamodik előle.
De elmondom, miféle ember. Sok vonatkozásban tudatlan. Például abban, miképpen kell egyes dolgokat jól kezelni. Sok vonatkozásban gyenge. Például nem jön rá, hogy egyedül mindig nehezebb, néha lehetetlen is. Mindig, nemcsak ami miatt megy. Összegezve egy szegény egoista ember, akiben a bölcsesség akkor érik be, amikor már nem tud mit kezdeni vele. Ettől szegény.
"A szomorúság oka, hogy vajon miféle ember az, aki ha problémát lát, nem megoldja, hanem megfutamodik elől"
Az Y generáció közepe és a Z generáció. Mostani egyetemisták, akárki, sorolhatnám. Változik minden, ahogy ez is. Legalábbis Magyarországon.
Senki nem akar politikába beleavatkozni, senki se akar kevés pénzért dolgozni.
Míg a Kádár-korban az emberek többsége 18 évesen már dolgozott, 5-6 év alatt összespóroltak egy telekre, kis házra valót. Ha jól ment nekik talán még egy balatoni nyaralójuk is volt. De ennyi. Akkor sokkal kevesebb embernek fordult meg a fejében a multikultúra.
Most már ilyen nincs. A fiataloknak ha valami nem tetszik, akkor nem csinálják, ilyen egyszerű. Nem egy olyan egyetemista társam van akivel szívóztak a munkahelyén és másnap már be se ment, kereste a következőt. És őszintén? Ki akar bérminimumért dolgozni? Vagy 250-300 nettóért jobb esetben Magyarországon diplomával? Megsúgom nem sokan, ahogy én sem. Ezért választjuk külföldet, mert relatívan jól szeretnénk élni, olyan munkát végezni amit szeretünk. Rövid az élet és nincs idő arra, hogy az életemet feláldozzam az országért, cserébe havonta azon izguljak majd, hogy megtudok-e élni. Lehet nagyok az igények, de ez van. Ez a mai világ.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!