Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországnak tényleg tilos...

Magyarországnak tényleg tilos saját tulajdonú jelentős gazdasági egységeket létrehozni, mert az EU-s csatlakozási feltételekben tiltva van?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyen olvasom, hiteles forrásokból, hogy az EU-s csatlakozás feltétele volt az, hogy le kellett építenünk minden versenyképes gazdasági egységeinket pl. a cukorgyárak, mezőgazdaság, ipar, mert hogy nekünk voltak ezek is, csak ez nem lett volna ínyére Nyugatnak, hogy versenyhelyzetet teremtsen a saját tulajdonú hasonló gazdasági tevékenységet folytató ágaiknak. Tehát alapvetően nem konkurenciának vettek be minket az EU-ba, hanem alárendeltnek. Le kellett építenünk mindent amink volt, hogy ők idehozhassák a saját gyáraikat, multijaikat olcsó munkaerőért és egyben vámmentes felvásárló piac is legyünk az ők cégeik által előállított termékekre. Valamint lenyúlják tőlünk a legjobb embereinket, pl. orvosokat, mérnököket akiket kint nagyon jól megfizetnek, ezért könnyű őket oda csábítani.


Tényleg kihasznál minket az EU? Ezek mind igazak?


2016. okt. 8. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

Az első állítás nem igaz, bár közvetetten persze várható volt, hogy a versenyképtelen cégek kihalnak, illetve azt nem tudhatjuk milyen megbeszélések folytak a háttérben, de kétlem hogy ez számított volna.


A második állítás természetesen igaz, de ehhez nem kell EU, az agyelszívás évtizedek óta létező és ismert jelenség. Az a csoda, hogy nálunk csak mostanában indult be igazán.


Az EU nem egy segélyszervezet, természetes hogy előnye származik neki belőlünk, de nekünk is belőle. A szkeptikusok szerint kevesebb, valaki szerint több. Ezt mindenki döntse el magának.

2016. okt. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Fel tudod sorolni azokat az állami vállalatokat, melyek megszűnése nem az innováció hiánya, a Szovjetunió és a KGST széthullásának következménye volt, hanem világszínvonalú, fejlesztésekben elöljáró cégeket zártunk be?
2016. okt. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert akkor saját lábra tudna állni és nem szorulna importra. Magyarország erős ország és az Eu gazdasági vezetői ezt tudták.
2016. okt. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyen hiteles forrásról beszélsz? Egyszerűen nem igaz, hogy ez volt a feltétel, senki bem várta el tőlünk ezt, egyszerűen az új piac bizonyos területeket rosszul érintett.

A cukorgyárakhoz semmi köze az EUnak, a nyugati gyárak is bezártak, mert a répacukor nem tud versenyezni a nádcukorral árban.

Az ipar ugyan létezett, de 20-30 éves lemaradásban volt, már a rendszerváltás után megindult a leépülés. Persze a szabad piac az utolsó korszerűtlen üzemeket is kisöpörte.

A mezőgazdaság valóban megsínylette az EU csatlakozást. Mivel a magyar termékeket hagyományosan keletre adtuk el, valamint nyugaton már ki volt épülve a kereskedelmi/ellátási rendszer, nem igazán jelentett új piacot az EU. Ellenben az olcsó, de rosszabb minőségű francia búza, illetve a magas szintű gépesítés miatt az itthon munkaigényesnek tartott termékek ára lement, ami persze rosszul hatott a termelőkre.

Végső következtetést nem vonok le, hiszen a szakértők sem mind értenek egyet az EU és MO gazdasági viszonyáról.

2016. okt. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez tételesen nem igaz.


"EU-s csatlakozás feltétele volt az, hogy le kellett építenünk minden versenyképes gazdasági egységeinket"


A szocializmusból ránk maradt jól működő gyárakat a rendszerváltásnál szétlopta a felső tízezer. Ami megmaradt az mind versenyképtelen volt. Például a cukorgyárak. Csődbe mentek azok maguktól is.

A mezőgazdaságot pedig Orbánék küldték padlóra amikor összevesztek a ruszkikkal és elvágták az exportpiacainkat.


"Tehát alapvetően nem konkurenciának vettek be minket az EU-ba, hanem alárendeltnek"


Ez igaz, mivel nem volt semmink ami versenyezhetett volna a nyugati termékekkel.

2016. okt. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Felelõsséggel kell szintetizálni a forradalmian új emberi erõforrást.
2016. okt. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"az EU-s csatlakozás feltétele volt az, hogy le kellett építenünk minden versenyképes gazdasági egységeinket pl. a cukorgyárak, mezőgazdaság, ipar, mert hogy nekünk voltak ezek is, csak ez nem lett volna ínyére Nyugatnak, hogy versenyhelyzetet teremtsen a saját tulajdonú hasonló gazdasági tevékenységet folytató ágaiknak. "


Ez egy ordas nagy hazugság.

2016. okt. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!