Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Úgy vélem, a népszavazások...

Úgy vélem, a népszavazások kora lejárt a mai társadalmi környezetben. Egyéb ötlet esetleg?

Figyelt kérdés

Sokféle ok föl lett sorolva az elmúlt napokban.A lustaságot emelném ki mint elsődleges okot a várt részvétel elmaradására.mindenesetben tudatos lustaságról van szó?

Ma ez olyan mint ügyfélszolgálatra menni valami fax@ságért.

A mai kor emberének sok a dolga,és ha van szabadidő akkor csinálok mást.Az öntudatos nyuggerek mennek nagyrészt mert ők a legaktívabbak politikai ügyekben.Érteni persze nem értenek hozzá de ez őket nem zavarja, őnekik ez esemény.

Nem érdekli ez az embereket.A saját munkatársaimmal beszélgetve látom hogy semmit nem tudnak az egészròl.

Fin@gjuk nincs a politikáról,történelemről,ideológiákról.

Rühellik a fityeszt meg a muszlimokat de akkor se mozdulnak meg.Jó fejek egy-két hül@yét leszámítva de nem fognak ilyesmiben részt venni.ha saját bőrén érzi akkor talán.

Mondjuk tavaly ilyenkor lett volna valami plusz hajlandóság.Talán.

Ez így nem fog menni.Vagy vigyék le a részvételi küszöböt vagy mondjuk csinálják meg valahogy zukkerberggel,aztán lehet szavazni a fas@zbukkon keresztül.Ezzel amúgy a nyugdijasok ki lennének csúnya mód rekesztve.Ezt valahogy kibírnánk azt hiszem.

Na jó ironizáltam csak



2016. okt. 5. 08:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ha odacsapnak még egy kérdést, hogy "Akarja-e, hogy az internet-előfizetőket a letöltött adatmennyiséggel arányos adóteher sújtsa?" Azonnal 80-90 %-os lett volna a részvétel.
2016. okt. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Eltaktikázták. Engedni kellett volna a vasárnapi boltzárral kapcsolatos népszavazást is, a két kérdésről egyszerre kellett volna szavazni és egyből eredményes lett volna. Ugyanott lennénk ahol most: mind a kvótát, mind a boltzárat elutasították volna. ugyanott lennénk.
2016. okt. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Na ez jó ötlet!

Több kérdés egyszerre.Ez eszembe sem jutott.Ez még akár müködhet is.

Meg nem ilyen túlárazott,debil kampánnyal vezetném elő a témát.

2016. okt. 5. 14:51
 14/17 anonim ***** válasza:

A Fidesz volt az aki a migrációs népszavazást mint Jobbikos javaslatot lesöpört a parlamentből. Rá 1 évre ők megcsinálták.


A Fidesz volt az aki a határzár ötletét 2 évvel ezelőtt leszavazta. Most ők azok akik megcsinálták.


A Fidesz az aki annak ellenére hogy a Jobbik támogatását élvezte a népszavazásban mégis saját szavazóiként lebegteti a 3 millió nemet.


A Fidesz az aki annak ellenére hogy az embereket szavazni hívta pártpolitikától függetlenül, mégis Fideszes szavazatokként lebegtetik az eredményeket.


A Fidesz az aki milliárdokat költött a kampányra, gyűlölködésük, és politikai érdekeik miatt az mégis érvénytelen lett. Meggyőzés helyett megfélemlíteni akartak mindenkit. Pártpolitika fontosabbnak bizonyult a nemzet érdekeinél.



A Fidesz az aki olyan agymosó médiabirodalmat épített ki hogy a történelem órákon az esti híradó szövegét van szerencsém a tanár szájából újra hallani, és mindenki helyeselve bólogat órán. És mondja a hülyeségeket, amik egyszerűen nem igazak. Mindenki lusta utána nézni a dolgoknak, de a híradóból csak az első és az utolsó szó marad meg a fejükben. CSÖKKEN gdp-hez mérve az ÁLLAMADÓSSÁG. A JOBBIK HIBÁJÁBÓL LETT ÉRVÉNYTELEN A NÉPSZAVAZÁS mondja orbán viktor nyilatkozatában, a miniszterelnök szerint nem kampányolt eléggé a jobbik ez ügyben. De csak a Caps Lockos rész marad meg mindenki fejében. Megvan csinálva ez rendesen, agymosásból 5-ös. (a két említett dolog csak példa, nem biztos hogy helyes a mondanivalója).



Én SOHA többet nem szavazok semmiben amit a Fidesz kezdeményez. Engem becsaptak, milliárdokat csesztek el egy közvélemény kutatásra.

2016. okt. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A népszavazásoknak sosem volt "kora", az eredmények ritkán reprezentálják vitathatatlanul a többség véleményét. Egyrészt az alacsony részvétel miatt, másrészt azért mert a komplexebb kérdésekre nem lehet egyszavas választ adni. Pláne akkor, ha a kérdés szánt szándékkal úgy van feltéve, hogy XY oldal malmára hajtsa a vizet.


Ettől függetlenül a népszavazás nem egy rossz dolog. A lehetőség ott van, szavazhatsz, az már más kérdés hogy elmész -e. Nem a népszavazás (vagy úgy általában a demokrácia) intézményével van baj, hanem a szavazókkal.


Ami miatt kb. minden népszavazás bukásra van ítélve Magyarországon, az az 50%-os küszöb. Ez a Fidesz "műve", és nyilvánvaló a miértje; nem akartak esélyt adni egy érvényes népszavazásnak, mivel az előreláthatóan csak az ellenzéktől jöhetett. A Fidesz mögött akkor még ott állt a 2/3, nem volt okuk népszavazósdit játszani, nem gondolták hogy egyszer szükségük lesz rá. Lábon lőtték magukat, ennyi az egész.

2016. okt. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Szerintem pont hogy gyakrabban kellene népszavazást tartani, mert az a létező egyik legdemokratikusabb véleménynyilvánítási forma. Én alkotmányba iktatnám, hogy az alkotmány legkisebb módosításához és az alkotmányból nem levezethető törvények elfogadásához népszavazáson kellene a választópolgároknak engedélyt adniuk - svájci mintára. Viszont az 50 százalékos érvényességi küszöb szerintem túl magas, Európában az egyik legmagasabb. Szerintem nem kellene érvényességi küszöb, viszont kötelezővé kellene tenni a választáson való részvételt - belga mintára. Évente akár 2-3 népszavazást is el tudnék képzelni, hogyha nem lenne olyan drága a megvalósítása.
2016. okt. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

1. Amennyiben az a baj, hogy kevesen szavaznak, azt technikai változtatások (pl. online) inkább rontják, mint javítják. Inkább az okokat kell vizsgálni. De egy ok nincs, ezt sok minden befolyásolja.

2. A mostani népszavazás eredménye egyrészt senkire nincs semmiféle hatással, másrészt hamisan és hibásan lett megfogalmazva, harmadrészt általában nem szeretik az emberek, ha túlzottan kényszeríteni akarják őket valamire.

3. A szavazástól az is sokakat visszatart, hogy tudják, végletekig elfogult a módszertana. Ez nem a szavazók véleményének megismerését célozza, hanem szándékosan az előre elhatározott eredményt kívánja biztosítani. A megoldás egyszerű, a társadalomnak keményen számon kell kérnie az illetékesektől (beleértve a kormányt és a parlamentet is). Persze tudom, hogy erre semmi esély, ez a társadalom ilyesmire sok ok miatt alkalmatlan.

4. Az is nagy tévedés, hogy direkt pénzelvonás (pl. internet adója) a szavazók nagy százalékát megmozgatja. Az aktívan internetező (és főleg letöltő) fiatalokat mozgatja meg, és ők elég hangosak tudnak lenni. A részvétel akkor sem érné el az 50%-ot.

5. Nálunk népszavazásnak több ok miatt nincs hagyománya. Mindenekelőtt ezer módon verik át, nyomorítják az embereket, ezért elsősorban a megélhetéssel vannak elfoglalva. Az is jellemző, hogy a szavazás eredménye nem számít, mert kedvezőtlen esetben a kiíró egyszerűen lesöpri. Ezért sokan mondják, hogy fölösleges. Szavazni nem nagyon megy el olyan ember, aki arról van meggyőződve, hogy úgy se lehet semmit tenni (ezt sulykolják orrba, szájba). Szavazni stabil élettérrel rendelkező, öntudatos ember megy el, aki nem tűri, hogy mások döntsenek helyette. Svájcban ezért fontosnak tartják és szavaznak, nálunk viszont nem.


A diktatúrának van egy olyan szintje, amikor a szavazás intézménye merőben formálissá válik. Vagy rendkívül magas a szavazók száma és egyféle a véleménye (ezért nem is mérvadó), vagy el sem mennek az emberek. Ezt csak egyféleképpen lehet megváltoztatni: el kell törölni a diktatúrát.

2016. okt. 15. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!