Most ilyenkor mi van?
a népszavazás érvénytelen lett. de a kormány alkotmánymódosítást tervez.
ergo alkotmányos szintre fog kerülni az EU-s kvóta tilalma.
na a kérdés inkább az hogy egy nemzeti alkotmány vagy egy európai uniós rendelet áll-e magasabb szinten a jogforrás hiearhiában (magyarán melyik szerez érvényt a másik felett.)
az alkotmánymódosítás meglesz.
gondolom Brüsszel ezt nem fogja örömmel fogadni, de megpróbál érvényt szerezni az EU rendeletnek (kvóta).
ha nem fogadjuk be a ránk eső migráns mennyiséget ( ez különben évről évre nőni fog, mivel Afrikában, Közel,Keleten, Dél-Ázsiában sokszorozódnak az emberek) akkor fizetnünk kell migránsonként XX millió összeget.
ezt valszeg a magyar kormány elutasítja és az európai bíróság elé viszi majd az ügyet, ami eldönti hogy most a magyar alkotmánynak vagy az eu-s rendeletnek adnak elsőbbséget.
szerintem ez lesz.
Ha egy népszavazás érvénytelen, jogilag olyan, mintha meg sem történt volna. (persze a költségek elúsztak)
Az eredeti terv az volt, hogy érvényes népszavazással nyernek a nemek és az országgyűlés törvényt hoz, alkotmányt módosít, hogy megtiltsa a betelepítést
A népszavazás érvénytelen lett, de... az országgyűlés törvényt hoz, alkotmányt módosít, hogy megtiltsa a betelepítést.
A kvóta törvény egyébként rég el van törölve, úgyhogy a kérdés meddő volt. A készülő törvénynek a jövőben lesz jelentősége.
Amit ebből le lehet szűrni: A népszavazásnak semi jelentősége nem volt, hiszen a kormány nélküle is megteszi azokat a lépéseket, amiket tervezett. 17 milliárdba került a népszavazás és a kormány végig tudta, hogy nem múlik rajta semmi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!