Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mik voltak a szocializmus,...

Mik voltak a szocializmus, pontosabban a Kádár-rendszer hátrányai?

Figyelt kérdés

Csak a hátrányokra vagyok kíváncsi, nem az előnyökre.

Igen, én tettem ki ezt a kérdést ( http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__813.. ), csak eleget tettem az oldal szabályzatának: egy kérdésben egy dologra kérdezzünk rá. Ott csak az előnyök, itt csak a hátrányok érdekelnek.


2016. okt. 2. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:
98%

-A szocializmus elsô felét erôskezû diktatúra jellemezte, sok embert vittek el munkatáborokba, akik nem értettek egyet a rendszerrel.

-Nem mehettél (vagy csak nagyon korlátozottan) külföldre, be voltál zárva.

-Hatalmas hiteleket vettek fel, hogy az ország gazdasága relatíve mûködjön, és mindenkinek legyen munkája. Na ma azért van ilyen szar helyzetben az ország, mert ezeket mind vissza kell fizetni, hatalmas az államadósság. (Ezen persze az sem segít, hogy Viktor annyit lop, amennyit csak tud, de ebbe ne menjünk bele)

2016. okt. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%
Kötelező volt elhelyezkedni és munkát adni mindenkinek. Ezért sok volt az úgynevezett kapun belüli munkanélküli, akikre valójában szükség sem volt a munkahelyen. Nyilván őket el kellett tartani azoknak akik dolgoztak. Ez majdnem hasonlított a feltétel nélküli alapjövedelem fogalmához, azzal a különbséggel hogy legtöbbször csak az volt a feltétel hogy járjon be dolgozni és színlelje azt hogy dolgozik. És ha éles szemmel megnéztük annak a dolgozónak a szerepét, hát bizony tényleg nélkülözhető lett volna.
2016. okt. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt verseny,szerintem ez volt a legnagyobb gond.

A másik meg az ,hogy nem volt szabadság,nem mehettél oda ahová szerettél volna,nem mondhattad ki azt amit szerettél volna.

2016. okt. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
44%
Nem mondhattad azt amit akartál, ja persze biztos elvittek recskre titeket a 80-as években ha? Nem volt verseny? Mi az a verseny? Ki ellen kell versenyezni? Nem utazhattál oda ahova akartál, jaa mert az ember belehal ha nem jut ki londonba vagy párizsba :) az olyan nélkülōzhetetlen
2017. febr. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!