Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik ezt mondják, azok honnan...

Akik ezt mondják, azok honnan veszik, hogy a mostani 1300 migráns kötelező elbírálása csak a kezdet, és rengeteget fog küldeni még az EU?

Figyelt kérdés
2016. szept. 28. 18:42
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom a kvótaelosztás 160.000 emberről szólna Európaszerte. Ezek csak szír, asszem iraki meg valami e-betűs amiről nem is hallottam még, menekültek, vagyis a tényleges háborús menekültek. Ők azok, akiknek egyáltalán van esélyük megkapni a menekült státuszt teljesen jogszerűen. Az országok az elbírálást végzik, vagyis az 1300ból lehet a fele nem kapja meg a menekült státuszt, tehát mehet is Isten, azaz Allah hírével, csak a többi maradna a kijelölt országban menekültstátuszban.

Az EU többször kifejtette már, hogy nem céljuk mindenkit befogadni, sőt, akit befogadnak azt is csak ideiglenesen, ha lehet. Ez a kvótás dolog csak az adminisztráció felgyorsítására van kitalálva, hogy az a 160ezer sorsa hamarabb eldőljön, mert ugye jogszerűen ezt az EU határországainak kellene végeznie, gyakorlatban meg összevissza van, és a kvóta szétosztaná mindenki között, hogy dolgozzanak kicsit, ne pedig öten nagyot.


Pl az afgánoknak esélyük sincs menekültstátuszt kapni és ők nem is szerepelnek a kvótában.

2016. szept. 28. 21:23
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Fun fact: Eritrea az az e betűs ország. A kormány kényszermunka programja elől menekülnek onnan. A háborúnak vége egy ideje, de a kormány fenntartja a szükségállapotot. És ennek szellemében besoroznak csomó embert közmunkára, és évekig dolgoztatják őket semmi pénzért, rossz körülmények között. Aki megkapja hogy behívták, az menekül Európába. Már ha tud, mert az eritreai kormány simán lelövi az emigrálni vágyókat, ha elkapják őket. Szóval jó kis hely az is.
2016. szept. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Hmm, nemrossz, asszem oda megyek nyaralni a nyáron..:D

Eritrea, köszönöm az infót:)

2016. szept. 28. 21:42
 14/14 anonim ***** válasza:
Ez az Eritrea nagyon hajaz Orbán "munkaalapú társadalmára". Szerintem innen lopta a közmunkát a magyarnak című nagy ötletét, amivel meg is oldotta a munkanélküliséget. Papíron persze.
2016. szept. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!