Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, mit reméltek a...

Fideszesek, mit reméltek a pártotoktól? Milyen intézkedéseket, amik valami változást hozhat?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 23. 11:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Én reformokat várok,az egészségügyben,az oktatásban,a közigazgatásban,és a szociális rendszerben.Mindenképpen drasztikusan csökkenteni kell az állam kiadásait,hogy az így megtakarított pénzekből lehessen adókat csökkenteni.

Pl.elég lenne 1000 önkormányzati Hivatal is a mai 3200 helyett,vagy a Felsőoktatási intézmények számát legalább meg kellene felezni,és ez a helyzet a Kórházakkal is.Ha ezeket nem lépik meg akkor legközelebb nem szavazok rájuk.

És legalább 250 ezer közalkalmazottat el kell bocsájtani.

2010. ápr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha lenne valami hasonló elképzelés, mint a Széchenyi terv, valószínűleg pályáznék. Várnék tőlük egy nagyszabású, megújuló energia akciót. Át kellene, alakítani egy kicsit a közigazgatást, önkormányzatokat, ilyesmit.
2010. ápr. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Te tudod egyáltalán mi az a széchenyi terv?

Tudod a mai napig hány vállalkozónak vitte el a házát,mert nem bírta törleszteni?

2010. ápr. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én reformokat várok,az egészségügyben,az oktatásban,a közigazgatásban,és a szociális rendszerben.Mindenképpen drasztikusan csökkenteni kell az állam kiadásait,hogy az így megtakarított pénzekből lehessen adókat csökkenteni.

Pl.elég lenne 1000 önkormányzati Hivatal is a mai 3200 helyett,vagy a Felsőoktatási intézmények számát legalább meg kellene felezni,és ez a helyzet a Kórházakkal is.Ha ezeket nem lépik meg akkor legközelebb nem szavazok rájuk.

És legalább 250 ezer közalkalmazottat el kell bocsájtani.



Én ezt megértem, csak a hatásait ha tovább szemezgeted akkor semmi értelme nincs!


Megspórolunk 1000milliárdot, > adó csökkentés > több új autó, stb mert egyszerüen annak a rétegnek kedvez> nő az import > a magyar gazdaság végfelhasználói " multik" szépen lassan kiviszik! Ez történt eddig is.


Mi ebben nekünk a jó? Hogy leépül a szociális hálonk, kiszolgáltatotabbá válunk, nő a szoc feszültség a profit meg távozik szépen lassan?


Amíg a duális rendszeren nem változtat Viktor " amit nem tehet mert el van kötelezve" addig semmi értelme.


Medgyessy hatalmas pénzt pumpált a gazdaságba és az is külföldre amortizálódott. Most ugyan ezt ha megteszi OV " hisz az adó csökkentés ügyan ez" sőt még roszabb mert élből olyanokhoz kerűl a magasabb jövedelem akik főleg importot vásárolnak" addig ebből is csak baj lesz.

2010. ápr. 23. 12:11
 5/5 anonim válasza:
Végre egy olyan politikai témájú kérdés, ahol nem megy az anyázás. Én elsősorban ezt várom (habár nem vagyok Fideszes), hogy végre kuss legyen, és elinduljunk a fejlődés útján, amire már 2004 óta kellett volna lépni. Most, hogy végre elég erős hatalom van egy párt kezében, talán érdemi döntések is születnek majd. ...sajnos mindettől függetlenül attól tartok, hogy megint elkezdik majd cipelni a koronát, vagy vitatkoznak majd a melegek ügyéről, stb. a fontosabb ügyek helyett.
2010. máj. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!