Honnan jön az a tévhit (főleg a liberalizmus ellenzői között), hogy a liberalizmus arról szól, hogy MINDENKIT elfogadnak a liberálisok? Miért kéne mindenkit elfogadniuk?
Milyen igaz. Te is erősen liberalizmus ellenes vagy, és milyen rossz dolgod is van. Éveket töltöttél börtönben, ahol megvertek, megkínoztak, a szavaid visszavonására kényszerítettek. Megzsaroltak, száműztek vagy megpróbáltak megölni. Ugye? Ja nem. A nagy el nem fogadás kimerül annyiban, hogy te is leírod a saját véleményedet és mások is az övékét. Pont mint a náci Németországban. Ott is ha nem értettél egyet a rezsimmel, akkor elmagyarázták hogy szerintük miért vagy hülye.
Nincs nevetségesebb dolog a világtörténelemben, mint ez a modern áldozatkultusz. A két oldal azon verseng, hogy melyiküknek a rosszabb. Jaaaaaaaj, én micsoda áldozat vagyok! Sajnálj! A gonosz libsik csúnyát írtak rám egy fórumon! Jaaaaaj, a gonosz nácik lezsidóztak! Jaaaaj, a gonosz zsidók lenáciztak! Jaaaaaaaaaj. Én szegény áldozat.
Álljatok le, mert csak nevetségessé teszitek magatokat minden nem szélsőséges ember szemében.
A liberalizmus pont arról szól, hogy MINDENKIT el kell fogadni. Az USA-ban liberalizmus van. Elfogadják a holokauszt-tagadókat, nyilvánosan működhet az Amerikai Náci Párt és a Ku-Klux-Klánt sem tiltotta be még senki.
Ellenben Magyarországon néhány kölyök Árpádsávos zászlót lengetett és az emberek egyből bepánikoltak és tüntetni kezdtek, hogy: "Náci Jóbikosok! Tíccsuk be!"
Ebből is látszik, hogy akik Magyarországon liberálisnak nevezik magukat azoknak semmi közül a liberalizmus eszméjéhez.
Az igaz, hogy az USA-ban valóban ez van. De szerintem a szólásszabadság nem azt jelenti, hogy mondasz valamit, és senkit sem fog zavarni. A szólásszabadságba bizony beletartozik, hogy a szavaid nem fognak egyeseknek tetszeni. A szólásszabadság nem azt jelenti, hogy mindenki issza a szavaidat, és ha valaki mégis ellentüntet, akkor azt mondod, hogy de hát szólásszabadság van.
Mindenkit szerintem nem kell elfogadni, a liberalizmus nem arról szól, hogy aki nem veszélyezteti mások szabadságát, az maradhat? Persze a másik ember szabadságának határa sokszor nem egyértelmű, és nem éles a határvonal, és ezzel van a gond, hiszen ezt így nagyon nehéz megítélni akkor. De az jogos, hogy a liberalizmus felszólal azok ellen, akik szerinte másokat veszélyeztetnek. A probléma az eszme megfoghatatlanságában van, nem?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!