Fideszesek: a kormány oroszbarát politikája tükrében hogy tudtok szembenézni 1956 örökségével?
Épp hatvan éve volt az 1956-os forradalom, amit a ruszkik fojtottak vérbe. Ideje szembenézni azzal, hogy mi mindent "köszönhetünk" az oroszoknak történelmileg:
- az 1848-49-es forradalom és szabadságharc vérbefojtását a Habsburgok oldalán
- 1914-ben az Osztrák-Magyar Monarchia megtámadását a szerbek védelmében. Még mielőtt a Nyugat hadba lpett volna ellenünk, ők voltak az első ellenségeink a világháborúban.
- A Tanácsköztársaságot, a vörös terrort, a népbíróságokat, Kun Béla rémuralmát
- KÁRPÁTALJÁNAK A SZOVJETUNIÓHOZ CSATOLÁSÁT, az ott élő magyarság elnyomását, sanyargatását
- A kommunista diktatúrát Magyarországon, Rákosi önkényuralmát, kuláklistákat, deportálásokat, hadifogolytáborokat, Szibériát, a GULAG-ot.
- 1956 vérbe folytását és durva megtorlását, Nagy Imre és más hősök kivégzését, bebörtönzését, a magyar nép sanyargatását.
- Kádár Jánost és gulyáskommunizmusát
- Szovjet katonákat Magyarországon a rendszerváltozásig
- Magyarország energiafüggőségét, az orosz gázzal való zsarolását a rendszerváltozás óta
- A magyar atomtechnológia fölötti orosz ellenőrzést, PAKS 2.-t
- A magyar kormánnyal való háttéralkuk TITKOSÍTÁSÁT az állampolgárok előtt.
1956 szelleme él, de él az orosz elnyomás, zsarolás, megosztás és leigázás szelleme is, és ma is vannak hazaárulók, akik belülről segítik. Kun Béla, Rákosi Mátyás, Kádár János után most Orbán Viktor lett az új helytartójuk?
Fideszesek: hogy tudjátok összeegyeztetni magatokban az oroszoknak a magyar történelemben játszott, máig kísértő szerepét 1956 szellemével, a közelgő évfordulóval?
Orbán Viktor Nagy Imre újratemetésén mondott nagyszerű beszéde és a mai beszédei ellentmondanak egymásnak. Ti melyik Orbán Viktort követitek? Melyik Orbán Viktor az igazi példaképetek? Az, aki Nagy Imre örökségét képviselte, vagy az, aki Kádár János örökébe lépett?
Egyáltalán: ti hogy látjátok a két dolgot összeegyeztethetőnek, és melyiket támogatjátok?
Tudom, provokatív a kérdés, szándékosan az, de a kíváncsiság őszinte.
Kedves válaszadók, kérlek, ne felejtsétek el az eredeti kérdést, amit feltettem.
Nem azt kérdeztem, hogy kereskedjünk-e Oroszországgal. Mindig is kereskedtünk és fogunk is. A kereskedés a nagy összeborulás között vannak átmenetek.
Engem az érdekel, hogy a kormány politikája tükrében, Paks 2. tükrében, Putyin budapesti vendéglátása tükrében, az oroszokkal való megállapodások titkosítása tükrében, azaz az oroszbarát POLITIKA (nem kereskedelmi kapcsolatok) tükrében hogy lehet szembenézni a múlttal?
És az is érdekel (ez volt a második kérdésem), hogy Orbán Viktor egykori vagy mai elvei, politikája, véleménye tetszik-e inkább a Fideszeseknek.
Ezekre még nem igazán kaptam választ.
Addig ok, hogy a mai Oroszország nem azonos a Szovjetunióval (bár azért sok a közös), viszont ugyanazok, akik hirtelen oroszbarátok lettek, még rühellték a putyini Oroszországot Gyurcsány kormányzása idején, amikor Orbán olaj ügyben támadta Gyurcsányt az orosz barátsággal, és hangsűlyozta, hogy nyugathoz kell tartoznunk.
Szóval a Fideszes úgy irányíthatóak, mint az 1984-ben a külső párt tagjai. Ma Keletázsiával háborúzunk, holnaptól meg mindig is Eurázsiával háborúztunk.
A Jobbikosok legalább következetesek, mintig nyugat ellenesek éa orosz barátok voltak. Ahogy Thürmer Gyuszi is.
Azt hiszem a történelmet nem csak egyoldalúan kellene megismerni.
A kérdéshez közvetlenül: Valahogy felejtsd el amit az elmúlt 25 év alatt a fejedbe verte! A kapcsolat nem csak alávettséget jelent, lehet üzleti kapcsolat is. Azt pedig bárkivel lehet gyakorolni, nem kell mindjárt aa fenekét nyalni.
Mellesleg így van ez a nyugati kapcsolattal is!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!