Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fiatalok kivándorlásának...

A fiatalok kivándorlásának mennyiben lehet oka az, hogy a tanult hivatásuk nem piacképes?

Figyelt kérdés

Kövezzetek meg, de úgy érzem, az 50-60 éves korosztály is felelős a kivándorlásért. (Tisztelet a kivételnek.) Sokan úgy nevelték a gyerekeiket, hogy elvárás továbbtanulni, hangzatos szakra menni, és ciki "csak" szakmát tanulni.


De azt már bemenetkor borítékolni lehet, hogy pl. a bölcsészettel, kommunikációval kapcsolatos képzésről kijövők 90%-a nem fog tudni a tanult területen elhelyezkedni. De pszichológusból, rekreációs szakemberből, ilyenolyan terapeutóból meg tanácsadóból stb. sem kell ennyi.

Sokan keservesen végzik el ezeket a szakokat, mert nem is voltak odavalók, eleve nem is lennének alkalmasak rá, aztán meg frusztráltak lesznek ha nem kapnak munkát, és mennek külföldre kapcarongynak.


Víz- és gázszerelőből, burkolóból, ácsból, asztalosból, villanyszerelőből viszont hiány van. Én pl. szívesen fizetnék kicsit többet egy kreatív, a kor kihívásainak megfelelni képes mesternek, de alig találni normálisat.


Mert a szülők cikinek érezték volna, ha a gyerek nem menő suliba jár. Pedig talán egy boldog és sikerélményeket elérő ember lehetne itt, Magyarországon is.


Mi a véleményetek erről?



2016. aug. 29. 13:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ácsként végeztem tavaly, és suli után el is mentem egy vállakózóhoz.


Hétfőtől szombatig napi 12 óra volt a munkaidő, ebbe nem volt bent a reggeli bemenetel, és az esti hazaút. Ha úgy lett volna munka, akkor vasárnap is menni kellett volna. 8 órára voltunk bejelentve, természetesen túlóra pótlék nem létezett. Munkavédelmi sisakot kivéve nekem kellett otthonról szerszámokat vinni, ebből első nap volt is probléma, mert ezt nem említette állásinterjún. A kedves főnök egész nap ingerült volt, mindenért kaffogott, semmi nem volt neki elég jó, egyfolytában csak kötekedett. Sokszor úgy beszélt az emberrel, mint valami ronggyal.

Az utolsó csepp az volt nálam, amikor kimentünk egy családi házhoz, és eleredt az eső. Miután megállt, azt akarta, hogy a vizes cserepeken mindenféle biztosítás nélkül másszak fel a gerincre, mert a kúpcserepeket kellett volna megigazítani. Mondtam neki, hogy nem biztonságos, nem megyek fel. Összevesztünk, és ott vége is lett ennek a bohóckodásnak. Mindezt havi 100.000-ért.


Most egy gyárban vagyok 3 műszakban és 8 órában. A kajaidőt nem kell ledolgozni, van túlóra pótlék, és havi 130 alatt még nem vittem haza.


Ezek után ne csodálkozzatok, hogy egyre több a hiányszakma. Talán normálisan kéne bánni az emberekkel.

2016. aug. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
5-ös: a valóság az, hogy sokaknak nem "büdös a munka", hanem azzal van bajuk, hogy itthon a szakmunkások nagy része feketén, vagy legalábbis nem helyesen bejelentve dolgozik, nincs rendes, tisztességes lehetőség szakmával elhelyezkedni. Viszont azt elhiheted, hogy informatikusként, gépészmérnökként, jogászként, ügyvédként nem minimálbérre, 4 órára lesz bejelentve...
2016. aug. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

"Viszont azt elhiheted, hogy informatikusként, gépészmérnökként, jogászként, ügyvédként nem minimálbérre, 4 órára lesz bejelentve..."


Az a durva, hogy már ez sem igaz.

Elég sok céget tudok, akik minimálbérre vagy részmunkára jelentik be az embereket és zsebbe fizetnek. Igen, informatikai cégek is sokan.

2016. aug. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

7-es!

"Kérdező, lehet itt szemét fijatalozni, meg védeni a Nagyszerű Pártodat..."


Ha tudnál olvasni, akkor dekódolhattad volna, hogy pont nem a fiatalokat szidom, hanem a szülők meg a rendszer felelősségére próbálom ráirányítani a figyelmet. A fiatalok inkább áldozatok, akik olyan útra kényszerülnek, ami nem sikerélményhez hanem frusztrációhoz vezet. Bírom a magadfajta okoskodókat, akik csak pártszimpátiában képesek gondolkodni és előbb hőzöngenek, mint olvasnának.

Nem az a baj, ha nem egyeznek a vélemények, hanem az, ha valaki szemellenzősen és gyűlölködve hajtja a magáét.


Mindenki másnak köszönöm az észrevételeket, vélemények és tapasztalatok megosztását, az értelmes párbeszédet.

2016. aug. 30. 09:05
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont azt elhiheted, hogy informatikusként, gépészmérnökként, jogászként, ügyvédként nem"


Ezt én se mondanám.

Sógrom minimálbéren van, közben meg kap 300-at.

2016. aug. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

11-es! Köszi, hogy megosztottad a történeted. Azt hiszem, pont ezeket a régi beállítottságú, begyöpösödött, megújulásra képtelen vén szakikat, amilyen a volt főnököd, kellene leváltani egy új generációnak!

Egy nagyon kreatív és szép szakmád van. Saját vállalkozásra nem gondoltál? Jó, persze, ahhoz azért kell egy pár év tapasztalat alkalmazottként... De én pl. felújításkor alig találtam olyan mestereket, akik ismerték volna az új technológiákat és nem csak azt magyarázták volna, hogy mit hogy NEM lehet megcsinálni. Én nagyon várom az új generációt!

2016. aug. 30. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!