Már a Mohácsi csata megemlékezéséből is migrációs politikát csinálnak? Miért kell egy ünnepet politikával, félelemkeltéssel, uszítással vegyítenie a magyar kormánynak?
Nézd, ezen az oldalon is egyértelműen látszik, milyen témájú kérdés vonzza a több embert. Migráns, kvóta, stb., ezekre minimum 10 válasz jön. Nyilván ez országosan is igaz, az emberek jobban ugranak erre, mint bármi másra, mert ezt a témát baromira leegyszerűsítve lehet tárgyalni, ráadásul a félelmekre épít. Nem véletlenül választotta Habony Árpád ezt a témát a Fidesznek, igazából még az sem gond, hogy a kormánykritikusok is megjelennek, legalább ők is erről beszélnek.
Ezzel szemben, amikor a kormány építi lefelé a demokráciát, akkor az jobbára nem is érdekel senkit. Pár napja volt egy hír, hogy lesz olyan bíróság, ami a politikailag necces ügyeket fogja tárgyalni. Központi bíróság, kormányközeli emberekből építve. Érdekel ez bármit? Nem, hiszen most épp migránsozni kell. Volt kérdés is ezzel kapcsolatban, max. 5 válasz. És éppen ezért a Fidesz simán végig is viheti ezt, népszerűségük nem csökken, nekik meg jobb lesz.
Teljesen helytálló, ami oda le van írva. Semmi uszítás nincs benne, azt csak te látod bele, ahogy az összes liberális és baloldali belelátja. Te kérdező azt sem tudtad eddig hogy mikor volt a mohácsi csata, de abban a pillanatban ahogy gyűlöletet meg kirekesztést lehet kiáltani már mind ugrotok.
Én sem vagyok egy nagy a kormánnyal egyetértő valaki, azonban a cikkben párhuzamokat vonnak bizonyos múltbéli és jelenbéli eseményekkel.
Az lett volna az uszítás ha azt mondják, hogy itt az idő elkergetni mindenkit a p*csába.
# 3
A nagy lófüttyöt van párhuzam, egyszerűen arról van szó, hogy a kormány minden lehetőséget kihasznál, hogy migránsozhasson egyet.
Ez természetes, hogy a politikusok a történelmi megemlékezéseken aktuálpolitikai témákat is felvetnek, ez mindig így szokott lenni, legyen az akár mohácsi csata, nándorfehérvári diadal, március 15., október 23., Trianon vagy holokauszt megemlékezés. Egy politikus politizál, nincs ebben meglepő. Nem gondolom, hogy a beszéd uszító lenne, nem ez a megfelelő szó, inkább a politikai eszközöket tekintve a félelemkeltésre játszik.
A félelemkeltésnek, ilyen jellegű politikai vagy kereskedelmi kampánynak célja lehet, hogy az adott politikai tábor (vagy vállalat) felrázza, egyesítse a közvéleményt, mozgósítson a kívánt kimenetel elérésére és magukat a védelmező, megmentő szerepkörben mutatva politikai (pénzügyi) előnyhöz jussanak a vetélytársakkal szemben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!