Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kik voltak a legnagyobb...

Kik voltak a legnagyobb magyar politikusok a 19. században?

Figyelt kérdés
Széchenyi, Deák, Wesselényi, Batthyány, Kossuth ( Kossuth megkérdőjelezésébe ne menjünk bele, bár jogos minden felvetés ). Még kik vannak?
2016. aug. 27. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
Eötvös, Istóczy (ő szélsőjobboldali volt), Tisza Kálmán, Andrássy, Baross Gábor, Kazinczy, Szemere Bertalan. De ezek nagy része inkább csak híres, sokuk túl liberális, azaz nemzetietlen volt. Aki igazán hazafi volt, az Széchenyi és Istóczy, és talán Kossuth.
2016. aug. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Hitler Adolf.
2016. aug. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ó kedves #1-es, olvasgass. Főleg Széchenyit. Bár nem hiszem, hogy rájössz, ő volt a liberalizmus igazi képviselője. Ő tudta, hogy a liberalizmus nem az, amit te gondolsz róla.
2016. aug. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Kedves 2#. Adolf Hitler 20. századi politikus. Osztrák származású és Németországban politizált. A kérdés elég egyértelmű: 19. századi MAGYAR politikusokat kérdeztem.

1# Széchenyi is liberális volt, ugyanazokat szerette volna mint Kossuth csak sokkal kifinomultabb módszerekkel.

Példának okául: Széchenyi azt mondta, hogy a jobbágyfelszabadítások során kártalanítani kell a nemeseket. Kossuth azt mondta, hogy nem kell kártalanítani, a lényeg maga a felszabadítás.

Tehát Kossuth radikálisabb, meggondolatlanabb módszereket választott.

2016. aug. 28. 14:33
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
Heinrich Himler
2016. aug. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Úgy látom nem csak a szöveg értelmezése nem megy, hanem még direkt provokáltok is.
2016. aug. 28. 15:59
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

3-4-es, Széchenyi egyértelműen inkább konzervatív volt, úgy tudom, tévedés, hogy ő liberális lett volna. Kossuth volt a liberális és radikális, ő a megfontolt és konzervatív. Ha az liberalizmus, hogy valaki fel akarja szabadítani a jobbágyokat vagy bankokat akar vagy nagyjából szabad piacot, akkor én is liberális vagyok (pedig utálom a liberalizmust, szélsőjobbos vagyok). Van gazdasági és politikai liberalizmus is. Széchenyi számára nagyon fontos volt a magyar nép, ahogy fogalmazott, magyar faj. Manapság inkább a szélsőjobboldalhoz sorolnák. A 'sidók emancipálása ellen foglalt állást a fenti politikusokkal ellentétben, amit nehéz elképzelni egy liberális politikustól. Amúgy tévedés, hogy akkor más volt a liberalizmus, bevándorlók pl. akkor is voltak, és a libsik bizony szerették őket.

"Meg lehet, hogy talán ez aberratio; de nyerhessem bár a világnak minden élvezeteit, minden kincseit, én minden kifejlődést, mely nem magyar, lelkemből gyűlölök; előttem a nemzetiséghezi hűség, magyarországhozi tántoríthatatlan hűség, alapja mindennek!" - mondta a 'sidóemancipáció vitáján. És még finoman fogalmazott a többihez képest. Micsoda liberális gondolatok.

2016. aug. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves 7#. Ekkoriban a liberalizmus a klasszikus liberalizmust jelentette. Szabadság, egyenlőség, testvériség. Szabad(abb) piac, jobbágy felszabadítás, stb. Minden, ami ma már normális.

Ugyebár nem szabad elfelejteni, hogy ekkoriban Magyarországon feudális viszonyok voltak, jelen volt a jobbágyság, sőt, a parasztság mértéke minimális volt ( az olyan liberális politikusok, mint Széchenyi vagy Deák önként felszabadították jobbágyaikat, még mielőtt a törvény kötelezte volna rá őket ), tilos volt a földeket adni-venni, elajándékozni ( ősiség törvénye ), ugyebár ez a hitelek felvételét is megakadályozta ( pénz nélkül pedig már akkoriban sem lehetett fejlődni ).

2016. aug. 28. 17:37
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor is ugyanolyan liberalizmus volt. Mondom, bevándorlás is ugyanúgy volt, sokkal nagyobb mértékben, mint ma, és a liberálisok imádták. Csak akkor még többnyire nem voltak ilyen extrém esetek, mint a multikulti vagy melegfelvonulás. Széchenyi nem volt liberális, ha elolvastad a válaszomat, leeshetett volna. Kizárt, hogy egy ilyen ember liberális lett volna. Nem lehet őt egy lapon említeni Deákkal vagy Kossuth-tal. Széchenyi ma jobbra állna a Jobbiktól, és ott szerintem nem liberálisok vannak.
2016. aug. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9# ha elolvastad te is az én válaszomat, rájöhettél volna, hogy nem számít, hogy ma minek számítana. Az számít hogy akkoriban minek számított. És akkoriban a klasszikus liberalizmus még nem volt alap, még új volt és baloldali.

Egyébként Kossuth ugyanazokat akarta mint Széchenyi, csak más eszközökkel. De ezt is elmondtam már korábban. Tehát ebből kiindulva Kossuth sem lenne ma sem baloldali.

2016. aug. 28. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!