Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok magyar munkáltatónak...

Sok magyar munkáltatónak miért vannak irreális elvárásai?

Figyelt kérdés

Nemrég hazajöttem pár napra és összeültünk beszélgetni ezekről a dolgokról.


Talán féléve lehetett, egy komoly multihoz jelentkeztem.A végzettségem elvileg piacképes, igaz diplomám nincs, csak felsőfokút végeztem egy egyetemen.De, emellett van angolból és németből is középfokú nyelvvizsgám.

Elég nagy befektetés volt mindkettő, időben és anyagilag is.


Jelentkeztem féléve ehhez a multihoz.Már az interjún sem voltak túl szimpatikusak.Nagyjából "csinálj meg mindent, tanulj meg mindent, helyettesíts mindenkit, de normális fizetést ne várj". Ja, és legyen alap, hogy mindennap idegennyelven társalogsz.Mindezt, nettó 160 ezer forintért.

A munkaidő kötetlen lett volna, de a kötetlen azt jelenti, hogy mindig túlórázol, így sohasem tudod kihasználni.


Az előző munkahelyemen, 210 nettót kaptam, csak sajnos kivonultak Magyarországról.Sajnáltam is őket.

Ott mindennek megvolt a helye, mindenkinek megvolt a dolga és sohasem tértek el a munkaszerződésben megállapodottaktól.



Egy ismerős rábeszélt, hogy próbáltam meg Ausztriát, mivel tudok németül, keresnek ott ilyen végzettségű embereket.

A 3. helyre fel is vettek.

A túlórát itt szívesen vállalom, mivel fizetnek is érte.Elvárják, de fizetnek is érte.

Vagy, lelehet csúsztatni, ha annyi összejön kilehet venni szabinak.


Magyarországon elvárják, de nem fizetnek és nem lehet szabit csinálni a plusz órákból.


Az magyarországi barátaim is mind hasonlóra panaszkodnak.Akár multi, akár kisebb cég, irreálisok az elvárások, fizetni meg nem akarnak.


2016. aug. 27. 12:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
89%

Végül is jó, hogy el lehet menni külföldre, mert ez a munkavállaló egyetlen kiútja a magyarországi nehéz helyzetből. Reméljük, hogy eljön az idő, amikor már nem fognak újabb munkavállalót találni ilyen alacsony bérekért.

Az pedig, hogy a NAV-nak sokat kell fizetni, nem mentség a fizetéshez képest túlzott elvárásokra. Hol érdekli ez a munkavállalót?

2016. aug. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
#9: nem kötelező ám vállalkozónak lenni.
2016. aug. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert tudják, hogy Magyarországon a dolgozó emberekkel bármit meg lehet tenni, nem védi őket senki és semmi, és bármikor találnak mást a helyedre.
2016. aug. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Magyar egy szolganép.
2016. aug. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!