Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon azért rosszak...

Magyarországon azért rosszak a fizetések, mert elvállalják kevesebbért, túl "szolgalelkűek" az emberek?

Figyelt kérdés

Ez a szolgalelkűség, még a diplomások körében is előfordul,nem csak az alacsonyabb végzettséggel rendelkezők körében.

Elmegy valaki egy céghez és azok megalázó bért ajánlanak, akkor bojkottálni kell a céget az interneten.


Amelyik meg akar normálisan fizetni, az szűnjön meg, menjen csődbe.


Egy kezdő diplomásnak nettó 200 ezer körül lenne a minimum.

Én is ismerek olyan gazdasági diplomával rendelkezőt, aki csak nettó 140-et keres.

Nem tudom, hogy a talpraesettség hiánya vagy a szolgalelkűség miatt.


Ausztriában például van enyhébb állami szabályozottsága a béreknek.Például a "Schlüssel" pozícióknál nem lehet 2100 euró alatt fizetni.

Ez egy jó ötlet egyébként.


Államilag kellene szabályozni, hogy például egy eszközgazdálkodó nem kereshet nettó 230 alatt.



2016. aug. 25. 19:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%
Nincs főtt kaja.
2016. aug. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%
Azért rosszak a fizetések, mert a Fidesz eltörölte a többkulcsos SZJA-t.
2016. aug. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
Azért rosszak, mert a gazdaság rosszul működik.
2016. aug. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Részben igazad van, de már ez sem teljesen működik így. Sok helyen, ha vért izzadnak, akkor sem fognak többet fizetni. A munkaerőhiány pedig már mindenhol érezteti hatását... még a legalapabb betanított munkakörökben is.


Én vagyok erre a jó példa, mérnökként 150 nettót kerestem okosba, de emelést nem kaptam. Eljöttem onnan a p**sába és most 280 bruttót keresek, plusz egy rakás juttatást. Az összes havi bevételem 200 felett van, ha nem nézek még egy pár kedvezményt...


A volt munkahelyemen még mindig nem találtak embert, pedig pénz az lenne. Csak nem akarják az embert rendesen megfizetni.

2016. aug. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
91%

Sok pozíciónál van ezer jelölt. Lehet, hogy nem a legjobb fog állást kapni, viszont aki megkapja, az töredékéért is megcsinálja, mint "A" legjobb. Így persze csökken a színvonal is általában.

Ahol meg nincs nagy verseny, ott legfeljebb beraknak olyat, aki nem annyira felel meg, esetleg nincs végzettsége, nincs annyi tapasztalata, de elvállalja gombokért.

2016. aug. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
30%

"Amelyik meg akar normálisan fizetni, az szűnjön meg, menjen csődbe."


Ha a munka nélküliséget akarod növelni, akkor nagyon jó ötlet felszámolni az ilyen cégeket és utána az állam fizesse a segélyeket.


"szolgalelkűek"


Teljesen semmi köze ehhez, mindenki ott helyezkedik el ahol a legnagyobb életszínvonalat tudja biztosítani magának, ami függ az iskolai végzettsége és az adott ország gazdasági teljesítményétől.

2016. aug. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%
azért mert az elvêgzett munka ennyit ér. Nyugaton lehet hogy bnégyszer annyit fizetnek de dolgozni is sokkal keményebben kell.
2016. aug. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

"Én is ismerek olyan gazdasági diplomával rendelkezőt, aki csak nettó 140-et keres.

Nem tudom, hogy a talpraesettség hiánya vagy a szolgalelkűség miatt. "


Vagy inkább amiatt mert tudja, hogy minden egyetem-főiskola az országban képez diplomás/felsőfokú szakképzéses/nappalis/levelezős/államis/fizetős formában gazdasági szakembert? És akkor még nem is beszéltem azokról, akik gazdasági szakközépből jönnek két-három ilyen irányú OKJ-val is simán tudnak annyit amennyit egy Bsc-s gazdmenes. Az örök viccnek tartott bölcsészdiplomával könnyebben kapsz állást, mert azokat azért csak néhány nagyobb egyetemen képzik!

Ezért vállalja el 140-ért! Mert örülhet, hogy ilyen brutális túlképzés mellett gazdaságis diplomával nem szalag mellé vagy raktárosnak akarják fölvenni. Örüljön neki, hogy kapott munkát, meg, hogy 140-et fizetnek neki. Ismerek olyan pénzügy-számvitelest, aki a végén a helyi munkaügyi központban kapott munkát ügyintézőként, szóval a 140-es csak örüljön, hogy van munkája!

2016. aug. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%
2#: a nagy szart azért, az mszp alatt is szarok voltak a fizetések
2016. aug. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

Több oka is van, kérdező.

Egyrészt a kúrmányzat és a kitűnő rendelkezéseik, amelyek tönkrevágták a gazdaságot és teszik folyamatosan még tönkrébb már X éve.

Másrészt a munkáltatók jórésze görény, és nem esik jól megfizetni nekik a jó szakembert. Inkább keresnek valakit, aki szaréhugyé' elvállalja. Ez munkaterülettől függetlenül így van, meg lehet nézni pl. a könyvek-filmek szinkronját, lefordítását. Olyan bődületes hibák vannak benne, amit általános iskola ötödik osztályában nem követnek el. Csak hát a hozzáértő fordító költséges, felfogadnak valaki mekkmestert fillérekért. Jellemzően az a felfogásuk hogy "örülj bmag hogy kapsz munkát, van a helyedre másik ötszázezer aki feleenyiért megcsinálja, ha nem tudsz megélni, te bajod, robotolj tovább szépen gombokért, vagy ki vagy rúgva". Mit tehet itt a kisember?


Harmadrészt nincs munka (köszönjük Fidesz). Azért a kevés betöltetlen állásért folyamatosan megy a versengés, a HR-esek két kézzel szórják ki a jelentkezőket. Jellemzően először a csókosokat veszik fel valahova, elvégre ha valaki valakinek a valakije, a határ a csillagos ég. Másodsorban a kenőpénzeseket. Ha ezek elfogytak, és maradt még üres hely, akkor válogatnak a "söpredékből" (értsd: pályakezdőkből).


20:01, nekem speciel 5 közgazdász ismerősöm van. Ebből három munkanélküli, kettő pedig a Jabilba robotol futószallag mellett. Amíg megszerezték a tudást és a diplomát, telítődött a szakma, a tudása röhej tárgyává lett. Ilyenkor nem sok mindent tud csinálni. Átképzi magát, kulimunkát vállal, vagy üldögélhet korgó gyomorral.

2016. aug. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!