Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem hasonlít Orbán...

Csak szerintem hasonlít Orbán Viktor politikája kicsit a diktatúrák kiépítésére, és a fasizmusra?

Figyelt kérdés
A kérdés komoly, a gyűlölködést, uszítást kérem mellőzni. A nacionalista, idegenellenes migránspolitika, és az egyre több állami kézben lévő TV csatorna (vagy államközeli emberek kezében lévő csatorna) miatt gondolom ezt. Valamint még azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek gond-e egyáltalán ez a helyzet, és ha igen, miért?

2016. aug. 15. 13:05
 1/10 anonim ***** válasza:
17%
Amíg a többi párt működését nem lehetetlenítik el, addig aligha diktatúra. Még ha igaz is, hogy propagandával csábítják az embereket arra, hogy rájuk szavazzanak, a szavazat még ott van, a szabad akarat még ott van. Ha 2018-ban mindenki a kétfarkú kutyák mellé rakná a pipát, akkor ők nyernének. Amíg ez megvan, addig max. az emberek befolyásolhatóságába, hiszékenységébe lehet belekötni.
2016. aug. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Gotland ***** válasza:
97%

Aki már a kezdetekben így játszott az igazságszolgáltatással, attól sok mindent nem lehet várni:


Fidesz története:


Székesfehérvár, gimnázium. Két barát - Orbán Viktor és a nála 3 évvel idősebb Simicska Lajos.


1981-1987. ELTE Kollégium. Baráti társaság: Orbán Viktor, Simicska Lajos, Varga Tamás, Fodor Gábor, Kövér László, Stumpf István, Áder János és a holdudvar.


1987.-1989. Fodor Gábor, Molnár Péter, Orbán Viktor, Kövér László a Soros György által, kimondottan számukra létrehozott Kelet-Európa Kutatócsoport névre hallgató alapítvány rendszeres apanázsban részesülnek. Praktikusan a ma olyannyira gyűlölt Soros György pénzéből élnek két évig.


1988. Megalakul a Fidesz. Az MSZMP átmenti a pártvagyont az MSZP-be... Orbán Viktor figyel és tanul. Az MSZP pénztárnoka kezdetben Máté László,

1994-től Boldvai László, majd 1998-tól tavalyig Puch László, a Fideszé eleinte, 1992-ig Varga Tamás, majd annak leleplezett bűncselekmények miatti távozása után Simicska Lajos.


Így kezdődött a Fidesz korrupció:

A kezdet:


1991.-1993. A Parlamentbe jutott pártok számára székházat biztosít a törvény. A Fidesz a politikai rivális MDF-el közös Tiszti Kaszinó épületét eladja a

Magyar Külkereskedelmi Banknak. A székház-rész ráeső nettó 697 millióját a Bank átutalja a Fidesznek. A Fidesz ebből 574 milliót utal a FICO Kft. számlájára, melynek ügyvezetője Simicska Lajos. A FICO tovább utalja a pénzt több tucatnyi, zömében akkor létrehozott vállalkozásnak, melyek tulajdonosi körében Simicska Lajos, Schlecht Csaba, Pusztai Zsuzsanna (Simicska Lajos felesége), Kövér Szilárd (Kövér László öccse), Varga Tamás apja, Kövér Szilárd sógora és több volt évfolyamtárs, azok feleségei, barát és rokon megtalálható.


Később ezen cégek egy része Schlecht Csaba nevére kerülnek, aki eladja a vállalkozásokat (a nem kis összegű köztartozásokkal egyetemben) Kaya Ibrahimnak és Joszip Totnak.


1999.-ben kipattan az ügy. Az nyomozás sajnos nem vezet eredményre. A cégek dokumentumai, a külföldi vásárlókkal és a cégek által felhalmozott jelentős köztartozásokkal együtt eltűnnek. Az APEH tehetetlen, lezárja a vizsgálatot, törli a cégeket a cégnyilvántartásból. Az APEH elnökét ekkor Simicska Lajosnak hívják, helyettesét Vida Ildikónak, a miniszterelnököt pedig Orbán Viktornak. Simicska sajnálatosan rövid ideig, 1 évig van ezen a poszton, véletlenül éppen akkor, amikor a fenti ügylet vizsgálatára sor kerül.


2000-ben váratlanul (4 évvel a megbízatása lejárta előtt) távozik posztjáról Györgyi Kálmán legfőbb ügyész. Helyére Orbán Viktor (a Fidesz és a MIÉP összefogásával megszavazott) Polt Pétert nevezi ki, a kinevezés 7 évre szól.


2002-ben, a kormányváltás után újra indul a nyomozás Kaya Ibrahim/Joszip Tot ügyben, de az ügyészség sorra elutasítja a vádemelési javaslatokat.

Ahogy a cégeladások esetében, a Postabank ügyben sem találja megalapozottnak a vádakat a legfőbb ügyész. A Fidesz kormány alatt konszolidált Postabank - szakértők véleménye szerint - legalább 52 milliárd forinttal magasabb összeget nyelt el a költségvetésből, mint az indokolt lett volna. Ennek a pénznek a további sorsa ismeretlen. A nyomozás vádemelés nélkül megszűnik.


Nem jár eredménnyel az Országimázs Központ, az Ezüsthajó Kft. és a Happy End Kft. ügyében megindított nyomozás sem.


A több tucat, hasonló ügyben tett feljelentés egy része elévül, egy részét a legfőbb ügyész - Polt Péter - sajnálatos módon nem találja vádemelésre alkalmasnak. "

2016. aug. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Igen, a jelenlegi helyzet hasonlít egy diktatúra kiépítésére, de a migránsozás meg a fasisztázás nem tartozik ide. A migránsokat minden éppeszű ember kizárná, különösen, hogy az európai népesség alig szaporodik.
2016. aug. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%

Hát igen, ez probléma. Önkényuralmat épít, de nem ám ugy mint oly sokan a történelem során, elöször csak kicsit aztán erőszakkal....ááá.. csak a demokrácia eszközeit használva. Ugy írja az alaptörvényt hogy az neki jó legyen pl. Másrészt megeteti az emberek egy jó darabjával mindenben a saját verzióját. Eléri hogy a szavazói senki másra nem hallgassanak. Eléri hogy minden valamire való politkus eltűnjön a parlament közeléből, és bűnözőknek állítja be azokat a köztudat. Míg maradnak veszélyes politikájú gazemberek, akik bármilyen népszerűek is sose fogják megválasztani őket helyette. Igy be van biztosítva a hatalma. Használja a démondizálás és istenítés deialektikáját, ennyi év után is. Belenyomja a társadalom fejébe ezt a verziót:

"Gyucifer azért jött a földre hogy pusztítson, mert az a legjobb szórakozása hogy tönkretegyen mindent, és a gonosz uralkodása után, Názáreti Viktornak és apostolainak nagypn nehezen és lassan megy meghódítani a paradicsomot."

Láss csodát ha vagy 10 évig csinálja, Fideszes vagy vagy sem, bevésődik a kis fejedbe, leszámolt legnagyobb ellenfelével. Biztos a hatalma, ismét nincs szó ellene amit a nagy többség meghall, így hasonlít a diktatúrához. A váaztás lassan formális lesz. Elmész szavazi és akkor mi va? Szavazhatsz a Fideszre. Semmi sem történt. Vgy ha megcifrázod a Jobbikra, még ettől is rosszabb. Hiába szavazol MSZP-re, LMP-re, DK-ra pláne, sose veri meg az istenített Fideszt. Valójában önkényhez hasonló állapot mindenhonnan.

És ha már kérdezed van gond ezzel. A politikus dolga , a politika dolga mindeki számára, társadalmi csoporttól függetlenül biztosítani a lehető legjobb életet. 2/3-os többséggel, ilyen hatalmi bebetonzással ezt elgundizhatja, igy szarik a fejünkre és büszke is rá, hiszen nem sokat rendül a hatalma.

2016. aug. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%

illiberális demokráciának nevezte el Országunk "esze" ezt a formációt amit ő eröltet rá a Magyar emberekre, ez igen közel áll a diktatúrához, gyakorlatilag ugyan az.

Talán csak annyi kis különbség van a kettő között hogy az illiberális demokráciában látszólag demokrácia van de gyakorlatilag mégsincs.

2016. aug. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%

Jó lenne ismerni alapfogalmakat.


A fasizmus szemben áll a liberális demokráciával, a szocializmussal és a kommunizmussal. Militarista, a sovinizmus legszélsőségesebb irányzatát képviseli, ebből következik, hogy adott népeket felsőbbrendűnek tart. A nemzet felemelkedését a gyarmatosításban látja.

Gazdaságilag az önellátásra ösztönöz. A kapitalizmus közelebb áll hozzá a szocializmusnál, de előbbivel szemben is kritikus (egyfajta középutat céloz meg).


Orbánhoz közelebb áll a szocializmus, egykori KISZ-titkár. Nem tartja felsőbbrendűnek az általa lenézett magyarságot ("félázsiai"). Nem gondolkozik gyarmatosításon. Nem militarista.


Utolsó teljesen hibásan gondolkozik. Az illiberális demokráciára szükség van, mivel a szabadsággal tanulatlan ember nem tud úgy élni, hogy az bárkinek/bárminek az előnyére váljon (legfeljebb a vezetőknek). Ez Magyarországra különösen igaz, lásd: alapjövedelem-pártiak, fideszesek, kommunisták, nácik.

2016. aug. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%

14:52! Ez egy nagy zagyvaság amit te itt leírtál.


"Orbánhoz közelebb áll a szocializmus, egykori KISZ-titkár. Nem tartja felsőbbrendűnek az általa lenézett magyarságot ("félázsiai"). Nem gondolkozik gyarmatosításon. Nem militarista."

2016. aug. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

-KISZ-titkár volt, apja MSZMP-tag.

-Kijelentése: félázsiai a magyar. Nem, a magyar európai.

-Nem gyarmatosít, nincs tervbe véve.

-Nem militarista.

2016. aug. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem itt nincs diktatúra. Amíg itt vagy bármely más oldalon, újságban, televízióban bárki elküldhet bárkit az anyukájába addig demokrácia van. Lehet itt nácizni, komcsizni, zsidózni, libsizni... Szabadon vállalkozhatsz, dolgozhatsz, utazhatsz, tüntethetsz, akár pártot is alapíthatsz... Mi kell még?


Akik diktatúrát kiáltoznak azok jellemzően baloldali beállítottságú emberek, ellenzéki politikusok. Szerintem az természetes, hogy nekik mindig a kormányt kell kritizálniuk. Majd választásokkor eldől, hogy valójában hányan értenek velük egyet. Ezért őket sem zárják börtönbe, vagy verik össze. Szólásszabadság van. Tehát ebből a szempontból sem áll meg a diktatúrás felvetésed

2016. aug. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Előző:

A kérdésben nem az szerepelt, hogy itt most diktatúra van-e vagy sem. Kéretik nem csak írni, olvasni is.

És ameddig azt csinál a kormány amit akar (amit reggel kitaláltak, délre törvény, évekre visszamenőleg, megvan?), mindenféle következmény nélkül (rájuk nézve), addig azért ne kiabáljunk olyan hevesen, olyanokat, hogy az USA tanuljon tőlünk demokráciát...


A többiekhez én csak annyit tennék hozzá, hogy Hitlert, az MSZMP-t, és Kiméket is megszavazták. Hivatalosan. Szóval nem ez a demokrácia fokmérője, hogy van-e választás vagy nincs.

2016. aug. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!