Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minek kell annyira a Fidesznek...

Minek kell annyira a Fidesznek a 2/3?

Figyelt kérdés

Egysterűen nem fér a fejembe!

Hiszen nem 2 polus van, ahol csak ez a járható.

Hiszen ha csak MSZP és Fidesz lenne akkor megérteném.

De pontosan egy olyan helyzet áll fenn, hogy a Fidesz, gyakorlatilag bármely más pártal elfogadhat akár milyen 2/3 os törvényt """"komszenzussal"""!

Sőt, akár hol ezzel és hol azzal, ami alapvető a demokratikus berendezledésünkben eddig nem tapasztalt pozitív hatást is jelenthet. Egy konstruktív kényszert az ellenzék részéről. Nem értem én ezt, mint jobbikos.


2010. ápr. 18. 23:07
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
54%
Mert úgy nagyobbat tud cumizni :)
2010. ápr. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%

Azért kell neki a 2/3-ad, amiért neked is kell 100 millió forint úgy, hogy csak a tiéd legyen, sem mint az, hogy úgy legyen 100 millió forintod, hogy azt velem kelljen megosztanod.


Érted? :)

2010. ápr. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
24%
te nem adnál a jobbiknak kétharmadod, kérdező?
2010. ápr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Mert úgy nagyobbat tud cumizni :)



Nem tudom hogy éred a cumizni, kifejzést.

De lopni sem lesz egyszerű ha erre gondoltál.

Eddig csak azért lehetett mert mindenki benne volt.

A 2/3 nak ehez nem sok köze lehet. Ahogy azt sem hiszem hogy annyira buta lenne a Fidesz hogy a demokratikus parlamenti normákt akarná csorbítani, hiszen az az első alkalommal visszaüt. " És ne lgyen a fanoknak sem illúziója, gogy a Fidesznek max a kormányzati intézkedéséig marad meg a népszerűsége!

2010. ápr. 18. 23:13
 5/20 anonim válasza:
65%
Mert ha elérik a kétharmados többséget, pontosabban a 67 százalékot, akkor már törvénymódosító javaslatokat terjeszthetnek be, vagy alkotmánytervezeteket...tehát felforgathatnak mindent,
2010. ápr. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

te nem adnál a jobbiknak kétharmadod, kérdező?



Nem.

Minek, egy demokráciában, főleg ha a nemzeti oldalnak minden körűlmények között meg van!


Konszenzus!


Az kell, mert a politikai és a társadalmi egyirányokat a táboroknál összerendezi, és soha nem látott egységet teremthetne.

2010. ápr. 18. 23:15
 7/20 anonim ***** válasza:
49%
A cumiznit úgy értettem kizárólagos felelősségük lenne.
2010. ápr. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

"Minek kell annyira a Fidesznek a 2/3?"


1. Közigazgatási reformot csak így tud elvégezni

2. Így egyedül tud dönteni a szoci képviselők mentelmi jogáról, kisebb az esély, hogy a Jobbik és az LMP megmenti a gyanúba keveredett szocikat


Amúgy a 2/3 nem olyan fontos a Fidesznek, mint ahogyan azt a baloldali sajtó beállítja. A baloldali sajtó azért túlozza el minden határon túl a 2/3 jelentőségét, mert


1. Így ha mégsincs meg a 2/3, azt mondhatják, hogy "győztek"

2. MSZP-Jobbik-LMP összefogással megmenthető a korrupcióval vádolt MSZP-képviselők mentelmi joga és így biztosítható a büntetlenségük.


"Nem értem én ezt, mint jobbikos."


Ha jobbikos vagy, akkor sok mindent nem értesz :))))

2010. ápr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Mert ha elérik a kétharmados többséget, pontosabban a 67 százalékot, akkor már törvénymódosító javaslatokat terjeszthetnek be, vagy alkotmánytervezeteket...tehát felforgathatnak mindent,


Minek?

Hogy ha nem őket válasszák 2014 ben akkor vissza nyaéjon a fagyi? Ne legyünk már gyerekesek, ahogy a fasizmus a kommunizmus sem térhet vissza egy Eu s országban, így ennek sem lenne értelme, mert elásnák magukat.

2010. ápr. 18. 23:18
 10/20 anonim ***** válasza:
53%

"...tehát felforgathatnak mindent, "


igen, de kijavíthatnak is mindent, ha jól csinálják, rajtuk múlik.

2010. ápr. 18. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!