Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azért lenne a fontos a vasárna...

Azért lenne a fontos a vasárnapi nyitvatartás, hogy azt a napot a családdal és pihenéssel töltsük?

Figyelt kérdés
Ha igen, a kis boltok is zárva lesznek (bár jelenleg ünnepnapokon mindig nyitva vannak)? Valamint mi lesz a mentősökkel, busz-, metró- és villamosvezetőkkel, tűzoltókkal, rednőrökkel stb., akiknek szintén van családjuk, és szükségük van a pihenésre?
2010. ápr. 18. 18:44
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha azt mondaná az orvos, hogy "vasárnap van, ma nem látok el senkit, kötözd be a csuklódon sebedet magad", vagy azt mondaná a tűzoltó, hogy "vasárnap van, a családommal akarok lenni, nem oltok tüzet", vagy a rendőr "vasárnap van, ma a családommal vagyok, nem megyek ki a betöréshez", vagy a baleseti helyszínelő "vasárnap van, a családom az első, nem nézem meg a hullát, ott lesz az holnap is a sínek mellett, hadd büdösödjön"...

Megvan a kereskedelemben dolgozóknak a kötelező szabadnap, ha nincs, akkor arra van az OMMF, hogy intézkedjen, meg a szakszervezet, a fentebb említettek akkor kapnak szabadnapot, amikor éppen nincs baj, és nem akkor, amikor ők akarják.

2010. ápr. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 A kérdező kommentje:

"Nekem az a véleményem, hogy az lenne jó, ha minél több család tölthetné együtt a vasárnapokat, ha csak azokon a helyeken kellene dolgozni, ahol feltétlenül muszáj (orvos, tűzoltó, benzinkutas, stb.)"


- És hol húzzuk meg ahatárt. Pl. tankolni is lehet szombaton... ha figyelmetlen az ember tartson magánál egy benzines kannát. És így tovább lehetne ezt csinálni, folytatva pl. azzal, hogy a BKV vasárnaponként csak az éjszakai járatait működtetné, mint ahogy azt Szenteste teszi stb.

Egyébként érdekes mdon én azt figyeltem meg, hogy amikor nagyon kevés pénztáros van egy hipermarketben, azok rendszerint fiatalok, akiknek biztosan nincs még saját családjuk. De ez már egy másik kérdés témája lehetne...

2010. ápr. 19. 14:01
 43/45 anonim ***** válasza:
0%

Tegnapelőtt 20:48: "Ha ezt bevezetik, akkor odaadom Orbán Viktornak a heti bevásárlólistámat, hiszen neki biztos van ideje hétköznap bevásárolni, intézze már el az enyémet is, mert én akkor dolgozom."

Te mekkora hülye vagy!Ezt az egész EU-ban be akarják vezetni,ergo nem a Patás Zorbán ötlete,te barom megélhetési rettegő.Nézegesd tovább a hetihetest.

2010. ápr. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
15:06 - Nem szeretem a Heti hetest, csak hétköznap dolgozom, a családom dolgozik, a vasárnap kell. Mindegy, ki találta ki, ha annyira ráér, akkor vásároljon be nekem is.
2010. ápr. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 B.Ági ***** válasza:

Márpedig be fogják vezetni, mert ez egy poitikai egyesség a FIDESZ és a Kereszténydemokaták között. Ebben a dologban azt kell tennie a Fidesz-nek, amit a Kereszténydemokraták akarnak, különben szakad az együttműködésük.

Ez egy politikai zsarolás.

2014. nov. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!