Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azért lenne a fontos a vasárna...

Azért lenne a fontos a vasárnapi nyitvatartás, hogy azt a napot a családdal és pihenéssel töltsük?

Figyelt kérdés
Ha igen, a kis boltok is zárva lesznek (bár jelenleg ünnepnapokon mindig nyitva vannak)? Valamint mi lesz a mentősökkel, busz-, metró- és villamosvezetőkkel, tűzoltókkal, rednőrökkel stb., akiknek szintén van családjuk, és szükségük van a pihenésre?
2010. ápr. 18. 18:44
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
51%

Nem hiszem, hogy bevételkiesés lenne, amit kell, azt úgyis megveszi az ember. Inkább arra kellene megtanítani a lakosságot, hogy a csládi együttlét nem a közös bevásárlásról szól.

Nekem pl. nagyon rossz lenne, ha nem tudnék vasárnap bevásárolni, mert a szüleimtől távol járok egyetemre és az a heti "menetrend", hogy vasárnap este, amikor felérek Pestre, elmegyek vásárolni a hétre. Hétközben meg inkább tanulok.

Ahol a szüleim élnek, kisvárosban, azért vásárolnak hétvégén, mert ha kicsit is extrább dolog kell, azért egy órát kell utazni a városba (meg egyet vissza). Munka után nem tudnék megoldani, hétvégén igen. Csak nekik nem ez a közös program. Habár az is igaz, hogy aki kis településen él, az nem feltétlen tud elmenni hétvégente színházba, moziba (a jegyáron felül van az utazás költsége, ami megduplázza a kiadást), ezért inkább vásárol, esetleg összeköti a kettőt.

2010. ápr. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
Hogy a többi országban hogy van, azt nem tudom, de Németországban igenis van egy ilyen törvény, Ladenschlussgesetz a neve, leszabályozza, hogy reggel hat előtt és este 8 után, valamint vasárnap a boltok nem lehetnek nyitva, és kész. Van persze a feledékenyeknek meg a kényelmeseknek éjjel-nappali, amely ilyenkor is nyitva van, persze sokkal drágábban, hogy jobban megérje időben bevásárolni. És megvannak vasárnapi nyitva tartás nélkül.
2010. ápr. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%
Egy vidéki kisvárosban igen is több ideje van az embereknek. Nem arra gondoltam aki tanyán él a disznajával és nem tud kultúráltan ellenkező véleményt nyilvánítani.
2010. ápr. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem gátolna a közös vasárnapban, ha nyitva lenne aznap is valamilyen bolt! De nem a bevásárlás lenne a program, az biztos. :) Én is dolgoztam pár évet a kereskedelemben és bizony sokszor megállapítottam, hogy az emberek vasárnap is azt vesznek, amit hét közben is meg tudnának venni. A kenyéren és pékárukon kívül mindennek olyan hosszú már a szavatossági ideje, hogy bizony nyugodtan be lehetne vásárolni hét közben is. (Még ez sem igaz, mert van millió féle tartóskenyér is.)

(19.07-es)

2010. ápr. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%

A vasárnap hagyományosan a kereskedelem napja. "vasárnap=vásárnap"


Nem normális ötlet megtiltani a kereskedelmet ezen a napon.

2010. ápr. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
73%

ma 19:27


És hét közben mikor kellene bevásárolni, amikor az ember reggel elmegy dolgozni, majd este 6-7 körül hazaér?


Vagy napi 8-10 óra munka után még menjek vásárolni, mert hétvégén nem lehet?


A szocializmus már régen elmúlt. Ne akarjuk vissza a "vívmányait"!

2010. ápr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 1 héten nem csak egy napot kéne a családra áldozni. Mért ne lehetne a vásárlás pihentető, nem vagyok oda azért hogy a családok vásárolgatnak kirándulás helyet de mikor rossz idő van hova mennyenek.
2010. ápr. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:

Ha ezt bevezetik, akkor odaadom Orbán Viktornak a heti bevásárlólistámat, hiszen neki biztos van ideje hétköznap bevásárolni, intézze már el az enyémet is, mert én akkor dolgozom.


Vasárnap = Vásár nap, tudtommal régen akkor volt a nagy piacolás, a többi napon nem, hétvégén van a legnagyobb forgalom, nem csak a bevásárlók, de a boltok se szívesen mondanának le erről szívesen. De pl. nálunk van egy piac, ami régen (most volt átépítés, azóta nem tudom) úgy volt nyitva, hogy keddtől vasárnapig, és hétfőn volt zárva. Szerintem ez teljesen jó így, ők másik napot kapnak pihenni, illetve havi 1 vasárnapot kötelező kiadni, de azt nem szabják meg, hogy mindenkinek ugyanazt a vasárnapot, ezért dolgoznak többen a boltban, hogy megoldják a váltott műszakot.

2010. ápr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
0%
Én örülnék.Mivel éveket dolgoztam kereskedelemben,tudom milyen az.Annak,aki azt írja,hogy szombaton bulizik,az gondolja el,milyen az,ha mindezt nem teheti,mert másnap 4-5-kor kelés.Egy statisztika szerint a vásárlások 6%-át bonyolítják vasárnap,ez kevesebb,ez egyenlően elosztva 14,285 lenne.
2010. ápr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 A kérdező kommentje:
20:51: de minden bolti alkalmazottnak kötelessége egyész héten át dolgozni? Nincs időbeosztás? És ha így van, ez miért nem zavarja a kis boltokat?
2010. ápr. 18. 20:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!