Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar nép miért kishitű?...

A magyar nép miért kishitű? Miért elégszenek meg a kevéssel is?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 15:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
71%

Azért mert ahogy egy kérdező írta: "örüljünk, hogy van mit enni, van meleg otthon, vezetékes víz stb."

Ekkora hülyeséget :) kirabolhatnak röhögve a politikusok, stb. De örüljünk, hogy nem Észak-Korea szintjén vagyunk. Szerintem a megalkuvó, kevéssel megelégedő emberek így gondolkodnak...

2010. ápr. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
48%

Úgyse tudunk változtatni

Jobbik ra kelett volna szavazni

elcsesztétek

2010. ápr. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
9%
én magam nem vagyok kishitű, de nem élünk rosszul, legalább olyan rosszul biztos nem mint irán.
2010. ápr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%
Mert amíg ezt az illúziót fent lehet bennük tartani, addig a politika és akik ennek a hasznát élvezik, színbiózisban tudják zsebelni az extraprofitot és a korrupciós pénzeket. Addig lehet hazudozni és elmondani, hogy mi kis szegény ország vagyunk akiknek ez a sorsa, és örűlj hogy megszülethettél.
2010. ápr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
sőt inkább a torgyánra,nem?
2010. ápr. 18. 15:42
 6/25 anonim ***** válasza:
67%

én magam nem vagyok kishitű, de nem élünk rosszul, legalább olyan rosszul biztos nem mint irán.



Lehet hogy te szerencsés ember vagy.

De a tapasztalat nem ez.


3000 000 létminimum alatti van és 2000 000csúsznak lefelé!


Akkor hogy is van ez? Csak mert neked szerencséd van már el sem lehet hinni a valóságot? Hol élsz te?


[link]


Ajánlom olvasgasd, gogy ne csak apuka X5 éből lásd a világot!

2010. ápr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
12%

sőt inkább a torgyánra,nem?



Miért szerinted ki tehet itt valamit?

Akinek ha azt monja a nemzetközi nagytőke hogy a " sarokba" akkor azt is elfelejti hogy valakik megválasztották. Aki úgy elvan kötelezve, és annyira zsarolható hogy szinte csak egy bábú?

2010. ápr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
51%

én magam nem vagyok kishitű, de nem élünk rosszul, legalább olyan rosszul biztos nem mint irán.



Számodra Irán az etalon?


Nem zavar hogy európában élünk?

2010. ápr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
76%

Tudom, hogy közhelyes, de érdemes elolvasni


ELGONDOLKODTATÁSUL :


A Föld

Ha a világ lakosságát egy 100 lelket számláló faluba lehetne redukálni, és minden nép aránya megmaradna, ebben a faluban lakna:

- 57 ázsiai

- 21 európai

- 14 amerikai (észak-, közép- és dél-amerikai)

- 8 afrikai

lenne benne:

- 52 nő és 48 férfi

- 30 fehér és 70 nem fehér

- 30 keresztény és 70 nem keresztény

- 89 heteroszexuális és 11 homoszexuális

- 6 személy birtokolná az összes vagyon 59 %-át, és minden 6. az USA-ból származna.

100-ból:

- 80 élne omladozó faházban,

- 70 lenne analfabéta

- 50 szenvedne alultápláltságban

- 1 éppen meghalna

- 1 éppen megszületne

- egynek lenne számítógépe

- egynek lenne egyetemi végzettsége.

A következőket sem árt végiggondolni:

- Ha ma reggel felkeltél, és akár egészséges vagy, akár beteg, jobb sors jutott neked, mint annak a félmillió

embernek, akik a jövő héten

- már nem fognak élni.

Ha még soha nem voltál egy háború veszélyében, a fogság

magányában, a kínvallatás haláltusájában, vagy az éhezés satujában, jobbhelyzetben vagy, mint 500 millió ember a Földön. Ha templomba járhatsz anélkül, hogy attól kellene félned, hogy megfenyegetnek, megkínoznak, vagy megölnek emiatt, szerencsésebb vagy mint 3 milliárd ember. Ha van étel a hűtődben, ruha a testeden, tető a fejed felett, ahol aludni térhetsz, gazdagabb vagy, mint a Föld lakosságának 75 %-a. Ha van pénzed a bankban, a pénztárcádban és a malacperselyedben a világ legkiváltságosabb 8 %-ába tartozol. Ha a szüleid még élnek, ésmég mindig házasok, akkor már tényleg egy ritkaság vagy. Ha ezt az üzenetet megkaptad, nem tartozol azon sok millió ember közé, akik nem tudnak olvasni.

2010. ápr. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
de jó:) ez egy érdekes dolog tetszett.
2010. ápr. 18. 15:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!