Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi irományról ( facebookon osztotta meg egy ismerősöm, csak kimásoltam )?

Figyelt kérdés

"Tételezzük fel, hogy én egy jó dolgozó vagyok, ezért a Léggömbhámozó Bt. ad nekem 300 000 forint fizetést.

Jó sok pénz, örülök is neki!

Aztán jön az állam és azt mondja a Bt.-nek, hogy:

Gratulálok a bevételedhez és amiért ezt a pénzt a dolgozónak adod, itt egy pici lista arról, hogy mit kérek tőled:

Nyugdíjjárulék ( 18% ) 54 000 forint

Egészségbiztosítási járulék 33 000 forint

Egészségügyi hozzájárulás 1950 foront / fő

Munkaadói járulék ( 3% ) 9000 forint

Szakképzési hozzájárulás ( 1,5% ) 4500 forint

Így aztán mire a munkáltató levegőt vesz már ki is fizetett az államnak 102 450 forintot, a fizetésünk tehát rögtön 402 450 forintjába kerül. Vehetjük úgy is, hogy a fizetésünk bruttó 400 000 forint, hisz ennyibe kerülünk a cégnek.


Na de mi sem lélegezhetünk fel, hiszen miután megkapjuk a pénzt, a kedves Nagy Testvér ismét megjelenik, most nálunk és azt mondja, hogy itt egy pici lista arról, hogy mit kérek tőled:

SZJA 84 750 forint

Nyugdíjjárulék ( 8,5% ) 25 500 forint

Egészségbiztosítási járulék ( 4% ) 12 000 forint

Munkavállalói járulék ( 1% ) 3000 forint

És mire feleszmélünk az állam lenyúlt tőlünk 125 250 forintot, 174 750 forintunk marad.


Persze ezzel még nincs vége a sornak, lemegyek a boltba, vásárolok ezt-azt.


A termékek árába további 27% ÁFA van beépítve, tehát ebből a pénzből valójában csak 145 625 forint értéket vásárolhatunk, az állam ismét eltesz 29 125 forintocskát.


Ez a legegyszerűbb eset, lehet még fokozni, ha a pénzünket félreteszük és lakást veszünk belőle, hiszen azután illetéket fizetünk ( a duplán adózott pénzünkből vesszük ), és ha pár év múlva eladnánk, ismét illetéket fizetünk ( a triplán adózott pénzünkből immár negyedszer ).

De autó vásárlással se járunk jobban, átirási illeték, gépjármű adó és az üzemanyagba épített ÁFA-n felüli terhek.


Ha pedig bankba rakjuk, a kamat után 20% adót fizetünk.


Nézzük tehát a végeredményt: én dolgoztam, a munkáltatóm üzleti kockázatot vállalt, munkahelyet teremtett, létrehozott valamit.


Ehhez képest ki keresett a legtöbbet?

Az állam keresett az én 300 000 forintos fizetésemen 256 825 forintot.

Én pedig vehetek árut 145 625 forintért.


Emlékszem, általánosban tanultuk, hogy a sötét középkorban a gazdag földesúr kizsákmányolta a jobbágyokat, és elvette a megtermelt javak 10%-át, majd jött az egyház és elvett még 10%-ot.


Hogy sajnáltuk szegényt, és kérdeztük, de hát milyen alapon?

20% - húsz százalék volt minden teher amit fizettek!

Ebből a 20%-ból fényűző paloták, templomok épültek, hadseregeket tartottak fent, kövérre hízták magukat a gazdagok.


Most kb. 65%-ot* húz le az állam a fizetésemen, mégsincs pénz semmire.

Kihez folyik ez a rengeteg pénz? Hát a FÉRGEKHEZ!"


*Megjegyzés ami az eredeti szövegben nem volt benne: 65% a szuperbruttó, 400 000 forintos fizetéshez képest. A 300 000 forintos bruttó fizetéshez képest ez 85% levonást jelent.


2016. aug. 4. 17:20
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Az, hogy az államnak bevétel kell, és az a bevétel jelentős részben adókból folyik be. Az állam nem "csak úgy" elveszi a pénzt (milyen álságos ez a párhuzam a földesúrral, aki teljes mértékben magának tartotta meg a jobbágytól elvett terményt, és senkinek nem tartozott felelősséggel), hanem aztán felhasználja, jó esetben olyan dolgokra, amilyeneket a nép is szeretne. Ha nincs az államnak bevétele, akkor nincsen rendőrség, nincsen egészségügy, nincsen semmilyen közszolgáltatás, és eljön a libertárius paradicsom, ahol a pénz és a pénzből felbérelt magánhadseregek jelentik a legfőbb uralmat. Az, hogy a feudalizmusban a jobbágyoktól elvett 20%-ból mit építettek fel az arisztokraták (teljes mértékben a saját hasznukra), meg hogy egy teljesen más kapitalista gazdaságban mire elég ennyi, vagy annyi adóbevétel, az meg megint nem összehasonlítható.


Az, hogy Magyarországon a közpénzt ellopja Orbán és a bandája, az nem változtat semmit az elméleten, és azon sem, hogy ez a libertárius agymenés egy demagóg nonszensz. Minden kapitalista gazdaság így működik. Persze lehet magát a kapitalizmust ellenezni, de akkor ne olyan alapon tegye már ezt az ember, hogy éppen milyen az adópolitikája.


És persze a 40 milliós kérdés: kik azok a "férgek"? Habony Árpád? Soros György? A zsidók? Vagy mindenki értse bele azt, aki neki tetszik?

2016. aug. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1# pont erre világít rá a szöveg: hol vannak a szupermodern kórházak, a fejlett rendőrség, a jó minőségű utak?

Mindenre csak egy kevés pénz jut, mert a "férgek" ellopják a többit. És igen, a férgek a korrupt politikusok és a "fazék" közeliek, mint jelen esetben Habony, Mészáros, Tiborc, stb. ( de persze ezek a nevek behelyettesíthetők, minden kormány ugyanezt csinálja ).

2016. aug. 4. 17:36
 3/4 anonim ***** válasza:
Kormányközeliek számláján, na meg ebből isznak az elesettek a kocsmában.
2016. aug. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem teljesen így van. A bruttó fizetésed te kapod a munkáltatódtól, abból már te fizeted a járulékaidat az államnak, mintegy törlesztve az iskoláztatásod költségét, mert az egyetemi oktatók sem ingyen kapnak fizetést, a kísérleteket is ki kell fizetni, anyagköltség, labor fenntartása sem magán finanszírozású és az egészségügybe is fizetni kell, mert hatalmas összegek mennek el.


A munkáltató a cége miatt fizeti az ő adóit, az egy más tészta, de abban igazad van hogy magyarországon magasak az adók, de a kormánynak fizetnie kell a hiteleit.

2016. aug. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!