Lehetséges volna ilyen módon központosítani a magyar kereskedelmi televízió csatornákat?
Tegyük fel, hogy megválasztanak engem és a pártomat. Ezután szépen lassan kiseprem a többi pártot, ezzel egy diktatúrát létrehozva, DE az ország érdekeit szemelőtt tartva kormányoznék, ezáltal a lakosság, főként az átlag polgárok szimpátiáját megnyerném. Ezután következne az, hogy az Andy Vajna és társai által irányított híres liberális, hazudós csatornákat, pl: TV2, RTL K. - csak úgy, tehát nem megvenni, hanem eltulajdonítani, és a nemzet javára fordítani, vagyis a valós híreket leadni benne, normális adásokat, amivel a népet fel lehetne világosítani, és nem a kamu híreket leadni, amik ugyan jól néznek ki, meg empátiát ébresztenek az emberekben akár migráns kérdés gyanánt, akár egyéb területen de nem igazak.
Lehetséges lenne csak így? Pl egy 50 fős katonai csapatot beküldenék, és átvenné az irányítást, és onnantól kezdve az én kezemben lenne mindkét csatorna, nem jövedelem szerzés szempontjából, de az sem volna gond, mivel fejlesztésekbe, MAGYAR feltalálók, fejlesztők programjait finanszíroznám.
A kérdező engem a saját, 17 éves lényemre emlékeztet.
Nem baj, majd kinövöd, amikor kikerülsz a való életbe és rájössz, hogy a csodálatos-varázslatos magyar emberek nem is annyira azok, ahogy te azt képzelted. :)
Köszönöm a válaszokat, mindegyiket értékelem!
Viszont, ha ez valóban megtörténne, szerintetek milyen következményekkel járna? Tekintettel arra, hogy Andy Vajna zsidó is, és milliárdos, nagy hatalmú.
Minek akarsz katonákat odaküldeni, ha már egyszer kiépítetted a diktatúrát? Akkor már elég egyszerűen elrendelni, hogy mit sugározzanak, és kész.
Amúgy nem nyernéd el senki szimpátiáját egy diktatúrával, kormányozz akármilyen igazságosan.
Többen megtették már, tehét nem lehetetlen.
Kimék? A kommunizmus egész más, én nem a közösbe tenném, tehát nem mindent központosítani, talán rosszul fogalmaztam.
A kereskedelmi televíziók magánkézbe vételét.
Köszönöm a válaszokat!
# 15/15 Időpont ma 23:20
Kim se tesz sokat a közösbe. És én mint diktátorról beszéltem. Mondhattam volna Hitlert, Sztálint, akárkit.
Ugyan sokat nem tudok Észak-Koreáról, de értesüléseim szerint nagy az elnyomás, lélegzetvételhez is engedély kell. Azért az ilyesfajta diktatúra elvetendő, viszont az a fajta, amely mondjuk egy királyságban létezett, elvégre ott is a király döntött, annak ellenére, hogy voltak tanácsosai, de ő uralkodott egyedül, mégis ott van Hunyadi Mátyás, hogy egy példát felhozzak, birodalmat épített, és tündökölt az ország.
Véleményem szerint egy olyan diktatúra, ahol a kormány tényleg az országért tesz, és másodlagos saját maga, és azért "likvidálja" a többi pártot, hogy biztosítsa a helyét, hogy továbbra is zavartalanul építhesse az országot (tudom, hogy nincs ilyen, de jó volna. :DD), az nem elvetendő szerintem. Végülis kinek lenne ahhoz kedve, hogy kormányjavaslatokat terjesszen elő, és csak a pofázás menjen ahelyett, hogy ténylegesen megkezdődnének a munkálatok.. valamint az ellenzék ellenünk hangolhatja a népet, és hülyeséggel traktálhatja, tehát..
"Annyi mindent ki lehet hozni ebből az országból, de úgy nem lehet, hogy a nép nyakán ülnek, és saját zsebbe termelnek."
Kérdező, neked nem a médiával lesz gondot, vagy a többi párttal, hanem a nemtörődöm társadalommal. A lakosság fele el sem megy szavazni, nem érdekli őket a közélet, csak ha valami nem tetszik, az ellen felemelik a szavukat, de nem több. Ezt hogy akarod orvosolni?
#18, persze, hogy a nemeseket adóztatta jobban, a szegényből a szart nem lehet kipréselni.. ja de, mert most is azt csinálják.xdd
Viccet félretéve, inkább a gazdag fizessen többet, mert VAN miből, mint a szegény, akinek nincs.
19# Személyes tapasztalat, sokat beszélgetek családokkal, sajátomba is belelátok (átlag család, kicsit szűkösen, de megvagyunk).
Az a mentalitás van, hogy "minek menjek el szavazni, úgysem az lesz, amit mondanak, meg amit szeretnénk".
Az ember mindig arra szavaz, akit szimpatikusnak tart.
Na most.. a megfelelő szavak, a jó retorikai képesség elengedhetetlen, valamint nem csak a porondon kell bizonyítani, hanem folyamatosan a köznapi életben. Úgy nem is fognak elmenni szavazni, hogyha csak akkor látják tevékenykedni a politikust, amikor a színpadon áll.
Valamint fel kell mérni a helyzetet (közgazdaságot is tanultam, + egyéb szakma), tehát közvéleménykutatást kell intézni a nép felé, statisztikai alapon napirendre tűzni a témákat, és ezeket olyan módon kidolgozni, ami a többségnek szimpatikus.
Eddig úgy vettem észre, hogy a magyar családanya, családapa úgy leszarja pl a migráns kérdést, hogy nagyon (nem mindenki, de sokan). Feltettem a kérdést magamnak (utána nekik is), hogy miért? A válasz mindkét esetben ugyanaz volt: - Nincs időm ezzel foglalkozni, mikor két fizetésből alig tudunk megélni. A családomat nem tudom etetni, belerohadok a munkába, nincs időm semmire, sokszor még tüntetni/szavazni sem (amikor aktuális).
Ezeket lehetne orvosolni, de ez már jóval összetettebb koreográfiát igényel, és egy nagyon jó "brigád", amely teljes mértékben elhivatott az országot rendbe tenni.
Ne mondja senki, hogy nem lehet. LEHET! Elég 100 évre visszamenni a múltban, akár saját történelmünk, akár külhoni történelmet nézünk.
Mellesleg, indulni fogok politikai pályán, de tanulmányaimat végzem.
Végszó: Az emberek bizakodtak, miután 26 éven keresztül (rendszerváltás után) ugyanazt kapták -> átverés, kizsákmányolás, egymás ellen való hangolás, butítás, stb.. már csak a remény maradt hosszú-hosszú ideig.. mostanra már az sem igazán maradt az embereknek.
Megszületnek-dolgoznak-várják a halált, de nem éltek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!