Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A hazai termőföldek 20 százalé...

A hazai termőföldek 20 százaléka már külföldi kézen van?

Figyelt kérdés

Bár a külföldiek magyarországi földvásárlási tilalmát leghamarabb 2011-ben oldja fel az Európai Bizottság, a becslések szerint a hazai termőterületek húsz százaléka már nincs magyar tulajdonban.


A Magyar Nemzet szombati számában a földkérdésről közölnek átfogó cikket, amelyben nyugat-magyarországi gazdálkodók, szakemberek és jogászok nyilatkoznak.


Az elmondottakból az derül ki, hogy a külföldiek korábban - amíg ezt a jogszabály lehetővé tette - társaságokon keresztül vásároltak termőföldet Magyarországon, a hosszú távú bérleti szerződéseket pedig ma sem tiltja jogszabály. Ugyanakkor gyakori az ajándékozásnak feltüntetett eladás, amikor a megajándékozott társtulajdonos lesz, s így elővásárlási jogot szerez.


A Győr-Moson-Sopron megyei Agrárkamara elnöke a "zsebszerződések" tucatnyi formájával találkozott. Szerinte a leggyakoribbak a dátum nélküli szerződések. Az is előfordul, hogy magyar állampolgárságú strómanok nevére kerül a föld. A magyar termőföld iránti érdeklődést főként a nyomott árak okozzák.



!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A lapban közölt adatok szerint Magyarországon átlagosan 2.500 euróba kerül egy hektár föld, míg Németországban 12.000, Hollandiában pedig 24.000 euróba.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



[link]


2010. ápr. 17. 14:32
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Engem ez az egész hihetetlenül nyomaszt! Komolyan mondom. :(((
2010. ápr. 17. 14:42
 12/20 anonim ***** válasza:

nem csak téged :(


de mondom pl ez a 20 as szánalom szerintem direkt erre játszik hogy ne legyen haza

2010. ápr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
nagyon jó úton haladunk a felé hogy valóban már semmi se legyen magyar kézben
2010. ápr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Vona Gábor mondott valami olyasmit, hogy már mindenünket elvették, csak a földünk és a vizünk maradt, de 2014-re már az se lesz. Igaza volt.
2010. ápr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

nem baj majd rájönnek ők is


csak nehogy késő legyen

2010. ápr. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Jajj, Istenem...

Ne síránkozzatok már ilyen hülyeségek miatt, hogy a sok nyomi nem érti meg.

Persze, hogy nem értik meg! Ezért nyomik, és ezért vagytok ti okosak. Nem lehet mindenki okos, mivel akkor mindenki pofázna, és nem követnék a nagy ötleteket birkaként. Nem rossz az, hogy birkák a magyar emberek, mert hát legyenek. Itt nálunk az a probléma, hogy rossz felé birkulnak.


Inkább írjon nekem e-mailt az, aki szeretne CSINÁLNI is valamit, nem csak bőgni, mivel nekem lehet írni privátban, nem úgy, mint egyeseknek.

2010. ápr. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

"Mit csodálkozol, az iparunk 95% nem a mienk!


és ha mienk lenne az ipar 100%-a, vissza is mennénk 1970-be, csak most még sz@rabb lenne, mert egy mini KGST jönne létre, haverjaink sem lennének."



Nem tudom, hogy neked mi a jó abban, hogy idegen kezekben és befolyás alatt vagyunk, hogy más népek jóindulatától függünk. De nagy bölcsességedben biztos tudsz mondani valami okosat.


Szóval?

2010. ápr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
ma 14:37 tedd már meg, hogy leírod a hiteles sajtóforrást nekünk!
2010. ápr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én ezért nem értem minek kellett az únióba belépnünk. Sokkal jobban meglennénk a tagsága nélkül. az unio abból él hogy kifossza a szegényebb tagországokat mindenestül és azzal boldogítsa a jajdejólélek országokat amit innen kivisznek. Pl. ausztria meg franciao. megveszi a magyar földet, meg a magyar vizet. Ezeket mért nem lehet levédeni hogy cask magyar tulajdon lehet? Hát nem?
2010. ápr. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
* csak
2010. ápr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!