Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi bajod a Jobbikkal? Milyen...

Mi bajod a Jobbikkal? Milyen ellenérveid vannak? Van olyan pont a programjában, amivel egyetértesz? (szigorúan nem jobbikosoknak szól a kérdés)

Figyelt kérdés
2010. ápr. 17. 11:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%

Ha Jobbikra, mint pártra gondolok (tehát ebbe nem értem bele a szimpatizánsait), akkor azt elsősorban a választási programjuk, illetve a pártjuk kommunikációja alapján ítélem meg. Ez alapján:


Amivel nem értek egyet:

- gazdasági hozzáállás

én nem hiszem, hogy tudnánk annyira függetlenné válni a külföldi nagytőkétől, amennyire azt a Jobbik reméli. Továbbá úgy látom, hogy a Jobbik szándékai szerint a törvény megoldja a gazdaság szerkezetében rejlő problémákat. Szerintem nem.


- Liberalizmus-ellenesség

Én elfogadom, hogy különböző emberek különbözőképp látják a dolgokat. Viszont nem hiszem, hogy az elmúlt évek kudarcai egy eszmére és annak követésére lehet fogni. A liberalizmust el lehet rontani rossz lépésekkel (ahogy történt is), de ezért nem a liberalizmus a hibás, és nem is annak követői.


- önbíráskodás

a kereskedelmi csatornák felszámolása, még ha törvényes eszközökkel is. Én sem értek egyet a kereskedelmi adók színvonalával, sem pártosságával, de akkor sem tartom elfogadhatónak, hogy ez alapján szüntessük meg. A szabadságba bele tartozik, hogy az ember maga döntheti el, szerinte mi a jó, és mire van igénye. Ha nem tetszik, nézzen más felé :)


- érzelmek mentén való politizálás, és emellett kettős mérce

nagyon apellál az emberek frusztrációjára, és bűnbakokat keres, akikre lehet hivatkozni. Ez még bizonyos határok közt elfogadható, de míg politikai ellenfelein gondolkodás nélkül képes számon kérni, addig magán ezt nem teszi meg. Így számomra a hangoztatott tisztaság hiteltelenné válik. Illetve ide sorolnám még a cigánybűnözés túlhangsúlyozását (nem mondom, hogy nem probléma, de nem is akkora szerintem, amekkorának a Jobbik beállítja)


- A párt kommunikációja

Itt elsősorban csak bizonyos személyekre gondolok, például Morvai Krisztinára, aki szerintem nem való politikusnak. Nem tagadom a számon kérés szükségességét, akár a rendőri brutalitásról, akár a régi rendszer maradványiról van szó, de nem úgy, ahogy ő csinálja. Ha nem mutat alapvető tiszteletet politikustársai iránt, akár EP-ről, akár Mo-ról van szó, akkor szókimondó lelkes szónoklatai csak vergődések, amikkel csak komolytalanná teszi magát. Ha nem bírja a protokoll és az etikett alapvető szabályait betartani, akkor ne csodálkozzon azon, hogy a többi politikus (például az USA nagykövete) nem veszi őt komolyan.


- Eltúlzott nacionalizmus

A hazafiságot sem szabad túlzásba vinni. Fontosak a nemzeti értékeink, és az jó dolog, hogy a Jobbik erre különös figyelmet szentel (főképp annak fényében, hogy mások meg nem), de ez sem olyan dolgokban rejlik szerintem, mint a Roosevelt-tér neve, vagy a honvédség irracionális erőltetése.


- Kizárólagosság

Alapvetően a párt nagyon elhatárolódik a többi párttól, és jelenleg nem igazán "tárgyalóképes". Ez pedig nem jó pont egy demokráciában, ahol fontos szempont az, hogy mások véleményének és érdekeinek figyelembe vétele, és meghallgatása szerintem létfontosságú, nélküle nagyon nem ér semmit az egész.



Amivel egyetértek:


- Oktatás- és kultúrpolitikája

Itt tulajdonképpen nagyjából egyetértek a programjukban leírtakkal, nagyon nem részletezném.


- Nemzeti identitás

A fentebb említett kitételek mellett én is fontosnak tartom a hazafiasságot, a magyarságtudatot, és szerintem ezekre a dolgokra is jól rávilágít a Jobbik, és sajnos a többi párt pedig ezt nem nagyon forszírozza, pedig igenis fontosak ezek a dolgok, amik nem sorolhatók alacsonyabb prioritásba a gazdasági vagy jogi kérdéseknél. Mert egy hatékonyan működő országhoz szerintem elengedhetetlen az egészséges nemzeti indentitás.


- Egyenesség

pozitív dolognak tartom, hogy a Jobbik igenis mer olyan kényes dolgokat hangsúlyozni, mint cigánybűnözés, illetve politikai visszaélések. Az más kérdés, hogy ezt olykor hogyan teszi (ld a párt kommunikációját), de alapvetően jó dolog.


No, hát én így foglalnám össze gondolataim a Jobbikról, mint pártról. Ez a véleményem, szóval igazából nem vita tárgyaként írtam ezt, és nem vitázni szeretnék róla. Ha valaki szerint rosszul is látok valamit, akkor is kérem, fogadja el, mert itt most a véleményem kérték.

2010. ápr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ha a nőknek annyi eszük van, hogy bepucsítanak minden jött-mentnek, akkor ne itt sírjon a szájuk, hogy meg akarja szüntetni a Jobbik a gyerek kikaparást.
2010. ápr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

én nem vagyok abortusz párti, de jobbikos sem.

arra viszont fel szeretném hívni az elöttem szólók figyelmét, hogy ha megnehezítitek az abortuszt, annak következményei is vannak ám. ha ti fenkölten véditek a gyereket, akkor azt is át kellene gondolni, mi lesz azzal a gyerekkel...


tegyük fel, hogy megszüli...

-leányanya esetleg egyedül, nulla képzetettséggel próbál gyereket nevelni... ez azért már nem hangzik plyan jól.

-állami gondozásba adja. ez sem hangzik túl jól.

-megszüli és megöli. ilyet is halottunk már, nem is egyszer.


megpróbálja elvetetni illegálisan

-sikerül

-sikerül, de maradandó károsodása lesz, esetleg bele is hal

-nem sikerül, a gyereknek lesz maradandó károsodása


picit gondolkozzatok, ha már okos, értelmes, érett választóknak tartjátok magatokat!!!


áldás, békesség!

2010. ápr. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Egy kérdés. Miért nem védekezik, ha nem akar gyereket. Gondolom most az a válasz jön, hogy nem 100%-os egyik sem. Jó duma.
2010. ápr. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Nekem az a bajom hogy nyomják ezt a náci dumát amit a morvai szokott a leveleiben meg vona az interjúkban. Most akkor vagy felvállalják vagy nem. De nem ez a bujtatott szöveg kellene.
2010. ápr. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Egy kérdés. Miért nem védekezik, ha nem akar gyereket."


mert nincs pénze rá, mert fél elmenni nőnyógyászhoz, mert azt hiszi az egyből felhívja a szüleitt, hogy d.gni akar, mert a terhesség kevésbé tűnik fenyegetőnek, mint az, ha apa/anya felfedezi a tablettát, hiszen "vigyáznak". vagy csak szimplán csökkentértemlű, mint a szexualitás rovatban kérdéseket kiírók jelentős része.


egyébként ennek mi köze az abotruszhoz? eső után köpönyeg. vagy ingyenessé is tennék a fogamzásgátlást, vagy esetleg kötelezővé is IQ teszt alapján???

2010. ápr. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
elnézést hogy így jobbikosként hozzászólok, de azért el lehetne olvasni a nagyobb pártok programjait választás előtt és nem csak úgy hallásból megítélni őket. én is elolvastam a többi nagy párt programját, és csak azután döntöttem végérvényesen a jobbik mellett. Egyébként Morvai Krisztina nekem nem igazán szimpatikus, a volt szóvivőről nem is beszélve, de azt sem állítom hogy a többi párt kizárólag adócsaló csőcselékből áll, gondolok itt Monok polgármesterére (most nem ugrik be hogy melyik párt tagja). Úgyhogy az kommenteljen aki tudja is mi van a jobbik programjában, és ne az aki csak az rtl klubbon hallott nácizás és rasszistázás alapján tudja megítélni a jobbikot.
2010. ápr. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
NÁCIK
2010. ápr. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"mert nincs pénze rá, mert fél elmenni nőnyógyászhoz, mert azt hiszi az egyből felhívja a szüleitt, hogy d.gni akar"


Nem kell szexelni, ennyi. Szerintem, talán nem süllyedtek annyira ösztönállat szintre, hogy ne tudják visszafogni magukat. A szex nem szórakozási eszköz.

2010. ápr. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A választ a fidesz adja meg majd,akit bír bedarál mint a miépeseket,akit nem,azt marginalizál,ellhetetlenít.Európa nem tolerálja a nácizmus semilyen formáját,így a magyart sem.Ha Orbán talpon akar maradni,be kell áldozza a szalonképtelen Vonáékat.Bár nehéz szívvel,de ha kell erőszakkal is.Nem lehet egy magánhadsereget tolerálni,bohóckodnak rangokkal,kinevezik egymást kapitányoknak,stb,minihadsereg,s ez bizony kemény állami privilégium,mármint a hadserg,s egyébb rendfenntartó állami erőszak szervezetek.Kakastollal bohóckodnak,csendőrt játszanak.Persze csendőrség vidéken lehetséges,de ez régen is a belügyminisztérium kötelékében.Mára meg túlhaladott két rendfenntartó szervezetet működtetni.Ami sokkoló lesz,Vona parlamenti megnyilvánulásai.Ha Vona zombiként rájuk támad,vége van.Ha lekushad,megmaradhat.Mint labdaszedő kispajtás.Meglátjuk,van e magához való esze,vagy berobbantja az egész szervezetét.P.Tibor
2010. ápr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!