Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért van a jóléti...

Orbán miért van a jóléti társadalom ellen? És ti miért szavaztok rá?

Figyelt kérdés

Nektek jobb az, hogy azért dolgozhattok, hogy elvegetáljatok életetek végéig? Nem jobb lenne itt is jóléti társadalmat létrehozni mint nyugaton, ahol egy egyszerű munkás ember is megengedhet magának minden luxust az életben, sokkal tartalmasabb életet élhet, mint azt, hogy keményen melózik, megnézi a hülye sorozatait lefekvés előtt, hétvégén berúg és kijózanodik vasárnap, aztán kezdődik újra mindez?


Márpedig Orbán elítéli a jóléti társadalmakat. Akkor miért szavaznak rá olyan sokan?


2016. júl. 25. 19:57
 1/9 partizana ***** válasza:
34%
Először nézz utána, hogy ennek mik az alapjai, aztán magadtól is rájössz, hogy ma Magyarország nem képes jóléti társadalmat fönt tartani.
2016. júl. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%

Szerinted ha az Együtt nyerne 2/3-al, akkor jóléti társadalom lenne? Mit csinálna másképp, és milyen lenne a sorsunk?


Ez nem úgy működik, hogy xy politikus mától létrehozza a jóléti társadalmat Mo.-n.

2016. júl. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%
Én nem szavaztam senkire..
2016. júl. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Először is nézz utána, hogy mit jelent a jóléti társadalom. Az nem azt jelenti, hogy dolgozunk, és jól élünk.

Hanem azt, hogy amennyiben valaki bajba kerül, az állam nem hagyja megdögleni az utcán, hanem segít rajta. A közös kasszából. Hát pont ezért nem él jól az, aki dolgozik, mert túl sok a nyugdíjas (ne értsd félre, nem velük van a bajom, dehát elöregedik a társadalom), csak nálunk 3 év a gyes, csak nálunk tart 23 éves korig az, hogy egy gyerek szakmát+érettségit szerezzen, és még sorolhatnám.

Tehát ha nem lenne jóléti társadalom, azaz mindenki megfizeti azt, amit elhasznál, akkor élhetne jól az, aki dolgozik. Amíg 2 millió dolgozó ember tart el 7 millió másikat, aki nem dolgozik, addig itt nem érdemes dolgozni.

2016. júl. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Hanem azt, hogy amennyiben valaki bajba kerül, az állam nem hagyja megdögleni az utcán, hanem segít rajta."


lol...


Hát itt senkinek nem tanítottak egy csepp közgázt sem?


Gazdaságpolitikai irányzatok


Jóleti állam

A jóléti állam felfogásának kulcspontja, hogy az állam, vállalt gazdasági szerepének betöltése során hozzájárul a jólét növeléséhez.

redisztribucios es az

allokacios funkciok

A kormanyzat - a vállalkozások partneri kapcsolatra törekednek.

A piacszabályozas ott működik hatékonyan, ahol a vállalkozó állam a gazdasági aktorok profitérdekeltségének figyelembevételével alakítja a gazdasági, pénzügyi szabályozást.

SVEDORSZAG


Neoliberalizmus

A gazdasági tevékenység összehangolására legmegfelelőbb eszközként a piacot és a versenyt tekinti.

Az állam szerepét rendkívül korlátozza, csak olyan kormányzati tevékenységet tart legitimnek, amelyet a piac nem tud ellátni.

Központjában a vállalkozók és a beruházok állnak.

Kínálati gazdaságtan elvén alapul: minimális állami beavatkozás mellett a vállalkozások képesek nemcsak a termelésről, beruházásokról és az innovációról, hanem a szükséges kereslet megteremtéséről is gondoskodni.

ANGLIA, a 80-as években


Ordoliberalizmus

A szociális piacgazdaság elméleti előkészítője,

Az állam szerepét a piaci intézményi keretfeltételeinek megteremtésére és stabilitásuk biztosítására, valamint a piaci mechanizmusok mőködése során fellépő negatív hatások semlegesítésére kívánták korlátozni. Gazdasági hatalom koncentrálódása elleni fellépés, erős piaci verseny, szociális gazdálkodás.

Nem tartották szükségesnek a rászorultságtól független szociális juttatások rendszerét.

Szociális piacgazdaság

- alkotmányos elvek (verseny erősítése, stabil árak és a pénz értékállósága,

magántulajdon preferálása, gazdaságpolitika stabilitása és kontinuitása)

- szabályozási elvek (monopoliumok elleni küzdelem, a piacon kialakult jövedelemarányok korrekciója és redisztribúciója)

- állam magatartásának elvei (érdekcsoportok befolyásának korlátozása)


Orbán azért van a jóléti gazdaságpolitika ellen, mert magyarországon megvalósíthatatlan.

A társadalom struktúrája erre alkalmatlan.


ÉS


Ez közel sem jeleti azt, hogy Orbán egy olyan országban gondolkodik amiben rossz élni, csak egyszerűen nem jólétiben. (aminek semmi köze a jó-léthez)

2016. júl. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Orbán csak felismerte, hogy az a berendezkedés, amit jóléti társadalomnak hívunk, az fenntarthahatlan.

Nyugaton és az USA-ban folyamatosan tűnik el a középosztály, a termelés szivárog Ázsiába, és folytonos a harc a forrásokért.


Egy olyan koncepció kidolgozásáról van szó, ami hosszútávon fenntartható, és nem kell folyamatos harcban állni valakivel a nyersanyagokért, a munkaerőért vagy a piacokért.

2016. júl. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja orbán felismerte mennyivel jobb helyen van nála, a családjánál, a haveroknál az összes köz és uniós pénze a magyar emberek és családok helyett. Mekkora agytröszt már hogy ezt felismerte tényleg jó sokáig gondolkodhatott.
2016. júl. 26. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sokan sajnos nem hiszik el hogy lehet ennél sokkal jobb is. Ezért megelégszik ilyennel mint a Fidesz, aki beledumálja az emberekbe hogy marha jól élünk, vagy felesleges politikai gondokkalvan elfoglalva amivel a Jobbik. Így nem tudunk haladni semmilyen jólét felé sajnos.
2016. júl. 26. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves 5-ös. Képzeld, itt van, aki tanult közgázt, én csak lefordítottam az egyszerű emberek nyelvére, hogy mi is a jóléti társadalom.

Huh, de okos vagy. Az, hogy az állam újraelosztja a forrásokat, az nem azt jelenti, amit én leírtam? (4-es).

Igen, a jóléti társadalom azt jelenti, hogy az állam gondoskodik arról, hogy aki rászorul, az se haljon éhen. A nyugdíj, az árvaház, a táppénz az 1. világháború előtt gyakorlatilag ismeretlen volt. Aki beteg volt, és nem tudott dolgozni, ha nem gondoskodtak róla a rokonok, akkor éhen halt. Az árva gyerekek meg az utcán csellengtek, loptak, vagy éhen haltak.

Ezért jött létre a jóléti állam a 2. vh. után. És nem azt jelenti, hogy itt majd fokozódik a termelés, és mindenki milyen gazdag lesz.

Bokros szerint "Magyarország koraszülött jóléti állam." Azaz mi nem engedhetjük meg magunknak ezt a pazarló szociális védőhálót, ami itt megy, egyszerűen az államnak az adózók pénzéből nincs erre lehetősége. Ezért Bokros Lajos pl. kurtította a GYES-t, fizetőssé tette a főiskolákat és a fogászati ellátást, többek között.

Viszont ezt elég hamar eltörölték, és azóta minden megy a régiben. A mostani kormány csonkított ugyan az ellátásokból, de nagyon senki nem mer ezekhez hozzányúlni, mert azonnal lincshangulat alakul ki, és félnek, hogy elveszítik a szavazótáborukat.

Az, hogy mi itt ilyen kevés pénzért dolgozunk elég összetett probléma. Tény, hogy a mostani Kormány is ott lop, ahol tud, de alapvetően ebből elég nehéz lenne bármit is kihozni, ezért az egyszerűbb utat választották. Ők és a haverok gazdagodjanak meg, a többi meg nem számít, sz...ról nem lehet várat építeni.

Viszont a jóléti társadalom az teljesen mást jelent, mit amit kérdezel.

2016. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!