Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyire hatékony a demokrácia...

Mennyire hatékony a demokrácia nálunk Magyarországon?

Figyelt kérdés

Kérdeztem hasonló témában mást, de úgy vettem észre, sokan azonnal felháborodnak nyílt kérdések hallatán. Pedig jobb tisztán beszélni, mint félre.


Nevezhetjük e a mai demokratikus intézményünket valóban annak, ha a választói közösség manipulálható, ha létfontosságú kérdésekben akár leépült emberek is szavazhatnak? Mit szolgál ma a jelenlegi működő rendszer, valóban az egységes társadalmat képviseli? Amerikában is demokrácia van, mégis roppant szigorúak a tekintetben is, hogy például: a bűnözők a rendőrök ellen erőszakosan lépnek fel, magánterület és magántulajdon védelmében. (pl azonnal agyonlövik ha pisztolyt ránt a bűnöző a felszólítás ellenére és nem csinálnak belőle 2 éves pereket) Mi mikor jutunk el oda, hogy ezt és ezt annak ellenére sem szabad (senkinek sem) megtenni, hogy Demokrácia van! És persze nem csinálunk minden témából egyből politikai, indulati vagy egyenjogúsági kérdést, hanem válaszolunk a kérdésre és a lényeggel foglalkozunk... egymás helyett.


2010. ápr. 16. 09:44
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
De furcsa! Egy kérdést másként tettem fel és lám milyen sok értelmes választ kaptam! Jó olvasni sokszor, hogy vannak még értelmes emberek. Köszönöm! De tényleg! Hogy miért van az, hogy sokszor indulatból (és nem értelemből) szólnak hozzá a gyakori kérdések oldalon témákhoz (főleg politika témában) nem értem. Lehet, hogy kevés az értelem? :-) Talán mert demokrácia van. Tényleg. Demokrácia van. :-)
2010. ápr. 18. 02:25
 12/18 anonim ***** válasza:
Az itteni demokráciával több gond is van: a demokráciát rosszul értelmezzük, ezáltal rosszul is alkalmazzuk. A demokráciának az egyik nagy problémája az is - és nem csak nálunk -, hogy ezzel a berendezkedéssel nagy teret ad az állam a bűnözőknek. Egyébként, ha megfigyeled, a mi demokráciánkban egyáltalán nem érvényesül a Montesquieu-i hatalmi ágak elválasztása: nálunk a végrehajtói és a törvényhozói hatalmat ugyanaz irányítja.
2010. ápr. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
70%

Ha a Fidesz megszerzi a kétharmados többséget, akkor a nemlétező demokráciánknak még a látszata is el fog veszni, lesz egy személyi kultuszon alapuló (majdhogynem diktatúránk) rendszerünk Orbán Viktorral az élen, hamis glóriával a feje fölött.


(Ma már nem érdekel senkit az hogy O.V. csak egy szemfényvesztő, mert már a tudatosan köré épített személyi kultusz a hazug szavaiból is a legigazabb igazságot csinálja, a lényeg az hogy amit az Orsós Viktor mond, az a szent.

2010. ápr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó válaszolónak: Vedd már le az elhomályosult szemüvegedet!!! Szerinted is lehet fasisztázni, de kommunistázni nem? Rasszista is vagy? Baromi sokat tett az országgal az elmúlt 8 év! Úgy fejlődtünk, hogy csoda! A válság minden országban lecsengett, csak nálunk lehet még mindig azzal takarózni. Szerinted a demokrácia attól függ, hogy ORBÁN VIKTOR lesz-e a miniszterelnökünk? Gondolkozz, hogy ki kire tett a médiákban sértő megjegyzéseket, amiért az átlagembert megbüntetnék.

Kit vesz-vett körül a személyi kultusz??? Emlékezz!!!

2010. ápr. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
49%
Elég hatékony ahhoz, hogy megakadályozza a szélsőjobb térnyerését szerencsére.
2010. ápr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
32%

"Mennyire hatékony a demokrácia nálunk Magyarországon?"


Attól függ, mit értesz azon, hogy "hatékony", mert ez egy gazdasági, illetve mérnöki terminus, amit a politikában elég kevéssé lehet használni.


"Nevezhetjük e a mai demokratikus intézményünket valóban annak, ha a választói közösség manipulálható, ha létfontosságú kérdésekben akár leépült emberek is szavazhatnak?"


Demokratikus az a rendszer, ahol a választók törvényes úton, mégpedig szavazás útján leválthatják a főhatalmat gyakorlókat. Az, hogy ki a "manipulálható" vagy a "leépült", annak egyrészt nincs köze a demokrácia lényegéhez (= a főhatalmat gyakorlók közakarattal való törvényes leválthatóságához), és amúgy is magánvélemény.


"Mit szolgál ma a jelenlegi működő rendszer, valóban az egységes társadalmat képviseli?"


A "rendszer" nem "szolgál" semmit, az "egységes társadalom" pedig egy újabb kifejezés, amit nem igazán értek.


"Amerikában is demokrácia van, mégis roppant szigorúak..."


A közbiztonság az USA-ban rosszabb, mint Magyarországon. Annak ellenére, hogy az USA 2,5 millió embert tart börtönben. Ez olyan, mintha Magyarországon 100 ezren lennének börtönben. Az USA igazságügyi rendszere és rendőrsége rosszul működik, az ország nagyon rosszul kezeli ezeket a kérdéseket, abszolúte nem példakép.

2010. ápr. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Persze tudom én, hogy a demokrácia, mint fogalom, nálunk a legkevésbé sem létezik. Hatékonyság az szerintem, amikor élhetőbb, ember centrikus a társadalmi létezés úgy általában mindenkinek. Tehát, nem 3 hónapot kell dolgoznod azért, hogy 1-et élhess. Míg a vezető réteg 100x annyit dolgozik, nem mutat jó példát és 1000 annyit keresnek.


**


Demokratikus az a rendszer, ahol a választók törvényes úton, mégpedig szavazás útján leválthatják a főhatalmat gyakorlókat.**


De erre csakis 4 évente van lehetőség és azt is, hogy ki fog nyerni, milyen pozícióba fog kerülni a hatalmi létrán a pénz dönti el! Innentől ez számomra nem demokrácia.



**A "rendszer" nem "szolgál" semmit, az "egységes társadalom" pedig egy újabb kifejezés, amit nem igazán értek.**


Ha a demokratikus rendszer nem szolgálja az államban élő hús-vér valós embereket, akkor ott már nagy gond van. A törvények szolgálják a Mi érdekeinket és ne fordítva.

Az egységes társadalom az államon belül élő sokszínű kultúrával rendelkező emberek összességét jelenti a számomra. Szimbiózisként értelmezem normális esetben. Ami persze nálunk megint nincsen, még alapszinten sem. Sok ember élősködik kevésen. Ahelyett, hogy egymást segítenék "jól" élni.


**

A közbiztonság az USA-ban rosszabb, mint Magyarországon. **


Demokráciát hirdetnek ott is. Mégis belefér náluk, hogy ha elveszed a másikét, megvered, olyan kemény büntetésre számíthatsz, hogy meggondolod, hogy mit teszel. Maga a tény, hogy demokratikus kereteken belül számíthatsz a valós büntetésre már elgondolkodtató.

próbáld ki, hogy a megtermelt javaidat valaki a kerítésen átmászva a szemed előtt lopja el a TULAJDONODAT. Még segítened is kell neki átemelni a kerítésen a lopott holmit, mert ha csak rá mersz szólni a tolvajra, hát rögtön TE kapsz érte 10 évet. Na ennek sincs túl sok köze a demokráciához és a tulajdonjoghoz.


Valahogy nálunk vegyítik a kellemetlent a haszontalannal.

2010. ápr. 19. 18:50
 18/18 A kérdező kommentje:

korrekció:


Míg a vezető réteg 100x kevesebbet dolgozik, nem mutat jó példát lefelé, és 1000x annyit keresnek.



Nézz meg egy lakatos mestert aki egy komoly munkába 300-400 munkaórát tesz bele, keres érte adózás után 250-300 ezer Ft-ot és nézz meg egy nyakkendőst aki 10 órát dolgozik papírmunkával és kap érte 3-4 milliót (ha jól kifogja a nagy munkát) Felelősség-felelősség, de az arányok....végül is demokratikus

2010. ápr. 19. 18:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!