Évről-évre súlyosbodik a munkaerőhiány
Magyarországon. Milyen hatásai lesznek a jövőre
nézést?
Figyelt kérdés
2016. júl. 16. 21:55
1/10 A kérdező kommentje:
*nézvést
2016. júl. 16. 21:55
2/10 anonim válasza:
Ahogy a nagykönyvben meg van írva, a munkaerőhiány következményei a gazdaság gyengülésével jár, azaz kevesebb lesz a pénzük és a világpolitikában betöltött szerepünk is gyengül (nem minitah olyan jelentősen lenne, de azért még gyengülne). A kevesebb pénz pedig mondanom sem kell milyen következményekkel jár: összehúzott nadrágszíj, azaz kevesebb szociális juttatás, nagyobb szegénység, élesebb társadalmi feszültség, magasabb bűnözés... stb.
Persze nyilván igyekeznek majd orvoslni a problémát, de ismerve a magyar politikusok rövidlátó politikáját, ez egyet fog jelenteni a bevándorlók idecsábításával, ami megint csak feszültséget fog eredményezni a mi kis idegengyűlölő társadalmunkban.
2016. júl. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
Az hogy nem lesz jó szakember. Nem lesz tisztességes szakember. OKJ-s gyorstalpalót végzett "mesterek" fognak számla nélkül dolgozni aztán meg lesz sírás.
Ezzel kapcsolatban még annyit hogy keresztlányom szakácsként végzett idén középiskolát, az osztály 29 főből állt ebből már 14 fő már ment most nyárra Ausztriába és Horvátországba dolgozni. Ez rettentő sok!
2016. júl. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
4/10 anonim válasza:
Ennek több hatása is lehet. A munkaerőhiány miatt romolhat a szolgáltatás minősége az adott szektorban (pl. egészségügy Kelet-Európában). A hiány miatt megindulhat a bérek emelkedése is, amely viszont növekvő árakhoz, inflációhoz vezet az országban (lásd pl. magyar építőipar, lakások drágulása, béremelések a turizmus-vendéglátásban). A vállalatok a munkaerőhiányra úgy is reagálhatnak, hogy nem emelnek fizetést, hanem inkább külföldre, gyakran akár másik kontinensre is átviszik a termelést, ahol találnak munkaerőt (például európai textilipar, kohászat leépülése). Felmerülhet még, hogy nem emelnek bért elősegítendő a munkaerőhiány pótlását és nem is viszik el a termelést az olcsó munkaerejű régióba, hanem az olcsó munkaerőt hozzák be külföldről (például angliai, ausztriai turizmus-vendéglátás, németországi húsipar, olaszországi mezőgazdaság stb.).
2016. júl. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
Végre elérjük a teljes foglalkoztatottságot.Hát nem csodálatos?
2016. júl. 17. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
Jobb munkafeltételek, alacsonyabb elvárások, magasabb fizetés.
vagy
Változás a Fidesz bevándorláspolitikájában.
2016. júl. 17. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
Az egész egy nagy hazugság. Most is éppen nyár van, tanév vége, friss diplomások és egyéb oktatásban részt vevő emberek ezrei léptek (volna) ki a munkaerőpiacra. Csak éppen a hülye cégeknek a kezdő nem kell, csak a 20 év tapasztalattal rendelkező. El lehet gondolkozni azon, hogy vajon miért gondolják, hogy majd külföldről pont ilyet hoznak nekik, és nem analfabétákat...
2016. júl. 17. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 anonim válasza:
Én 20 %-os béremelést kaptam e miatt úgy hogy számomra eddig pozitív hatása van (egy senkiházi gyári melós vagyok)
2016. júl. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 anonim válasza:
Csatlakoznék az előttem szólóhoz,igaz,nálunk nem egy,hanem két év alatt emeltek 20%-ot a béreken,éppen azért,hogy meg tudják tartani a munkaerőt.Régebben évi 2-3%-os emelést is "fogcsikorgatva" adtak meg.
2016. júl. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
10/10 anonim válasza:
Amúgy elképesztő, - van egy "réteg" Magyarországon akik csak állandóan azt "fújják és jajgatnak", hogy nincs munka miközben már közmunka létszámot sem tudják feltölteni vagy például 120 ezer forintos fizetésért nem lehet embert találni tojásválogatásra..
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!