Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az UBER miért nem tartja be a...

Az UBER miért nem tartja be a törvényeket szinte sehol az világban?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen tiltják vagy korlátozzák ő [link]


/gazdasag/az-ubert-egyre-tobb-orszagban-tiltjak-be-1279296ket.


Magyarországon sem fogadták el a törvényeket - inkább kivonulnak.


2016. júl. 14. 14:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Egyre több helyen tiltják be vagy korlátozzák őket.

Magyarországon is a helyet, hogy elfogadnák a adózási és működési törvényeket inkább kivonulnak.



[link]

2016. júl. 14. 14:10
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
A mai törvények undorítóak és sz@rok. Ma egy vállalkozás indítása is kb lehetetlen a kizsákmányoló adókról nem is beszélve. Talán az uber kivonulásával végre felébred a nép, mivel egy valóban hasznos szolgáltatást veszít el. Mindenesetre én többet nem utazom taxival az biztos.
2016. júl. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%

Nem azert mentek ki, mert nem akartak adozni. A ceg joval tobbet adozott, mint a taxis tarsasagok.

Azert vonulnak inkabb ki, mert a kormany meg sem probalt veluk targyalni, hanem ertelmetlen torvenyekkel direkt kizarta oket (is) a piacrol.


Ugy az megvan, hogy a jelenlegi torvenyek szerint a szemelyszallito cegeknek kotelezo diszpecser szolgalltatast fenntartani. Ez egy olyan app eseten ahol pont az a lenyeg, hogy nincs diszpecser eleg nagy hatrany...

2016. júl. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Csoda, hogy kivonulnak, mikor a legnagyobb bűnöző, az állam mondja azt nekik, hogy ejnye-bejnye ti szemét adócsalók vagytok? :D
2016. júl. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Látom nem olvastátok a cikket.


Az EU-ban és a világban mindenhol gond van az UBER-el.

Van olyan ahonnan már ki is tiltották őket mert nem akarják sehol sem betartani a törvényeket.


Valaki írta, hogy többet adóztak mint a hazai cégek. Látta ezt a kimutatást valaki vagy csak az UBER vezetői hazudják ezt.

2016. júl. 14. 14:30
 6/11 A kérdező kommentje:
Miért nem fogadták el azt a törvényt ami egyenlő feltételeket szab az UBER és a hazai Taxisok között?
2016. júl. 14. 14:33
 7/11 anonim ***** válasza:
13%

"Nem azert mentek ki, mert nem akartak adozni. A ceg joval tobbet adozott, mint a taxis tarsasagok.

Azert vonulnak inkabb ki, mert a kormany meg sem probalt veluk targyalni, hanem ertelmetlen torvenyekkel direkt kizarta oket (is) a piacrol. "


hahaha :DD

És melyek is ezek a törvények?


Pl, hogy üzletszerű személyszállításhoz (a te érdekedben) PÁV vizsgával kell rendelkezni?

2016. júl. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Van az uber soforoknek PAV vizsgaja, kotelezo volt nekik, ahogy MINDEN egyeb vizsga es az adozas is. Ismerosom is dolgozott igy, pontosan tudom, hogy milyen szabalyokat kell betartaniuk.


Az "egyenlo feltetelek" pedig ott bukik ki, hogy azt kifejezetten a taxikra szabtak, mint mondtam mar a diszpecserszolgalattal. Nem csoda, hogy igy rohadtul nem eri meg az egesz nekik es inkabb hagyjak.


Persze, van orszag ahol gond van, mert hasonlo ostoba szabalyozasok es vezetes van mint itthon. Erdekes modon miert nem azokat hozod fel, ahol leultek az Uber-el es megtargyaltak a dolgokat? Van ahol veluk dolgoztak ki annak a modjat, amivel az online szolgaltatasokert lehet adozni. (Nem csak az Uber-ert, hanem MINDEN ilyen szolgaltatasert a jovoben.)

2016. júl. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
36%

"Pl, hogy üzletszerű személyszállításhoz (a te érdekedben) PÁV vizsgával kell rendelkezni?"


miért is az érdekem? kifejtenéd?

2016. júl. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%
Én a hírekből úgy hallottam,hogy a sófőreik letették a szükséges vizsgát,olyannyira,hogy legtöbbjük ezután is taxizni fog,csak nem UBER-sofőrként,sőt az sem igaz,hogy nem adóztak.Szóval,nem tudom nem inkább arról van-szó,hogy a taxisok féltették a "pozíciójukat" és sikerrel "zsarolták" a kormányt.Mondjuk,szerintem ebben az "iparágban" a konkurencia csak jót tehet,mert a taxisok szerintem sokat megengednek maguknak,azt is mondhatnám,hogy pofátlanok.
2016. júl. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!