Az amerikai filmek hatása, vagy más is gagyinak látja Európát az USA mellett?
Lehet az amerikai filmek hatása, személy szerint az amerikai filozófiát jobbnak tartom.
Laknak ott rokonok,régebben nyaraltam is náluk.
Vannak putris környékek, de ahol ők laknak, teljesen rendezett volt.
A házak is olyan tökéletes hatásúak voltak.Aki látott már Született feleségek részt, az biztos tudja milyen.
Európában meg összevisszaság van.Még Ausztriában is, simán beraknak olyan modern építésű házat a klasszikusabb családi házak mellé.
Nincs szabályozva.
Aztán, ami nekem nagyon tetszett, az egyéni motorozáció.
Meg ehhez is van igazítva az infratruktúra.
Nincs ez a hippiskedés, hogy jaj a tömegközlekedés,meg a bicikli.Az emberek kényelme az első, ezért mindenki kocsival megy.
A benzin meg fillérekbe kerül és gyönyörű hangja van az ottani autóknak.
Az utak Amerikában szélesek,a parkolók nagyok.
Európában meg, egy normális méretű (sokak szerint nagy) autó is alig fér be.
Az utak szűkösek, sok városban nincs több sáv.Abból a kevésből is elvesznek és buszsáv lesz.
Pedig alagutat,magasépítésű utakat lehetne építeni az európai városokban is, ami megkönnyítené az autók városi közlekedését.
Budapesten például, az út szélén levő panelekből is lehetne lebontani, aztán lehetne helyette még sávokat csinálni.
A másik,az amerikaiak ragaszkodnak a kultúrájukhoz.Vasárnap templomba mentünk (része az indenditásnak),utána étterembe ebédelni.
Aztán, ott a fegyvertartás.
Európa szintén hippi ebben, túl sokra értékeli az emberi életet.Ezért nincs az a fajta önvédelem, mint az USA-ban.
Azt, hogy a kérdező mennyire otthon van az amerikai kultúrában elég jól jelzi, ahogy a "hippi" kifejezéssel dobálózik.
A hippimozgalom egy amerikai eredetű mozgalom, kis kezit csókolom! Egyetlen ország sem rendelkezik olyan erős, olyan kritikus ellenkultúrával, mint Amerika.
Egy dologban messze elhagyta Magyarorszag Amerikat : nem csak hogy Mo-n mindent tudnak az emberek, de mindent jobban is tudnak mint akarki mas.
A USA val kapcsolatos valaszok ezt egyertelmuen bizonyitjak.
"Vannak putris környékek, de ahol ők laknak, teljesen rendezett volt.
A házak is olyan tökéletes hatásúak voltak.Aki látott már Született feleségek részt, az biztos tudja milyen."
- Van kertváros a felső középosztály számára, ahol ez a látkép a jellemző. És van lakókocsipark, ahol nem. Vannak üvegfelületű irodaházak, és vannak graffitis, szemetes sikátorok. Reszkessetek betörők 2., például?
Egyébként kameraképen keresztül Magyarországról is ilyen hatás jön le.
"Aztán, ami nekem nagyon tetszett, az egyéni motorozáció.
Meg ehhez is van igazítva az infratruktúra.
Nincs ez a hippiskedés, hogy jaj a tömegközlekedés,meg a bicikli.Az emberek kényelme az első, ezért mindenki kocsival megy."
- :D
"A benzin meg fillérekbe kerül és gyönyörű hangja van az ottani autóknak."
- Kivéve, amikor nem. A gazdasági világválság őket sokkal jobban megfektette, mint minket. Motorokkal jártak, mert a bömbi autókat egyszerűen nem tudták megtankolni.
"Az utak Amerikában szélesek,a parkolók nagyok."
- Mert Amerikában az autók is szélesek, nagyok. Miért? Mert jóval beépítetlenebb, lakatlanabb. Az Egyesült Államokban 35 fő jut egy négyetkilométerre, az EU-ban ugyanez a szám 116 fő. Ez több mint háromszorosa.
Csak egy összehasonlítás: Magyarországon nagyjából 10 millió ember él, Kanadában (amely egy fél kontinens!), összesen 35 millió ember.
Amerikában ezért vannak nagy autók, széles utak, míg Európában a beépítettséghez, a sűrű urbanizációhoz alkalmazkodva kisebb autók.
Hogy jobban megérthetővé váljon:
Japánban 127 millió(!) ember él, a belakottsága 341 fő/km2. A területe (378 ezer km2) alig nagyobb, mint a történelmi Magyarországé volt (325 ezer km2).
Ehhez jön hozzá az is, hogy a szigetország jelentős része alig lakott hegyvidék, így még sűrűbben koncentrálódik a populáció a kevés, lakható részen. Ezért olyan kicsik a japán autók, nem pedig az "életérzés" miatt.
Az országutak Amerikában azért is szélesek, és bizonyos szakaszokként egyenesek, mert ez előírás. Háború esetén esetleges le- és felszállópályaként kell tudniuk funkcionálni. Amerikában vannak olyan holt területek, ahol ezermérföldeket megtéve sem találkozol semmivel ezeken a hosszú utakon. Itt van hely a Lincoln-oknak, Cadillac-eknek és Mustang-oknak.
"A másik,az amerikaiak ragaszkodnak a kultúrájukhoz.Vasárnap templomba mentünk (része az indenditásnak),utána étterembe ebédelni."
- Igen, valamint a bíróságok esetén az "In God We Trust" szövege sem kelt elhűlést, ahogyan a Bibliára tett kézzel mondott eskü. Minden iskolanapot zászlófelvonással és himnusszal kezdenek, az iskolás gyerekekkel is hűségesküt szavaltatnak fel. Ha ugyanez Magyarországon lenne, az Amerikára mintapéldaként hivatkozó baloldali liberális értelmiség szétcincálná a kormányt.
"Aztán, ott a fegyvertartás.
Európa szintén hippi ebben, túl sokra értékeli az emberi életet.Ezért nincs az a fajta önvédelem, mint az USA-ban."
- Ez is egy olyan elmaradottság, amiért az Egyesült Államokat kevésbé vonzónak tartom a fejlett világ két képviselője, Észak-Amerika és Európa közül.
Az egyik, amiben civilizáltabbnak tartom Európát, az a fegyvertartás jogi keretek közé való szorítása.
Valamint ehhez jön az is hozzá, hogy Európában sehol nincs halálbüntetés a jogállamokban (a belorusz diktatúra elszigeteltségét nem ideszámítva), míg az Egyesült Államokban majdnem minden államban jelen van, ha nem is alkalmazták a gyakorlatban egy ideje ezen államok többségében.
Ezenkívül is sok más szempontból előrébb mutat Európa. A fenntartható fejlődést érintő szabályozások terén (az USA nem írta alá a Kiotói Egyezményt), vagy éppen az élelmiszerbiztonsági előírások.
Egy példával élek, a katonai élelmiszercsomagok esetét. Azok elmondása alapján, akik mindegyiket össze tudták hasonlítani, az MRE ehetetlen, műanyagízű, adalékokkal felpumpált. Egy interneten beszámoló személy elmondása szerint, ő látta, ahogyan az amerikai csapatok egy itteni gyakorlata után az erdőben maradt maradékokat az állatok is érintetlenül hagyták, jóval később visszanézve oda.
Ezzel szemben az EU-ban sokkal szigorúbb általános érvényű élelmiszerügyi előírások vannak, így az itteni katonai élelmiszercsomagok nem tartalmaznak, nem tartalmazhatnak annyi tartósítőszert, állományjavítót, szintetikus adalékanyagot, jóval természetesebb élelmiszert foglalnak magukba. Ez is egy példa, ami az egész EU-ra kivetíthető, a mindennapi életre is.
Az Egyesült Államok nem tudja meghaladni a fontok, lábak, mérföldek, unciák mértékegységét sem. Ami megint egy mínuszpont Európa előrébb haladottságával szemben.
A metrikus számítás éppen azért annyira jó, és célravezető, mert tízes számrendszeren alapszik. Nem mindig más (és külön-külön megjegyzendő) a váltószám, hanem egységesített, ismétlődő. És nem valamilyen más számban, hanem a tízesben, így egyszerű vele számolni, mindig egy újabb nulla a szorzás eredménye, ellentétben például ha hatos lenne az állandó szorzó. (Az idő váltószámait ezért nehéz is befogadnom).
Ugyanaz a szisztéma működik a súlyban (gramm - dekagramm - kilogramm), ugyanaz a hosszban (milliméter - centiméter - deciméter - méter), ugyanaz az űrmértékben (milliliter, centiliter - deciliter - liter), egységesített, és könnyen kalkulálható számolási rendszerbe foglalva. Amelyek egymásra is épülnek, hiszen 1 kg súlyú víz 1 liter űrméret. A Celsius-féle fokszámítás is azért kifizetődő, mert 0 fokon a víz megfagy, ott van a nullaponton. 100 fokon a víz forr, ott történik a következő váltás. Másképpen is feloszthatta volna a fokokat, közte is más számokban meghúzhatta volna, hogy ne százra jöjjön ki a következő lépcsőfok, de így a legkifizetődőbb. A Fahrenheit-fok sokkal kevésbé tárgyiasítható.
És ez igaz minden másra is. Az öl, a láb, a hüvelyk nem egzakt fogalmak. Nem feltétlenül fedik a megszabott értéket, és így félrevezetőek is.
A metrikus rendszert a feltalálója éppen azért nevezte el ekként, és nem önmagáról, hogy a világ minden országa nemzeti sérelem nélkül befogadhassa az új szisztémát.
Ebben csak az Egyesült Államok áll ellen. És, ironikus módon, amikor Jimmy Carter elnökként megpróbálta bevezetni, amerikai tüntetők úgy nyilatkoztak a kameráknak, csak azt kérik "attól a büszke métertől", hogy hagyja meg nekik a mérföldet.
Pedig a "büszkeség" itt éppen a mérföld védelmében esett súlyba, a méter bevezetése pusztán ésszerű lett volna.
De az elfogadatlansága annak "európai", "nem a mienk" érzést keltő voltából fakadt.
Ígyhát most szembemennek a világgal.
#17
"Egy interneten beszámoló személy elmondása szerint, ő látta,.... "
Gondolom a " hearsay " koncepcioja ismerosen hangzik
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!