Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rengeteg joghallgatót miért...

Rengeteg joghallgatót miért nem érdekel a politika?

Figyelt kérdés
A jog és a politika meglehetősen szoros kapcsolatban van, csoporttársaim és egyéb ismerőseim alapján viszont azt látom, hogy minimális mértékben vagy egyáltalán nincs jelen a politika iránti érdeklődés.

2016. júl. 10. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne, hogy érdekelje?

Soha nem értettem azokat az embereket, akiknek az égvilágon semmi ráhatásuk nincs a politikára, mégis habzó szájjal politizál. Nevetségesek.

2016. júl. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
A magyar politika nem az értelmes emberek sportja. Csak a kőbunkó, sör-virsli-TV háromszögben élő prolik képesek komolyan venni, aki ennél kicsit is okosabb (a jogi karokon is előfordulnak reménytelenül hülyék, de nagy részük azért ennél a szintnél jobb), az inkább nem is foglalkozik vele.
2016. júl. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én ügyvéd vagyok, mégsem látok semmiféle kapcsolatot a kettő között. Már ha a "politika" alatt a napi politikát érted, nem pedig az általános politikai tájékozottságot. A kettő ugyanis nagyon nem ugyanaz, és az utóbbi természetesen az alapműveltség része, viszont semmi köze a politizáláshoz.
2016. júl. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

az a nagy baj, hogy amióta az oktatás szigorú keretet az az érdeklődésnek, nem azok mennek jogásznak akiket a jog érdekel, hanem akiket a "jogász"-hoz társított társadalmi sztereotípia vonz


tehát az odajárók nagyon nagy részét nem csak a politika, hanem a jog sem érdekli túlságosam

2016. júl. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Kedves első hozzászóló, nem igazán értem, hogy miért csodálkozol ezen. Több tárgyam esetén is megkerülhetetlen az aktuálpolitika, egyszerűen nem érthető meg folyamataiban a tananyag, ha nem vetjük fel, hogy mi van a mostani ciklusban másképp, mint mondjuk a 2002 utáni ciklusokban.


Nevetséges pedig maximum a környezeted lehet, mégis ki dobjon fel új nézeteket, új elképzeléseket, megközelítéseket, ha nem egy joghallgató? Ki vállaljon részt az ország jobbá tételében, ha nem egy joghallgató? Ki vegyen részt a társadalmi párbeszédekben? Úgy gondolom, hogy a jogi karokon tanulók politikai műveltsége, illetve a politikai folyamatok értelmezésének képessége lehetséges, hogy magasabb szinten van, mint a buszon, a politikát fennhangon tárgyaló nyugdíjasoké.


A 3. válaszolónak még annyit szeretnék válaszolni, hogy valóban nem szükséges belefolyni a politikába, nincs kötelezettség, de úgy gondolom, hogy ha mi nem akarunk tenni az országért, akkor mégis ki fog? Én is fiatal vagyok, de az ismerettségi körömben néhány embert érdekli akár minimális szinten is. Megszűnik a társadalom kontrolláló funkciója, a korombelieket egyszerűen nem érdekli a népszavazás, a mutyi, hogy akár minimálisan képben legyenek a fennálló helyzettel.

2016. júl. 10. 15:23
 6/11 anonim ***** válasza:
Mert a Balaton Szaund a Volt és a Sziget Fesztivál mellé nem fér bele az idejükbe.
2016. júl. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5:

:))) Nagyon naív vagy még, de nem baj. Ami ebben az országba ma, és az elmúlt 25 évben is megy aktuálpolitika címszó alatt, az nem más, mint egy színjáték, egy színdarab.

Társadalmi párbeszéd és társai?? Ugyan kérlek. Egy a lényeg, hogy hol a pénz.

Az emberek 99,9%-nak fogalma sincs, hogy mik mennek a színfalak mögött - pártszínektől teljesen függetlenül.

Akinek pedig van, annak nem attól van, mert ő "politizál".

Egyébként meg a jóisten mentesen meg minket mégegy "politizáló" joghallgatótól...

2016. júl. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó, most Orbán Viktorra asszociáltál?
2016. júl. 10. 16:49
 9/11 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok.


Kérdező, nem tudom, hol tartasz a tanulmányaidban, de rémítőnek tartom, mennyire kevered a "politizálás" kifejezést azzal, hogy valaki politikailag művelt legyen. A jogtörténet, a történelem, a társadalomelméletek... ez mind "politika", ha úgy tetszik, és ez egy jogásznak minimális alap, ebben szerintem senki sem kételkedik.


Te azt nem látod át szerintem, hogy ennek messzemenően semmi köze nincsen ahhoz, hogy vitázok-e valakivel, hogy ő miért épp X pártra szavaz és nem az Y pártra.

2016. júl. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

3. válaszoló:


Igaz, még a képzés elején járok, annyit viszont tudok, hogy a kettő nem ugyanaz. Én azért hoztam fel a politikai műveltséget, mert ezzel érthető meg az aktuálpolitika is. Itt pedig nem a politika-/ jogtörténetre gondolok, hanem mondjuk a rendszerváltás utáni politikai élet megismerésére.


Egy mondjuk úgy átlagember nem feltétlenül fog belemenni a nemzetközi politikai trendek magyar vonatkozásába, nem feltétlen ismeri a törvényhozás működését, a különböző érdekcsatornák szerepét, stb, stb. ezek nélkül pedig nagyon-nagyon nehéz vitatkozni, politizálni, legalábbis érdemben. Szerintem itt kapcsolódik a kettő egymáshoz. Lehet különböző híroldalakról tájékozódni, nagyon becsülendő és nincs is azzal baj, ha valaki nem merül el mélyebben (mondom ezt még szinte laikusként én is) a témában, de el kell ismerni, hogy máshogyan tekint az ember így témákra, mélyebben látja a történéseket.

2016. júl. 10. 22:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!