Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az illiberális demokráciát...

Az illiberális demokráciát miért nem használja hatékonyan a kormány?

Figyelt kérdés

A liberális demokrácia eredendően, rossz.

Nem alkalmas nemzeti érdekek képviseletére.Emellett, túl sok jogot ad bizonyos kisebbségeknek.Túlzottan bevándorlópárti.

Legalábbis, eddig,eddig tapasztalataim alapján, aki liberális demokratának vallja magát az vagy első sorban csápol a "refugees welcome" bohócparádén vagy azt az elvet vallja, hogy "nincsenek nemzetek, nincsenek népcsoportok, a határok csak arra vannak, hogy a szabadság útjába álljanak".


Ebből adódóan, a liberális demokrácia megfelelő határvédelemre is alkalmatlan.


Egy utópisztikus gondolat az egész.

Ez egész, amire épül,a liberalizmus, egy hazaellenes ideológia, emiatt a családok atomjaikra bomlanak szét, nem számít már sem a család, sem semmi.

És, a legjobb, hogy ennek a liberális demokraták úgy akarják kijavítani az ő általuk okozott kárt (demográfia), hogy idegeneket telepítenek be.A problémára, még nagyobb problémát generálnak.


Orbán, amikor kijelölte az utat az volt vele a baj, hogy azt a zagyva Putyint, meg Erdogant említette, mint példakép.

Ez baj, ezekben az országokban önkény van, nem pedig nemzeti demokrácia.

Meg kell találni az egyensúlyt.



2016. júl. 9. 10:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Azok figyelmébe, akik szerint illiberális demokrácia nem létezik:

[link]

2016. júl. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Engem nem különösebben zavar hogy eltűnnek a nemzetek meg a határok. Vagy ki tudnád fejteni milyen hátrány van abból hogy eltűnnek?


Az eu meg nem fogja lezárni a határokat amíg nem okoznak

komoly problémát. Addig meg egy politikus se fogja felvállalni hogy gyilkosnak meg hasonlóknak nevezzék.

2016. júl. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Téged "nem különösebben zavar hogy eltűnnek a nemzetek meg a határok", mert hiányzik belőled az az érzelem, amely bennem, és sokunkban megvan. Szeretem a hazámat, szeretem a nemzetemet - nem kicsit, nagyon. Nehezen viselném el, hogy akármilyen mondvacsinált indokkal felszámolnák a nemzeteket, amely felszámolás jelenleg egyáltalán nem időszerű. Túl sok embert sértenének vele. Ha mégis megtörténne, a nemzetellenesek biztosak lehetnek benne, hogy bosszúálló seregek jönnének létre, és én magam is beállnék az egyikbe. Nem hagynánk nyugodtan aludni benneteket.
2016. júl. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A nacionalizmus túlságosan hasonlít a vallásokra. :(
2016. júl. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Az a legnagyobb baj, hogy az országhatárok eltűnését egyesek úgy élnék meg, mintha utána senki nem mondhatná magára, hogy ő pl. magyar. Pedig ez egyáltalán nem így van, eleve egy nemzetet nem lehet felszámolni, legfeljebb népirtással.


Különösen a magyarok esetében furcsa, hogy ezt az országegyesítést nem tudnák elviselni, miközben pont a magyarok vannak elég rendesen szétszórva a különböző országokban. Hányszor halljuk pont a szélső nacionalistáktól, hogy vissza akarják foglalni a trianoni békeszerződés által elcsatolt területeket. Ez mindenféle foglalást nélkül megoldaná a helyzetet.


Ezek a nacionalista érvelések tehát pont azért hibásak, mert olyan ellen érvelnek, ami nem történne meg. És maga az "egy országban több nemzet" már létezik, nem ördögtől való.

2016. júl. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Láthatóan szorgalmasan keresitek az érveket, hogyan lehetne a nemzetüket szerető emberekkel elfogadtatni a határok eltörlését, a nemzet szétszóratását, más népekkel való kéretlen összekeverését. Soha nem fog sikerülni elfogadtatni velünk! És ha túlfeszítitek a húrt, annak nagyon nagy ára lesz!
2016. júl. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Pedig elég hamar lefogják nyomni az emberek torkán.(Az országok életét tekintve hamar)


Ha europa beleszólást akar a világpolitikába vagy kedvező gazdasági helyzetbe kerülni. Akkor nem lesz más választás. Az europai országok túl kicsik. Kina USA stb bármelyiket meg vennék kilóra.

2016. júl. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"Ha europa beleszólást akar..."


Ki az az "europa"? Én nem akarok beleszólást. Az átlagember nem akar beleszólást. Normális ember csupán élni akar. Amikor kellő számú lesz azoknak az embereknek a száma, aki átlátnak a mesterkedésen, és látni fogják, hogy ez hazugság, a "hatalmasoknak" végük lesz. Nem igaz, hogy kényszerpályán kell mozognunk, hogy nincs beleszólásunk! A világrészek közötti versenynek nincs értelme. A versenynek addig van értelme, amíg az a minőséget javítja. Amikor már embertömegek válnak rabszolgává, már nincs értelme, és az ezt felismerő tömegek lázadni fognak, és nincs az a rendőrség, katonaság, amely megállíthatná őket.

2016. júl. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#11 figyelmébe. Egy jelenség, pláne politikai tevékenység ritkán írható le egy szóval. Ezért általában, ha megnevezéssel illetik, hosszabb magyarázatot fűznek hozzá. Természetesen bárminek adható bármilyen (addig nem használt) név, ha megmagyarázzuk. Ebben az értelemben létezik illiberális demokrácia. Azért, mert valaki ezt a nevet használja rá (gyakran vélt szellemességből). Ha azonban a név tartalmát alaposabban vizsgáljuk, azonnal látszik, hogy nem más, mint a diktatúra egy foka. Csak ez olyan rondán hangzik.

Egy politikai intézményrendszer soha nem tökéletes, hibái mindig vannak, ráadásul sokféleképpen értelmezik és alkalmazzák. Így a liberális demokráciát is. Trendek is megfigyelhetők. Valóban van a liberális demokráciának egy több vadhajtása. Amelyek miatt bizony lassan lassan megkérdőjelezhetővé válik az eredeti elnevezés. Azt mondom, kérdőjelezzük is meg. Új jelenségre új név illik. Ezt is kitalálták, ez a neoliberalizmus. Istenítették, de rendkívül káros az emberiség nagy részére. A haszonélvezőire persze nem káros.


Amit Orbán joggal kritizálhat(na, ha a normalitás talaján állna), az a neoliberalizmus, amit persze sok haszonélvezője szeret liberalizmusnak nevezni. Ezért is járatódott le nálunk különösen, és vált szitokszóvá. Megérdemelten. De Orbán nem valós kritikát ad, és főleg nem a hibás lépéseket küszöböli ki. Ő diktatúrát akar, mert a feltétlen hatalom ezáltal biztosítható a leghatékonyabban. A diktatúra nem feltétlenül gyilkolászást jelent, mint sok helyen másutt (példaképei között is). Hanem korlátozást. Minél stabilabb a diktatúra, annál erősebbet. Ha az Orbán rezsim mostani és mondjuk öt évvel ezelőtti ténykedését összevetjük, nagy a különbség. Akkor még nem volt stabil. Maga Orbán mondta ezt. Végül is, ha alaposan figyelünk egyes észrevételeire, nem hazudik ő. Elég világosan kifejezi: feltétlen hatalmat akar (ez a diktatúra), és ez nem megy egyszerre, apránként kell kiépíteni. Akik régen háborodtak fel, emiatt tették, nem akkori konkrét (nagy) gaztettek okán. Nem, ők látták, hová fog fejlődni. Ezt nem is nehéz, ha valaki hajlandó ésszerűen gondolkodni. Persze a diktatúra kijelentés egy közös eszmékre készülő Unióban nemcsak disszonáns, hanem visszataszító. A "hatalom" szó is kezdett az ő szájából visszataszítóvá válni. Okos ember, keresett alkalmas kifejezést. Lehetőleg onnan, amit támadói nem szeretnek kritizálni. Az USA-ból érkező kifejezés - illiberalizmus - tetszetős. Kár, hogy a diktatúra szinonimája akkor is, ha feltupírozott jelentőségű ember mondja. Kapott már a neoliberalizmus is Nobel díjat. Ma mégse dicső dolog hivatkozni rá.

2016. júl. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!