Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a Fidesz legnagyobb hibája,...

Mi a Fidesz legnagyobb hibája, ami kialakult 20év alatt, és nem tud tenni ellene semmit? Ami kihatással van a politikájukra és a gazdaságpolitikájuk alapjaira?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 15. 08:49
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Mi a Fiedesz legnagyobb hibája, ami kialakult 20év alatt, és nem tud tenni ellene semmit? Ami kihatással van a politikájukra és a gazdaságpolitikájuk alapjaira?


Nézzétek!


Az elmúlt 20 év tragédiája a magyar emberek számára, az hogy a politikusaink egyrészt a saját érdekeiket nézték, illetve az országot erőszakosan akarták feltőkésíteni.

Ez a kettő pedig sokszor, sőt túlnyomó részt összeért. Ha jóindulatúan fogalmazok! Az elmúlt 20 év arról szólt hogy miként lehet a tőkét ide csalogatni, mint egy egyszeri befektetést, és azt hogy mit is okoz a gazdaságban mellékesnek tekintették. Ezért nem a tőke a hibás, hiszen az csak végezte a dolgát, hanem mi magyarok. Egyszerűen felvásárolták a magyar profit termelésben résztvevő magyar cégeket, így nincs az országnak profit termelése amit újra tudna tőkésíteni, növekedni, működni, ahogy egy piacgazdaságban kell.

Megvalósítottuk a tőke nélküli tőkés országot, ahol nem létezik a termelésből származó profit, csak nagyon halvány adója ezeknek a cégeknek, és egy rendkívül alacsony bérkifizetés.

Be kell látni hogy az alacsony munkabérekből nem lehet egy gazdaságot működtetni sehol a világon. Ma már nincsenek magyar cégek, akik amellett hogy a gazdaságban tartanák a profitot, versenyt jelentenének mint a termékek árában, mint a munkaerő piacon.

A helyzet annyira súlyos hogy a versenyképességünket jelentő területeinket is uralják, amire ékes példa hogy az ipari áram ma a franciáknak a 1,5× ébe kerül, ami halmozott versenyhátrányt jelent. Nem beszélve arról hogy a hatalmas profitot is kiviszik, ami nem tud újara tőkésedni! A magyar politikai „elit” oldaltól független, ezeknek a nagy cégeknek a kegyeit kereste, hiszen innen kapták a támogatásaikat, a működésük árát, a kampánypénzeiket, és olyan korrupt kenőrendszereket építettek ki, ami alól nincs menekvés.

A nagy nemzetközi cégek, folyamatosan vásárolták ki a monopol jogokat, a magyarokat a versenyhelyzetből kiütő szabályokat, az adó elkerülés lehetőségeinek jogszabály szintű alkalmazásait. Mára eljutottunk oda, hogy nekik termelünk, és nekik fogyasztunk, az ő gépeiken az ő álltaluk megszabott béren, az ő termékeit gyártva, az ők kereskedelmi egységein keresztül vásároljuk meg a fogyasztásunk 70% át.

Nem vagyok tőke ellenes, de ez már nem piac gazdaság, hanem a megvalósult imperializmus.

Gyakorlatilag, annyit kapunk tőlük hogy a munkaerőnket képesek legyünk reprodukálni. „ minek neveznéd ezt az akcentust?” Ez egyszerűen fenntarthatatlan, hiszen ha versenyképességet akarunk javítani, akkor nem a saját versenyképességünket javítjuk, hanem az övékét. Ez pedig azt jelenti, hogy ha leépítjük a szociális hálót hogy versenyképesebbek legyünk, nekik lesz magasabb a profitjuk, de a tőkejövedelem híján, és a munkaerőpiac híján, a mi jövedelmünkben nem fog jelentkezni az öngondoskodásnak egy magasabb fokához elengedhetetlen magasabb jövedelem. „ mert elszívják”


Szerintem ezt eddi mindenki képes volt megérteni.

De itt jön a probléma, hisz amíg a tőke jövedelmek és a munkajövedelmek aránya nem változik addig nem lehet igazi változás. Amíg az ország, nem rendelkezik tőke jövedelmekkel amihez a magyar vállalkozókat helyzetbe kellene hozni, addig nincs esély.

Az hogy a munkabérekre rakódó terheket csökkentik az = 0, hiszen ezzel a versenyhátrány nem szűnik meg csak nagyobb haszna lesz a tőkének mind a többlet fogyasztásból, mind az alacsonyabb termelési költségekből. A megoldás a nemzetközi vállalatok korrupt módon történt előnyeinek megszűntetése, hogy pariba lehessenek a magyar cégek, és kialakulhasson

a munkaerőpiac ami emeli a béreket.


A baj, hogy pontosan Orbán engedte be a ker multikat mint a fogyasztás végfelhasználóit, és ő adta a kiváltságokat nekik „ nem ingyen”! Ahogy az Eu s feltételeket is ők szabták, ami szintén nem előnyös a számunkra. Már a rendszerváltozásnál elkötelezték magukat, és a 20 évben ez a kapcsolat egy pillanatra sem szakadt meg.


Tedd fel a kérdést magadnak!

Ha egy multi kiszivárogtatná hogy egy magyar politikust 20éve lefizet, ki is járna rosszul.

A multi? Nem mennél oda vagy mi? Vagy a politikus?


Gondolkodj!

2010. ápr. 15. 10:14
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!