Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért magyarázza azt a balolda...

Miért magyarázza azt a baloldal, hogy a kvóta ellenes népszavazás az euból való kilépést jelenti?

Figyelt kérdés
Jogilag és logikailag is értelmetlen ez a felvetés, ez amit magyaráznak, ha jobban belegondoltok azt sugallja, hogy az EU egy olyan rendszer, ahol vagy egyetértesz brüsszellel vagy kilépsz.. most akkor ez egy unió és a tagállamoknak lehet szava, akár azt a jogot is fenntarthatja magának, hogy más véleménye van 1-1 dologról, vagy nyugati 1-2 ország csicskásai vagyunk, és arról szól az unió, hogy két heti költségvetésnyi euróért eladtuk magunkat, és mások döntenek helyettünk mindenben? És ez nem a fidesz propagandája, a bal oldal sugallja számomra egyértelműen, hogy ha nem értek egyet a kvóta rendszerrel, annak egyenes következménye, hogy eu ellenes vagyok és hogy ki akarok lépni.. egyszer azt mondják baloldalon, hogy Brüsszelt csak a fidesz akarja ellenségkép miatt befeketíteni, máskor meg azt mondják, hogy magyarországnak nem lehet szava ahhoz, hogy mi történik európában.. most akkor döntsük már el mi van!

2016. júl. 5. 20:00
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

"449 mellette, 130 ellene szavazott. Hol a probléma?"

Igen, és melyik tagállamban kérdezték Meg erről az emberek véleményét? Egyikben sem! Utána Meg csodálkozik mindenki a brexiten.. nem gondolod, hogy pont az emberek megkérdezése, vagy felhatalmazása akadályozná meg, hogy újabb tagállamok lakossága érezze úgy, hogy az eu már nem is az érdekeit képviseli? Milyen kicsavart elmeroggyant ember talánta fel ezt a hülyeséget, hogy a tagállam lakosságának ha megkérdezzük a véleményét és aszerint irányítjuk az uniót, akkor ettől fognak elégedetlenek lenni az emberek? Mert legtöbb baloldali párt lényegében ezt állítja! Fordítva ülünk már megint a lovon, a brexit nem azért volt lehetséges, mert egy népszavazáson megkérdezték az emberek véleményét, hanem a brexit azért jött létre, mert rengeteg más kérdésben NEM kérték ki az emberek véleményét, igy elégedetlenek lettek és nem érezték, hogy őket képviselik!

2016. júl. 5. 23:43
 22/40 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne egyszer tisztába tenni a pórnép számára is, hogy önállóságunkból, szuverenitásunkból mit adtunk át az EU-nak, és mit nem, mert amíg ezt nem látja mindenki egyértelműen, addig a ballib részéről menni fog a parasztvakítás. Addig képesek olyanokat állítani, hogy erről a kérdésről nem is lehet népszavazás - úgy látszik, nem éri el az értelmük küszöbét a kérdés jelentése: kizárólag a magyar nép jogosult eldönteni, kivel kíván együtt élni, kivel nem, és ez maradjon is így. A ballib szerint az EU-nak totális fennhatósága van felettünk - ezért is totalitárius az ideológiájuk -, ezért minden ellent mondás, ami részünkről felmerül, az EU-árulás - a hazaárulás mintájára, amit viszont a ballib követ el rendszeresen.
2016. júl. 5. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
45%

# 21/21 Időpont ma 23:43


Most akkor hozzam fel, hogy a jelenlegi kormány miben és mikor kérte ki bármikor a lakosság véleményét? A szakértőkre is szartak rá, kivéve ha éppen jó cimbora volt.


Amit szeretnél, az viszont egyszerűen nem működik. Mert vagy megkérdezünk mindenkit, aminek ha el is tekintünk a költségétől illetve megvalósítástól, akkor is értelmetlen, mert az általános választópolgárnak ha azt mondod bauxit, akkor most keresi a térképen a "Bausan" hangzó EU tagországot.


Ha meg csak bizonyos kérdésekben, és/vagy bizonyos embereket kérdezünk meg, akkor ott eszi meg a fene az egészet ugyanúgy.


Neked például ez a nemkvótás-csak-annak-hazudott népszavazás fontos, szeretnéd ha a te véleményed hallanák a döntéshozók. Ez tök jó.


De nekem például fontosabb lenne az EU-s integráció azon foka, hogy rúgják már 'csán az összes sóhivatalt az országban, támogassák a jelenlegi lakosságot a nyelvtanulásban, ezzel is elősegítve a turizmust és az általános műveltséget is, hogy a szabadalmi hivatal, a fogyasztóvédelem, a békéltető testület ne gittegyetletek legyenek. Mert ezek jobban tönkreteszik az átlag magyar életét, mint az az 1300 ember akik ellen most annyira kampányolni kell.


(Ne, azzal a szöveggel ne gyere, hogy "hádde ez precedens, és akkor holnapután már 200 milliót kapunk a nyakunkba", mert ez legalább annyira abszurd elképzelés, mint ha azt mondanám, hogy vitya minden egyes kvóta mellett szavazót felnégyelve kitűz az ablakában lévő stadion tetejére.

Nem mellesleg kezdettől fogva nulla kompromisszum van az országvezetéstől az EU felé a témában. Konkrétan nulla. A lőjjünk le mindenkit a határon nem kompromisszum. Ezek szánt szándékkal félremagyarázták a déli határzárat is.


Miért nem veszed észre, hogy ez az egész feszültségkeltés? Szerinted miért buszoztatták körbe az országon a menekülteket? Nincs rövidebb út? :-)


"Az én véleményem meg az, hogy mindenki aki teheti menjen el szavazni, és szavazzon legjobb belátása szerint igennel vagy nemmel, mert az igen kiállok a kvóta mellett azt jelenti hogy egyetértesz a kvótával, és nem azt hogy leszavazod a fideszt, és a nem azt jelenti, hogy szeretnéd, ha az eu vezetése is meghallaná a véleményed hátha az eszükbe jut hogy a lakosok lakják európát és nem azt jelenti hogy rá egy hónapra ki akarsz lépni az euból"

Ez tök szépen hangzik, így elméletben. A valóság meg makacsul más.

Az igen nem jelenti azt, hogy kiállsz a kvóta mellett, mert nem az a kérdés.

A nem nem jelenti azt, hogy a kvóta ellen vagy, mert nem ez a kérdés.


Ez színtisztán pártpolitikai kérdés. Ez a pártpoltikáról szól. Ahogy a vizitdíj-tandíj-állampolgársági kérdés sem ezekről szólt. Ez a kérdés csak és kizárólag arra kell, hogy egyrészt addig sem a menetrendszerinti sikkasztással foglalkozik a nép, másrészt, hogy egyik-másik oldal verje a mellét. Ezt kéne felismerni.


"Szerintem ez a demokrácia lényege, és aki arra buzdít hogy ne a véleményedet mondd el a szavazáson, vagy el se menj, annak Nem tetszik a demokrácia Vagy nem tudja mi az!"

Az is egy vélemény, ha azt mondod, hogy szarsz ennek a két csőcseléknek a hangulatkeltésére. Nem véletlen, hogy egyre többen távolmaradnak a "nagy" választástól is, "dögöljön meg mindahány" jeligével.

2016. júl. 6. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

22 nem értem én sem, hogy sok ember ezt hogy hogy nem veszi észre, a brexitnél is két nagyon fontos momentum jelzi az eu igazi arcát:

1 a brexit után első lépésben rendkívüli válság tanácskozást tartottak az alapító tagállamok. Számomra ez azt sugallja, hogy a kétsebességes európa már most is létezik, sőt az alapító államok szemében soha nem is voltak a tagállamok egyenértéküek, erre viszont egyetlen tagállam sem hatalmazta fel őket!

2 amikor meglett a brit szavazás eredménye, az eu vezetése azonnal a népszavazás kiírását kezdte támadni és a problémának nem azt látta, hogy a lakosság nem ért egyet az eu vezetéssel, hanem az, hogy miért merték megkérdezni a lakosság véleményét!


Ez a két nagyon fontos dolog szerintem tükrözi, az eu alapítók körül belül hogyan képzelik el a demokratikus európát..

2016. júl. 6. 00:06
 25/40 A kérdező kommentje:
De már megint a fideszezés.. fogd már fel, hogy Most Nem a fideszre vagy ellene kell szavazni -.- vagy ha nem szeretném hogy kvóta rendszer legyen és szerintem rossz úton jár az eu, ami még változtatható lenne ha akarnának változtatni, akkor kötelezően szeretnem kell a fideszt? Elárulom Neked még eggyszer sem szavaztam fideszre, szóval hanyagold Már a szenny propagandát, Mert csak egyre távolabb kerülök az ilyenekkel az eddig még hitelesnek tartott pártoktól is -.-
2016. júl. 6. 00:10
 26/40 anonim ***** válasza:

"A nem nem jelenti azt, hogy a kvóta ellen vagy, mert nem ez a kérdés."


Ebben igazad van, valóban nem konkrétan a kvótáról szól a népszavazási kérdés: "Akarja-e, hogy az Európai Unió az Országgyűlés hozzájárulása nélkül is előírhassa nem magyar állampolgárok Magyarországra történő kötelező betelepítését?", hanem egy sokkal tágabb témakörről, miszerint egyetértesz-e azzal, hogy más nemzetek vezetőinek beleszólása legyen abba, hogy kikkel kell együtt élned a saját országodon belül.


Amikor csatlakoztunk az EU-hoz, olyasmiről nem volt szó, hogy ezzel feladjuk a nemzeti szuverenitásunkat és teljesen a központi vezetés alá rendeljük az ország belügyeit. Sőt, az ilyen kérdéseket illetően, amik a szuverenitást sértik, semmiféle beleszólása nem lehet az EU-nak.


Ezt csak ti szeretnétek "kedves" ballibek. Multikulti, internacionalizmus, nemzetárulás, nemzethalál (nevezzük inkább asszimilációnak), a régi, "jól" bevált móka. Ezt képviselitek, mióta világ a világ. Szégyen.


El kellene gondolkozni rajta, hogy talán a magyar emberek nem vevők erre? Hiszen lassan a bányászbéka segge alatt vagytok ebben az országban és lassan minden józan ember utálattal köpköd az idióta ordas eszmétek hallatán.


És nem fölösleges a népszavazás, ha az Orbánék az elsöprő többségű "NEM" végeredmény után bármiféle kvótába is belemennek, az politikailag kicsinálná őket, ez egyenlő az általatok hőn áhított kormányváltással (csak éppen nem balra billenne a mérleg, hanem még inkább jobbra). Ha a kvóta annyira megkerülhetetlen, mint gondolod, akkor egy óriási pofonba készülnek beleszaladni Orbánék, aminek inkább örülnöd kellene, hiszen akkor valószínűleg a korrupciós botrányok nevű bili is ki fog borulni kormányváltás után. Szóval igenis van tétje a dolognak!

2016. júl. 6. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
50%

Bármilyen furcsa, mikor beléptünk az EU-ba sok dologba beleegyeztünk, és elfogadtunk szabályokat, egyezményeket.


De tegyem fel így a kérdést, szerinted az rendben van, hogy más ország polgárait befogadjuk, és adunk nekik állampolgárságot, ha adnak érte elég pénzt.

Mert az elmúlt 6 évben ez történik. Habony Árpi vezetésével.


1156 menekültről van szó.


És ha most szembe megyünk az EU-val, nem csak az angolokkal, de velünk is példát fognak statuálni, hogy mindenki kedve elmenjen az ostobaságtól.

2016. júl. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

Igen, szerintem az rendben van, ha nagyjából 100 millió forint értékben állampolgársághoz lehet jutni! Ez erősíti a gazdaságot és hoz újabb gazdag vállalkozókat, nem pedig a "képzett" integrálódni és dolgozni vágyó menekültek.. arról pedig senkinek ne legyen egy másodpercig sem kételye, hogy a menekült válság nem a menekültek megsegítéséről szól!


És az rendben van, hogy az eu állampolgárok vagy kussolnak és lenyelik amit brüsszel mond, vagy szankciókkal torolják meg a véleményük kinyilvánítását?


Véleményem szerint egy demokráciában ha az állampolgárok többségének a véleménye nem egyezik a felhatalmazott politikusok törekvéseivel, akkor nem az állampolgárokat kell lecserélni, hanem a törekvéseket vagy magukat a politikusokat és egy demokráciában szerintem semmiképp sem az a megoldás, hogy az ellentkező vélemény kinyilvánítását megtoroljuk és Nem az a megoldás hogy nem engedjük megkérdezni az állampolgárt!

2016. júl. 6. 10:26
 29/40 A kérdező kommentje:
És szerinted 1100 migráns ránk kényszerítése arról szól, hogy ezzel pontot tettünk az i-re és megoldódott a menekült válság, vagy arról szól, hogy te csicska középeurópai lakos kussolj és csináld amit mondok, vagy jön a pofon! Te magad mondtad, hogy már maga a népszavazás tehát a véleményem kinyílvánítása is szankciókkal járhat!
2016. júl. 6. 10:36
 30/40 anonim ***** válasza:
41%

# 24/29 Időpont ma 00:06


Ez mindkettő katasztrofális tévedés. Így echte. A brexit egy gyönyörű médiahekk lenne, ha nem a valóságban játszódna. Olyan hazugságokkal kampányolt - többet között Farage is - ami nem gyengén pofátlanság. Lásd uborkagörbület meg egyebek.


Görögország gyengélkedése miatt is válságtanácskozás történt.

A válságtanácskozásból ezt a "nem érünk ugyanannyit mint a britek" elmebajt levezetni szintén mesteri birkahang.


# 25/29 Időpont ma 00:10


Nem érdekel kire szavaztál és kire nem. Az, hogy nem látod a dolgod párhuzamát arról nem én tehetek. Most épp a fityisz van kormányon őket mondtam. Ha a Pilipócsi Önkormányzati CSőcselék lenne hatalmon, akkor a PÖCSöt mondtam volna, hogy ugyanúgy nem kérdezi meg mindenről az emberek véleményét. Antal se tette, Horn se tette, Feri se tette. Mert nem működőképes. Érthető?


# 26/29 Időpont ma 09:15


Szokásos ballibezés, ugorjunk.


# 28/29 Időpont ma 10:26


Fogd már fel az EU működését könyörgöm. A törvényeknek semmi értelme, ha nincs szankcionálva. Mi értelme hozni egy törvényt a gyilkosság ellen, ha nincs büntetési tétele? Hozott az EU egy törvényt, demokratikus választással. Erre felhatalmazást adtunk neki. Ha nem tartjuk be, szankciók következnek. Ez a demokrácia.


# 29/29 Időpont ma 10:36


Persze, mert a "Nyugat" nem szop a saját "párezer" menekültjével. 'szki szerinted mi az istent kéne csinálni? "Ja, te kelet európai vagy? Várjál, kinyalom a segged, te csak dőlj hátra a kanapén kérlek..."? Egy szövetség, szövetségi szinten akarja megoldani a problémát. Mik vannak?

2016. júl. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!